Ultim.Ate TokioHotel-->>Product
Tokio Hotel will be forever an automatic humanoid.
Lista Forumurilor Pe Tematici
Ultim.Ate TokioHotel-->>Product | Inregistrare | Login

POZE ULTIM.ATE TOKIOHOTEL-->>PRODUCT

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Ada_net pe Simpatie
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 47 ani
Ultim.Ate TokioHotel-->>Product / Arhiva Fan-Fiction / Only If I Knew You... Moderat de Нσттɛѕt Вίтсн, Ińů_YąśħąLōvė
Autor
Mesaj Pagini:  1 2 3 4 ... 5
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611



Sesshōmaru-Este un demon asasin,foarte tacut iar daca nu-I intelegi tacerea    nu-l intelegi pe el.Rapid si foarte inteligent,anticipa miscarile rivalului.Detine o putere inimaginabil de mare.Nu  poti sa-l omori cu absolute nimic.Daca nu vrei sa mori inainte de vreme e bine sa nu-l enervezi.Atunci cand simte un pericol mare isi arata adevarata forma-un caine demon imens.I se spune “Lord Sesshomaru” si uraste muritorii.Desi are 700 de ani,este foarte tanar.


Shilo-demon si zeita focului, mama baiatului lui Sesshomaru.Se iubesc insa nu vor sa arate.Locuieste in palatul lui de cand s-a nascut cel mic insa spre binele copilului,l-a dat unei femei sa aiba grija de el.Are doar 250 de ani.


Bill-copilul celor doi.Nu stie nimic despre tatal lui Sesshomaru,doar despre mama lui,Shilo pentru ca a avut grija de el dar de la distanta.Crede ca are 20 de ani insa in realitate are 100.



Parerea despre personaje si dupa prima parte ;; )


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Fic nou8->
M-a cucerit din prima ideea si descrierea personajelor 8->
Sa faci un fic cu Lord Sesshomaru este extraordinar :| :X:XX:X:X
Si Bill sa fie baiatul lui este si mai tare    
Nici numai am rabdare,deja imi imaginez cum o sa fie    
Sigur Sesshomaru are grija de Bill de la distanta :X

Modificat de Sędůcŧĩoń (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                              Chapter 1.
                                     -Intalnirea cu tatal-


Bill:Mama,pentru ce m-ai adus aici?[Intreaba baiatul speriat tinand-o pe mama lui de mana mergenad prin padurea cea deasa si verde]
Shilo: ai incredere in mine,Bill?[se opreste]
Bill: desigur ca am,doar esti mama mea…nu?
Shilo: da,sunt mama ta
Bill: atunci am incredere in tine
Shilo: stiu ca va fi un soc dar…e timpul sa-ti cunosti tatal
Bill: tata?[face ochii mari]
Shilo: da,si fi atent,este o persoana foarte importanta
Bill: m…in fine

          Shilo se intoarce cu spatele la Bill si traseaza o dunga in aer cu un deget,imediat o poarta se deschide si-l ia de man ape fiul ei tragandu-l inauntru:
Shilo: totul va fi bine
Bill: sunt…nervos
Shilo: stiu cum e,uite,asta este palatul
Bill: cate scari
Shilo: stiu dar hai...una cate una,nut e teme,sunt eu aici
Bill: o sa obosesc
Shilo: hai am zis
Bill: ok,imediat

           Urca Bill fiecare treapta si cu cat se apropie mai mult de poarta devine mai agitat.
Ajuns insa in pragul portilor inalte de 6 metri,se uita la ele ca sic and s-ar uita la cer.La brat apare mama lui zambindu-I si pasind inauntru.
Peretii palatului erau parca interminabili,albi c-o tenta de albastru stralucitor si coloane argintii cu perle sustinand structura cladirii.
Incet incet ajung si la sala tronului.Portile se deschid singure cei doi continuandu-si drumul pe covorul rosu.Ajunsi la baza scarilor tronului,Shilo ingenuncheaza:
Shilo: Lord Sesshomaru…
Sesshomaru: Shilo,ridica-te,nu-I nevoie sa-mi ingenunchezi
Shilo: [se ridica bagandu-si cate o mana in fiecare maneca de la chimonoul lung] acesta este fiul tau

           Bill zambeste fortat si speriat:
Sesshomaru: ai crescut[se ridica de pe tron]
Bill: ce mare esti[se sperie facand un pas inapoi]
Shilo: Bill,nu-ti face nimic

