Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Dar amandoi ne imbracam cu ce stim,ne luam ce trebuie la noi si pornim spre oras.Era de nedescris.Deci alegerea Andreei de a merge pe jos a fost foarte buna.Ne plimbam pe aleea cu case care ducea spre centrul orasului.Aproape la toate casele din zona luminile erau aprinse pentru ca lumea venise de la servici.Cum aleea se termina se auzea muzica,se auzeau oameni tipand si razand,multe masini,care mai de care.Asta mi-a atras atentia oprindu-ma, asa ca intr-o fractiune de secunda m-am ratacit fara sa imi dau seama.Cand am intors capul Andrea numai era.M-am uitat mai bine sperand ca imi face vreo gluma sau se ascunde.Am inceput sa intru in magazinele de acolo stringand-o,dar nimic.Am incercat sa ma inteleg cu oamenii,dar nu multi vorbeau engleza.M-am mai plimbat pana m-am lovit de o fata. T: scuze X: nu-I nimic T: in sfarsit cineva care vorbeste engleza :| X: ai nevoie de ceva si vrei sa aflii?  T: m-am ratacit de iubita mea,eu nu sunt de aici,am iesit sa vad orasul,ai vazut-o cumva? Este inalta,blonda,frumoasa cu ochii verzi si bine facuta,defapt este cantareata voastra celebra,Andrea X: aaa,Andrea,am inteles T: deci ai vazut-o? X: nu ;; ) T: ok,atunci mersi oricum  X: stai,nu pleca;; ) daca tot lipseste,ce zici sa bem un suc? T: nu cred ca e momentul potrivit,pe bune,sigur ma cauta si ea X: e fata desteapta,o sa te gaseasca;; ) T: bine,hai,dar nu stam mult X: nu stam;; )[deja statea la bratul lui Tom ca si cand s-ar cunoaste de mult] T: asa,deci[dadea din picior] X: esti nervos,hai incearca sa te relaxezi,totul va fi bine ;; ) T: sunt ok,nu iti face griji pentru mine  X: vezi ca iti vibreaza telefonul T: a da,alo?! A: unde esti? T: la cafeneaua aia din centru,de pe straduta unde este si pizzeria,te ajuta cu ceva?  A: ma descurc,ramai acolo T: ok,pa A: pa X: sa nu-mi spui ca vine dupa tine T: o ba da,stiam eu ca nu ma lasa asa  X: dar pana atunci avem timp sa bem ;; ) T: nu imi este sete,daca vrei ia-ti tu,eu raman aici X: raman cu tine,nu te pot lasa singurel ;; )[se apropie de Tom si il saruta amandoi lasandu-se purtati de val] -In momentul pasional pe care Tom il traia cu acea domnisoara apare Andrea care se schimba la fata brusc:- A: ce faci aici? T: :| Andrea,nu credeam ca ajungi asa de repede  A: eu te caut ca disperata si tu iti dai limbi cu asta?! X: calmeaza-te,nu ti-l fur  A; tu sa taci ca iti intorc gura aia la spate,pleaca de aici X: sa stii ca e foarte bun,pa ;; ) T: pa[se uita dupa ea,iar cand intoarce capul Andrea deja please,o luase inainte lui] Andrea,stai! A: nici sa nu te aud! T: Andrea,lasa-ma sa iti explic A: ce sa imi explici Tom?ca te ratacesti ca prostul de langa mine mai ceva ca un plod de doi ani,iar apoi iti gasesti alinarea cu o tarfa oarecare de pe strada? T: nu nu,ea a tras de mine A: desigur,tu esti ala sfant si aia s-a catarat pe tine T: incerc sa iti spun adevarul! A: asculta bine: daca erai barbat adevarat care sa ma iubesti asa de mult cum spui nu te lasai purtat de val T: am gresit,recunosc A: si pe mine ma doare,scuza-ma ca iti spun T: haide baby A: nici un baby,nu mai sunt baby a ta si nu mai ai ce discuta cu mine
_______________________________________

|
|