Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
T: dar trebuie sa ramai cu Bill,el e sotul tau acum A: si crezi ca-mi pasa in momentul asta ca Bill este sotul meu? T: el va vrea sa creste-ti copilul impreuna A: nu!In ultima vreme s-a schimbat...tu nu stii dar de o luna se uita urat la mine ca si cand l-as dezgusta,parca i-as provoca greata T:[se incrunta putin,apoi se aseaza pe un scaun]si toate astea din vina mea,nu meriti sa fi tratata asa...sigur se gandeste ca si tu te-ai lasat atunci si acum imi porti copilul A: i-am tot spus dar nu ma crede.Aseara a dormit in alta camera[ofteaza] T: se poarta prostec,chiar nu il inteleg,cu mine trebuie sa discute daca are ceva de spus A: macar nu umbla cu alta pizda,asta mi-ar mai fii lipsit T: intr-un fel te iubeste,dar mai ciudat,si am auzit ca o sa plecati iar A: [ii trage o privire taioasa lui Tom] sa plece el,eu raman T: vreau sa fie totul ca la inceput,fara el A: numai e lafel Tom [se incrunta incat sa-si tina lacrimile sa nu se prelinga pe obrajii ei] era alt fel atunci,nu era un copil la mijloc,eram liberi,tineri si lipsiti de griji T:[dadea cu pumnul in masa tare] dar putem fi din nou impreuna.Nu vreau sa ajung ca Bill sa se drept tatal lui si eu sa le fiu unchi,nu!Sub nici o forma,eu te iubesc prea mult,intelege A; spui totul ca si cand ar fii foarte usor...iubirea...o urasc T: atunci...cel mai bine ar fi sa incercam din nou sa ne uitam A; [la auzul acelor cuvinte,Andrea incepe sa planga dar fara sa-si dupa mainile la fata,doar strangand pumnul] T:[se duce la ea stergandu-i lacrimile cu mainile lui] e mai bine pentru amandoi[apoi isi coboara mana pe burtica ei] si pentru copil..tu nu trebuie sa suferi acum,mai ales acum A; tu ma faci sa sufar si sa plang![il loveste cu pumnii in piept pe urma punandu-si capul in locul unde l-a lovit] nu am crezut c-o sa ajung vreodata in situatia asta T: vezi? eu sunt cauza,prezenta mea e prea puternica pentru tine,iubirea asta ne doboara,nu mai putem asa A: taci[ii spune cu o voce fina aproape putand s-o auda,se uita la el si-i pune un deget pe buze] tine-ma strans in brate,atat vreau.Ma ascund sa nu aud vorbele dureroase din trecut care nici acum nu mi-au dat pace.Pe care tu mi le-ai spus la nervi si poate si eu te-am insultat...de foarte multe ori dar acum ca am ajuns unul in fata celuilalt simt din nou acei fiori care ma innebuneau inainte,tu,prezenta ta,parfumul tau,privirea ta si zambetul tau... T:[o imbratisa strans incepand sa planga,dar nu lasa ca toate astea sa il dea de gol] nu imi pasa ca m-ai jignit,eu am regretat ca ti-am spus acele cuvinte,stiam ca te-am ranit mult prea mult ca sa te mai intorci la mine,niciodata nu mi-ai dat pace,te vroiam mai mult pana am crezut ca o sa innebunesc A: stii,inainte sa fim impreuna nu te-am placut deloc,te credeam de umplutura in trupa si in viata lui Bill,sa numai zic de casa,dar cu timpul...poate chiar inainte de a incerca sa fim impreuna,compasiunea mea pentru tine a crescut dar am fugit de acele sentimente pentru ca n-am vrut sa ma leg de ceva care sa ma tina...dar tot am ajuns sa te iubesc,sa fiu cu tine asta pana m-ai ranit.Te stiam in stare de multe dar...e si vina mea...ti-am dat prea multa libertate[ofta greu strangand tricoul lui in pumni] avem acelasi comportament,atitudine...ne completam intr-un fel,esti calm,ai rabdare,eu nu,sunt opusul tau de aceea am nevoie de un echilibru in viata,nu vreau sa te mai pierd,nu vreau sa ma mai uit inapoi dupa tine si sa-ti vad expresia trista a fetei.Numai vreau... T:[lacrimile ii curgeau continuu pe fata,dar era serios,ascunzand toata durerea ca Andrea sa nu vada asta] mereu am visat la ceva frumos si mereu muream de ciuda cand te vedeam cu altii,dar cand a venit randul meu stiam ca de acolo inainte va fi asa cum imi dorisem,dar am calcat gresit,urat chiar din partea mea,si Bill ca un frate bun ce e,a acceptat din prima sa fie cu tine,momentul in care voi doi v-ati casatorit,iar eu nu am stiut a fost cel mai dureros... [respira adanc] A: e vina mea...eu l-am bagat pe Bill in asta dar imi pare rau ca ti-am bagat bete-n roate,te-am injunghiat pe la spate si ti-am aruncat vorbe grele.Poate ca daca nu eram asa viata noastra impreuna putea fii mai buna T: mai este timp sa o facem buna A: [inghitea in sec] imi lipsesc noptile fierbinti de care aveam parte seara de seara T: eu nu m-am mai atins de nici o pizda de cand ne-am despartit,iar cum acum Bill e plecat ne putem iubi in voie
_______________________________________

|
|