            Barbatul inalt si solid incepe sa coboare cate o treapta:
Sesshomaru: ingenuncheaza
Bill: ce? Eu Bill nu ingenunchez pentru nimeni
Shilo: Bill,fa cum spune
Bill: nu
Shilo: te rog Bill[ii pune o mana pe umar]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
OMG:|
Este superb,magnific,perfect,genial :| =p~
E mai ceva ca in povesti sau filme 8->
Shilo e atat de blanda dar si asa de frumoasa :X:X:X
Are Bill niste parinti,mai ales tatal :>
Saracul ce speriat e,n-are habar de nimic,cate are de aflat      
Si deja a inceput sa se incapataneze  
Dar de ce il pune pe el sa ingenunchieze ?:|
Sesshomaru trebuie sa stie ca Bill are un caracter foarte puternic  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Cel mai mult mi-a placut cand Bill a zis: ce mare esti               

Il pune s aingenuncheze sa vada cat respect are fata de el


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                   Chapter 2.
                                                   -Testul-



Bill: bine bine[se lasa in jos punand o man ape genunchi,celalalt lasandu-l in pamant sa aiba punct de sprijin impreuna cu palma stanga stand cu capul in jos]

              Sesshomaru isi scoate sabia din teaca dar nu apuca s-o indrepte cu varful in sus ca mana lui Shilo o simte pe incheietura lui:
Shilo: te rog,lasa sabia
Sesshomaru:[nu baga in seama vorbele ei si indreapta varful sabiei spre capul lui Bill]
Shilo: Sesshomaru…e fiul tau
Sesshomaru: ridica privirea,baiete

                 Cum Bill ridica privirea si i se taie respiratia.Se uita la tatal lui si la sabie care avea reflexia mamei sale ingrijorata in ea:
Bill: ce vrei sa fac acum?
Sesshomaru: ma respecti?
Bill: nu…stiu,ar trebui?
Sesshomaru: atunci vei muri[ridica bratul sabia departand-o de Bill]
Shilo: Sesshomaru,nu![tipa speriata]
Bill: te rog,nu[ii cade la picioare] promit ca te voi respecta
Sesshomaru: ridica-te
Bill: [se ridica indata uitandu-se la tatal lui stergandu-si lacrimile]
Sesshomaru: salutati slujitorii[arata cu mana in partea dreapta unde se aflau 12 persoane]
Bill: salut[zambeste larg si face cu mana]

                 Rapid fiind,Sesshomaru il taie pe baiat la brat cu sabia,sangele ramanand pe lama sabiei:
Sesshomaru: sa vedem care sange l-ai mostenit[linge dara de sange lasata pe sabie]
Bill: [se uita pierdut la tatal lui,cu cata cruzime a putut sa faca asta,cum de poate sa guste sangele de pe sabie dar ciudat ca rana nu-l durea,ba din contra,deja se inchisese]
Shilo: sperii copilul
Sesshomaru: vreau sa stiu daca…da,are sangele meu
Bill: pot sa stiu ce inseamna asta?
Sesshomaru: inseamna ca esti un asasin inascut
Bill: eu nu pot omora nici un tantar,dara mite sa fiu un asasin
Sesshomaru: asta pentru ca nu ti-ai dat seama inca de puterea sangelui ce-ti curge prin vene.Sange de asasin,putere de demon,simturi dezvoltate si abilitati necunoscute de tine…deocamdata.Dar toate la timpul lor,fiul meu
Bill: [deja simtea fiori pe sirea spinarii]
Shilo: Bill,hai cu mine sa-ti arat camera ta
Bill: bine mama[imediat o ajungea din urma] mi-e frica
Shilo: te-ai descurcat…bine,fata de altii care i-au calcat pragul


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Bill: bine bine[se lasa in jos punand o man ape genunchi,celalalt lasandu-l in pamant sa aiba punct de sprijin impreuna cu palma stanga stand cu capul in jos]

              Sesshomaru isi scoate sabia din teaca dar nu apuca s-o indrepte cu varful in sus ca mana lui Shilo o simte pe incheietura lui:
Shilo: te rog,lasa sabia
Sesshomaru:[nu baga in seama vorbele ei si indreapta varful sabiei spre capul lui Bill]
Shilo: Sesshomaru…e fiul tau
Sesshomaru: ridica privirea,baiete

Asta da test :|      
Imi place de Sesshomaru ca nu se lasa cu una,cu doua  
Trebuie el sa fie hotarat in privinta lui Bill    
Il imiti suuuuperb :X:X

    Cum Bill ridica privirea si i se taie respiratia.Se uita la tatal lui si la sabie care avea reflexia mamei sale ingrijorata in ea:
Bill: ce vrei sa fac acum?
Sesshomaru: ma respecti?
Bill: nu…stiu,ar trebui?
Sesshomaru: atunci vei muri[ridica bratul sabia departand-o de Bill]
Shilo: Sesshomaru,nu![tipa speriata]
Bill: te rog,nu[ii cade la picioare] promit ca te voi respecta
Sesshomaru: ridica-te
Bill: [se ridica indata uitandu-se la tatal lui stergandu-si lacrimile]

Bill si cu Shilo s-au speriat ingrozitor :|
Dar cum spuneam,Bill are de aflat multe,creca va fi soc pentru el    
Sesshomaru trebuie sa aiba rabdare cu el    

   Rapid fiind,Sesshomaru il taie pe baiat la brat cu sabia,sangele ramanand pe lama sabiei:
Sesshomaru: sa vedem care sange l-ai mostenit[linge dara de sange lasata pe sabie]
Bill: [se uita pierdut la tatal lui,cu cata cruzime a putut sa faca asta,cum de poate sa guste sangele de pe sabie dar ciudat ca rana nu-l durea,ba din contra,deja se inchisese]
Shilo: sperii copilul
Sesshomaru: vreau sa stiu daca…da,are sangele meu
Bill: pot sa stiu ce inseamna asta?
Sesshomaru: inseamna ca esti un asasin inascut
Bill: eu nu pot omora nici un tantar,dara mite sa fiu un asasin
Sesshomaru: asta pentru ca nu ti-ai dat seama inca de puterea sangelui ce-ti curge prin vene.Sange de asasin,putere de demon,simturi dezvoltate si abilitati necunoscute de tine…deocamdata.Dar toate la timpul lor,fiul meu
Bill: [deja simtea fiori pe sirea spinarii]

Asta a fost maxim          
Bill a ramas...      
Lord Sesshomaru ca deobicei calm    
Macar Bill se va distra pe seama lui Jaken daca e sa fie aici    

Din nou spun ca ador ficul asta =P~ :X:X:X:X
Si Sesshomaru este 8->


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                  Chapter 3.
                                                   -Adevarul-


Bill: nu inteleg cum de ai putut sa faci dragoste cu el
Shilo: Bill,atunci cand iubesti pe cineva nu-ti mai pasa cum e cu adevarat,dar cu mine,in ciuda comportamentului,se poarta foarte frumos
Bill: spre deosebire de el tu esti foarte blanda si imi cer scuze ca te-am facut rea cand am fost mai mic
Shilo: nu-I nimic Bill,da,Sesshomaru este aspru cand vine de antrenamente
Bill: antrenamente?Ce antrenamente?[se opreste din mers]
Shilo: antrenamente pentru luptele cu demonii[rade usor]
Bill: lupte?
Shilo: acum ca a aflat care sange ai mostenit,va vrea sa te faca lafel de bun ca el
Bill: dare u nu vreau sa ma lupt,sunt pacifist
Shilo: copilul meu,aici e o lume total diferita de cea in care ai fost obisnuit sa traiesti,la tot pasul sunt demoni care pandesc
Bill: mi-e frica…
Shilo: insa in jurul palatului e liniste si pace
Bill: bun,pentru ca ii spun nebunului astuia ca eu nu ma voi lupta
Shilo: e tatal tau,nu-I spune asa
Bill: e un maniac
Shilo: te iubeste
Bill:n-as prea crede
Shilo: asculta Bill,el e tacut iar daca nu-I intelegi tacerea nu-l vei intelege nici pe el,tace si face
Bill: aha
Shilo: uite asta va fi camera ta
Bill: e..imensa

                    O camera mare cu-n balcon spatios,un pat inalt ca de pe vremea printeselor insa alb,un dulap care cuprindea numai kimonouri si alte haine,o oglinda in perete,o masa si un scaun din argtint.Marginea oglindei era cu perle sidefate mari iar pe scaun era o perna rosie ca sangele din catifea.

Shilo: tatal tau a pastrat-o special pentru tine,a stiut ca intr-o buna zi,vei veni.Fiecare fiu de demon se intoarce cand acesta este aproape de a implini cei 100 de ani.
Bill: 100?[rade] am deabea 20
Shilo: nu Bill,tu ai 100 de ani,dar pari mai mic,mult mai mic de 20
Bill: dar tata cat are?
Shilo: 700 de ani
Bill: sa….sapte sute de ani?!
Shilo: si crede-ma ca nu va muri prea curand,demonii pot trai mult,pana la 4000 de ani sau mai
Bill: woau[ramane mut]
Shilo: atat vei trai sit u,asta daca vei avea grija
Bill: voi avea,iti promit,dar tu cati ani ai?
Shilo: eu?250[chicoteste]
Bill: m-ai facut la 150 de ani?Dar erai tanara si inca esti,mai ales ca ai o frumusete rara
Shilo: semeni exact cu tatal tau la vorbe


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Bill: nu inteleg cum de ai putut sa faci dragoste cu el
La faza asta Bill a dat maxim pe sistem      
Saracul,inca este derutat si nu stie ce se petrece,nu-i vine sa creada ca Sesshomaru este tatal lui    
Dar trebuie sa fie mandru si norocos ca are un asemenea tata :>
Ca si el are puteri si va lupta :>
Dar sigur e paralel    
Shilo: nu-I nimic Bill,da,Sesshomaru este aspru cand vine de antrenamente
Bill: antrenamente?Ce antrenamente?[se opreste din mers]
Shilo: antrenamente pentru luptele cu demonii[rade usor]
Bill: lupte?
Shilo: acum ca a aflat care sange ai mostenit,va vrea sa te faca lafel de bun ca el
Bill: dare u nu vreau sa ma lupt,sunt pacifist
Shilo: copilul meu,aici e o lume total diferita de cea in care ai fost obisnuit sa traiesti,la tot pasul sunt demoni care pandesc

Cum ziceam,Bill nu le are cu luptele      
El daca are ceva de rezolvat spune in fata si incepe sa tipe si etc    
Va fi una dintre cele mai grele incercari pentru el :|
Plus ca Sesshomaru nu prea are rabdare desi este fiul sau :|
Trebuie sa se obisnuiasca unul cu celalalt,n-au incotro  
Dar e asa de tare numai cand mi-l imaginez pe Bill cu sabia in mana luptandu-se cu un demon sau dusman    
Va fi greu sa il faca multumit pe Sesshomaru si mai apoi mandru  
Dar Shilo e asa de blanda si calma cu el :X:X
Defapt cu amandoi :X

   O camera mare cu-n balcon spatios,un pat inalt ca de pe vremea printeselor insa alb,un dulap care cuprindea numai kimonouri si alte haine,o oglinda in perete,o masa si un scaun din argtint.Marginea oglindei era cu perle sidefate mari iar pe scaun era o perna rosie ca sangele din catifea.
Camera este absolut superba :|
Este perfecta =P~ =P~
Sigur ii va placea lui Bill,adica e imposibil,camera e mare  

Bill: 100?[rade] am deabea 20
Shilo: nu Bill,tu ai 100 de ani,dar pari mai mic,mult mai mic de 20
Bill: dar tata cat are?
Shilo: 700 de ani
Bill: sa….sapte sute de ani?!
Shilo: si crede-ma ca nu va muri prea curand,demonii pot trai mult,pana la 4000 de ani sau mai
Bill: woau[ramane mut]

Si eu daca as fi in locul lui Bill as avea impresia ca totul este un vis  
Nu-i trecea lui prin cap ce il asteapta aici si cine este tatal lui,e cineva mare si puternic :>
Dar are niste parinti grozavi :X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Va mai aparea un personaj,tot asa o bunaciune  

pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                       Chapter 4
                                                     -Adevarul II-


Bill: a avut gusturi bune
Shilo: inaintea mea a mai fost cu 2 zeite,tot frumoase,una cu parul blond si cealalta bruneta,erau zeitele Soarelui si a Noptii
Bill: sit u tot o zeita esti,nu?
Shilo: da,a focului
Bill: adica te poti juca cu focul?
Shilo: aha,uite[indreapta o palma in sus aparand o forma de dragon din flacari]
Bill: ce cool
Shillo: nu atinge,te poti arde
Bill: [zambeste tamp] deci aici voi sta de azi inainte?
Shilo: nu stiu,acum depinde de tatal tau ce va spune
Bill: [se ridica de pe pat si se duce la dulap deschizand usile] ce-s astea?
Shilo: kimonouri,cum avem toti,bine,tu nu vei avea inca armura pe care tatal tau o are
Bill: dar nu e grea?
Shilo: nu
Bill: dar am observat ca are blana aia pe umar,ce e?
Shilo: aia se numeste moko-moko si este o parte din blana lui
Bill: poftim?
Shilo: tatal tau cand se transforma devine un demon caine foarte mare,aia este adevarata lui forma iar blana se ….lipeste sa zicem de el
Bill: un fel de coada
Shilo: putem spune si asa
Bill: mama,dart u cand te transformi cum arati?
Shilo: devin o vulpe iar la incheieturile labelor am flacari si coada e toata din flacari
Bill: ce tare,numai eu n-am puteri
Shilo: o sa ti le descoperi[ii face cu ochiul]
Bill: a da,tot in legatura cu tata[isi dregea vocea] cat are inaltime?
Shilo: in jur de 2 metri
Bill: si cand se transforma?
Shilo: vreo 6 jumate,poate 7,oricum e mare
Bill: e colossal,nu mare,mare e putin spus
Shilo: cum spui tu,a da,aici nu faci baie decat cu apa de la rau,deci san u te plangi
Bill: apa rece pe pielea mea?
Shilo: avem si un izvor cu apa calda
Bill: pe ala il iau
Shilo: vara ai sa vrei sa faci baie in lac,crede-ma
Bill: dar zi-mi,aici ce se mananca?
Shilo: tot ce doresti
Bill: macar cu asta sa ma multumesc
Shilo: ma duc sa vorbesc cu tatal tau,va veni la tine una dintre servitoare cu prosoape si haine pentru tine
Bill: adica voi purta ki…chestii deastea?
Shilo: kimono,da,asa e aici,toti poarta,si e mai bine sa faci cum iti spun pana nu se supara tatal tau
Bill: ce rahat
Shilo: vocabularul


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Sunt curioasa ce personaj  
Adica ma gandesc la cineva dar nu sunt sigura si oricum astept momentul potrivit,nu ma grabesc  
Oricum ficul e plin de bunaciuni 8-> :X:X:X

E clar ca lui Sesshomaru i-au placut femeile de a mai avut doua inaintea lui Shilo      
Dar vorba lui Bill,are gusturi bune ca doar si el e bun :>

Bill: dar am observat ca are blana aia pe umar,ce e?
Shilo: aia se numeste moko-moko si este o parte din blana lui
Bill: poftim?
Shilo: tatal tau cand se transforma devine un demon caine foarte mare,aia este adevarata lui forma iar blana se ….lipeste sa zicem de el
Bill: un fel de coada
Shilo: putem spune si asa

Sigur lui Bill i se pare totul ciudat      
Ma gandesc cum o sa fie atunci cand va trebui sa renunte la hainele lui :|
O sa faca el mofturi dar de dragul lui Sesshomaru tot trebuie sa se imbrace  

Bill: a da,tot in legatura cu tata[isi dregea vocea] cat are inaltime?
Shilo: in jur de 2 metri
Bill: si cand se transforma?
Shilo: vreo 6 jumate,poate 7,oricum e mare
Bill: e colossal,nu mare,mare e putin spus

Sesshomaru este foarte mare :|
Mare si puternic :X
Iar cand se enerveaza,ohoo    
Dar are si partile lui bune :X
E protector si iubitor desi nu arata :X
Sunt sigura de asta  
Si sigur il iubeste pe Bill  

Faza cu lacul a fost      
Bill: apa rece pe pielea mea?
Eram sigura ca o sa comenteze      
Adica e Bill care e obisnuit sa faca baie in cada sau la dus,cu spuma si etc  
Partea buna este ca are la dispozitie orice mancarea vrea si sa fie norocos ca are slujitori,adica e ceva    
Va fi tratat pe masura,sa nu se planga    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Eh,nu cred ca va face mofturi
Nu cunosti personajul care va intra,te asigur


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ma gandeam eu  
Si asa uneori sunt paralela
Dar nu conteaza,mie tot o sa imi placa :X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                       Chapter 5
                                                     -Adevarul III-

Bill: nu ma pot dezobisnui
Shilo: controleaza-te macar de fata cu el
Bill: bine
Shill: te-am lasat[iese din camera inchizand usa in urma ei]

               Bill ramane singur pe pat si inspecteaza toata camera cu privirea.In cateva clipe aude un ciocanit in usa care intrerupe tacerea:
Bill: intra
Servitoarea: buna ziua,printe
Bill: nu ma lua cu printe,nu e nevoie,banuiesc ca ai venit pentru a-mi lua hainele noi si a ma insoti pana la iaz,nu?
Servitoarea: da[deschide dulapul si scoate un kimono alb imaculat cu un model albastru si o esarfa tot albastra pe care sa i-o lege in jurul taliei] dupa dumneavostra[se apleaca]
Bill: [o lua inainte pe scari dar da de tatal sau] m…
Sesshomaru: [se opreste in fata lui uitandu-se incruntat la el asteptand]
Bill: [se uita lung la el fara nici o miscare]
Servitoarea:[se apropie de Bill si face din nou o plecare] Lord Sesshomaru…
Sesshomaru: [face din mana semn sa plece indreptandu-si privirea inapoi spre fiul lui]
Bill: ma sperii
Sesshomaru: ai de gand sa faci ceva sau nu?
Bill: ce? A da[se pleaca dar scurt si isi vede de drum]

             Ajuns in spatele servitoarei o intreaba:
Bill: aici este..iazul?
Servitoarea: da
Bill: apa calda presupun
Servitoarea: [da din cap aproband si se da in laturi]
Bill: te superi daca…
Servitoarea: [se intoarce cu spatele la baiat uitandu-se spre Shilo care ii facea cu mana zambind]
Bill: [se dezbraca punand hainele pe o piatra din jurul iazului si se baga in apa cea calda de unde ieseau aburi]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Uuu :X:X:X
Bill s-a imbracat pana la urma :X:X
Sigur ii sta bine :>
Este alb cu model albastru,nu cred ca are ceva impotriva    
Par si lejere  
In curand o sa se obisnuiasca cu tot de acolo,inclusiv cu privirea si tacerea lui Sesshomaru      
Saracul,nici nu stia ce sa mai zica cand la vazut  

Bill: [se dezbraca punand hainele pe o piatra din jurul iazului si se baga in apa cea calda de unde ieseau aburi]
Aburi : >
Ca la spa    
Macar aici e bine ca nu il deranjeaza nimeni desi e ciudat sa faci in lac  
Dar astea sunt conditiile  
In schimb imi place camera lui :X:X
Chiar ca e tratat ca un print  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Inca nu s-a imbracat cu ele : ))



                                                           Chapter 6
                                                            -Kaede-

                Servitoarea ii ia hainele si I le impatureste asteptand linistita ca baiatul sa-ti termine baia:
Servitoarea: aici aveti solutia pentru corp cu care va puteti spala
Bill: gel de dus?
Servitoarea: poftim?
Bill: in timpurile mele asa se spune,dar mersi,din ce e facut?
Servitoarea: miele de albine,suc de cirese,petale de trandafir,lapte si apa
Bill: woau,e chiar misto amestecul
Servitoarea: [nu stia la ce se refera Bill cu vocabularul lui]
Bill: imi poti spune cum te cheama?
Servitoarea: Kaede
Bill: frumos
Kaede:[lasa capul putin in jos rosind]
Bill: pari foarte tanara,cati ani ai?
Kaede: 16
Bill: chiar ca esti mica,de cand il slujesti pe tata?
Kaede: de la 7 ani
Bill: si nu ti s-a acrit?
Kaede: niciodata,Lord Sesshomaru este cea mai buan persoana pe care as fi slujito vreodata
Bill: cum se poarta cu tine?
Kaede: normal,e tacut
Bill: eu as lua-o la fuga in locul tau
Kaede: nu-l parasesc pe Lord Sesshomaru pentru nimic in lume
Bill: ok
Kaede: [se intoarce iar cu spatele la el ca Bill sa se imbaieze cum trebuie]

           Dupa alte 20 de minute baiatul iese punandu-si un prosop in jurul taliei:
Bill: si acum?
Kaede: o sa te rog sa-ti dai prosopul jos pentru a te imbraca cu kimonoul
Bill: adica nu port nimic pe sub?
Kaede: nu
Bill: libertate,deja imi plac kimonourile[rade]
Kaede: nu ma uit mai jos de gatul tau
Bill: ok[zambeste larg imbracandu-se cu kimonoul] si acum?
Kaede: urmeaza asta[ii infasoara de doua ori esarfa in jurul taliei dupa o leaga in fata facandu-o funda]
Bill: arat ca un samurai
Kaede: un samurai frumos si puternic
Bill; imi plac manecile ca-s largi
Kaede: acum sper ca nu e cu suparare dar am porunca sa-ti prind parul in coada
Bill: mi-l prind singur,multumesc pentru tot,te poti duce la treaba ta acum
Kaede: [se apleaca in fata lui cu hainele in brate plecand]

                 Se uita la el si I se parea ciudat sa fie in picioarele goale.Dar mama lui apare in fata lui cu o pereche de “sosoni” ca ai tatalui lui:
Shilo: arati excellent,uite,astea sunt pentru tine
Bill: seamana cu ce are tata in picioare
Shilo: incaltate si vino dupa mine
Bill: bine
Shilo: iti sta atat de bine in kimono
Bill: [zambea ca un copil]
Shilo: acum hai[o lua inaintea baiatului]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Servitoarea: aici aveti solutia pentru corp cu care va puteti spala
Bill: gel de dus?
Servitoarea: poftim?
Bill: in timpurile mele asa se spune,dar mersi,din ce e facut?
Servitoarea: miele de albine,suc de cirese,petale de trandafir,lapte si apa
Bill: woau,e chiar misto amestecul
Servitoarea: [nu stia la ce se refera Bill cu vocabularul lui]

Gelul de dus de aici e mult mai misto decat cu cel care se spala Bill    
Mai mult ca sigur  
Adica amestecul mi se pare super :|
Sa se simta bine si sa aiba pielea fina    

Bill: adica nu port nimic pe sub?
Kaede: nu
Bill: libertate,deja imi plac kimonourile[rade]
Kaede: nu ma uit mai jos de gatul tau
Bill: ok[zambeste larg imbracandu-se cu kimonoul] si acum?
Kaede: urmeaza asta[ii infasoara de doua ori esarfa in jurul taliei dupa o leaga in fata facandu-o funda]

Uuuu :X:X:X:X
Acum s-a imbracat :X:X:X
Sigur ii sta foarte bine 8->
El si asa creca isi dorea sa nu poarte nimic pe sub    
Acum are ocazia    
Sunt tare curioasa sa vad ce va zice Lord Sesshomaru cand il va vedea :>
Oare incepe direct antrenametele cu el?    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 7
                                                         -Sepiroth-



                 In curtea de ciresi a palatului se aflau Sesshomaru si Sepiroth,un tovaras de lupta si conducatorul armatei palatului:
Sepiroth: pentru ce m-ai chemat,Sesshomaru?
Sesshomaru: vreau sa-l antrenezi pe fiul meu[se uita la trunchiul unui copac stand cu spatele la Sepiroth]
Sepiroth: a deci micutul demon a venit
Sesshomaru: da si de aceea te pun pe tine sa te lupti cu el
Sepiroth: dar Sesshomaru,nu pot face asta,nu are experienta
Sesshomaru: vreau sa-I arati ca aici nu este bal mascat si ca oricand se poate ivi o lupta,dup ace termini cu el ma ocup eu
Sepiroth: si ce vrei sa fac pentru inceput?
Sesshomaru: o lupta fulger,sabie la sabie,nu ma intereseaza daca se lasa cu varsare de sange,vreau sa vad de ce e in stare
Sepiroth: stiu ca a mostenit sangele tau
Sesshomaru: da,si deja au venit

                    Sepiroth intoarce capul si-o vede pe Shilo in al carei urma era Bill c-o privire speriata:
Sepiroth: Shilo,de cand nun e-am mai vazut
Shilo: Sepiroth,nu ma asteptam sa vi azi
Sepiroth: Sesshomaru m-a chemat pentru ceva,iar tu trebuie sa fi Bill,Sepiroth[uitandu-se la el serios]
Bill: de ce toti se uita asa la mine?
Shilo: sperii baiatul,zambeste
Sesshomaru: nu e nevoie sa zambeasca,baiete,tine[ii arunca o sabie obisnuita de soldat]
Bill: ce?[prinde sabia dar cade in genunchi] de ce nu mi-ai spus ca-I grea?!
Sesshomaru: [nu schiteaza nici o expresie pe chip]
Bill: [se ridica cu greu sprijinindu-se in sabie] si acum? Cum vrei sa manuiesc dracovenia asta?
Sesshomaru: descopera singur
Bill: da,mersi de raspuns…tata


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Wooow :|:|
Sepiroth este :|
Si el bunaciunea ca Lord Sesshomaru 8-> :X:X:X:X
Aici e o familie tare mare si frumoasa      
Sper totusi sa aiba mila cu Bill ca e debea la inceput si nici nu stie despre ce este vorba :|
Desi Sesshomaru este foarte hotarat si nu ii pasa daca Bill va fi ranit    
Doar asa va invata sa se lupte si sa se apere    
Dar cred ca Bill ca si Sesshomaru,in caz ca se taie sau se raneste rana se inchide la loc si nu ramane semn :|

Sesshomaru: nu e nevoie sa zambeasca,baiete,tine[ii arunca o sabie obisnuita de soldat]
Bill: ce?[prinde sabia dar cade in genunchi] de ce nu mi-ai spus ca-I grea?!
Sesshomaru: [nu schiteaza nici o expresie pe chip]
Bill: [se ridica cu greu sprijinindu-se in sabie] si acum? Cum vrei sa manuiesc dracovenia asta?

Asta a fost faza cea mai tare        
Care imi aduce aminte de alta      
Sabiile alea sunt mari si grele    
Nu cred ca Bill va reusi sa faca ceva din prima :|
Si sigur Sesshomaru sta cu ochii pe el :|


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sepiroth e bun dar tot Sess' ramane primu    

Ohoo,fi sigura ca n-are mila si-l priveste de la distanta  


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Chinuindu-se va invata sa se lupte calumea    
Adica n-are incotro :|


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Ti-am citit si eu ficul.Imi place mult ideea <3 si personajele..si eu mie imi place mult Sesshomaru <3 si intotdeauna mi-au placut ficurile anime : )) cu toate ca ma deranjeaza ca scri cu B: S: X:...acum asta e ; ))
Sa revin la actiune:Bill mai are mult de invatat [-( tare as vrea sa il vad in kimono 8->  next. 


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Nu scriu B si S :|
Scriu numele intregi si oricum,asa m-am obisnuit,fiecare cu felul lui de-a scrie

Next maine
Sau poate putin mai incolo cat mai scriu la el
Macar sa mai fac 2-3 pagini

Da Sesshomaru,bunaciunea suprema 8->


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Stiu,dar mi-e lene sa le scriu intregi xD in fine,astept next.

pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 8
                                                     -Lupti sau mori-


Sesshomaru: [o ia pe Shilo de brat asezandu-se la baza unui copac]
Shilo: Sesshomaru,ce ai de gand?
Sesshomaru: sa vad de ce-I in stare baiatul meu
Shilo: l-ai adus pe Sepiroth doar ca sa se lupte Bill cu el?
Sesshomaru: intocmai
Shilo: [intoarce privirea spre Bill care statea neputincios in fata lui Sepiroth la o distanta mare]
Sepiroth: sa te vad de ce esti in stare,copile[se arunca-n aer scotand sabia indreptand-o spre Bill]

                    Cum vede asta o ia la fuga.Sepiroth ajunge pe pamant si se uita razand la Bill.Shilo isi pune o mana peste fata semn ca-I dezamagita,Sesshomaru scoate doar un “hm” si se ridica:
Sesshomaru: Bill[ridca tonul]
Bill: [se opreste] da?
Sesshomaru: ce e cu tine?
Bill: ti-am zis ca nu vreau sa ma lupt!Nu stiu sa tin o sabie in mana[arunca sabia pe jos] nu-mi place,ma duc in camera[dar cum da sa se intoarca,un bici luminos I se infasoara in jurul taliei,intoarce capul si ramane uimit,”biciul” provenea din unghia tatalui sau] ce..ce-I asta?
Sesshomaru: nu pleci pana iti spun eu ca s-a terminat antrenamentul,continua Sepiroth
Sepiroth: asculta pustiule,tine sabia cu ambele maini,coatele departate putin dar tine bratele incordate
Bill: asa?
Sepiroth: asa,acum cand voi lovi sabia ta vreau sa ma impinge cu toata forta ta
Bill: ok
Sepiroth: dar ai grija sa ai echilibru in picioare
Bill: da ma am!hai odata,loveste-ma
Sepiroth: tu ai cerut-o [alearga spre Bill care statea cu sabia pregatita insa inghitea ins ec,I se simtea frica ce-l curpindea pana-n maduva oaselor,puternic fiind,Sepiroth loveste lama sabiei de cea a baiatului]


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Cum vede asta o ia la fuga.Sepiroth ajunge pe pamant si se uita razand la Bill.
Partea asta ma amuza tare    mi-l si imaginez pe Bill asa.
next <3


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Mai pe la pranz

pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Acuuuum! :o3

pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Nu:|
Mi-e prea somn sa mai scriu


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 9
                                                   -Lupti sau mori II-

                 Era confuz,parca uitase tot ce-a vorbit cu Sepiroth,nici de opus nu se mai opunea,Cade in genunchi:
Bill: nu pot s-o fac

                 Luand parte la toata actiunea,Sesshomaru se indreapta din nou spre cei doi:
Shilo: Sesshomaru…

                 Nu se intoarce:
Sepiroth: vine tactu’
Bill: e clar,incepe cu predica
                 
                  Dar nu-I asa.Ii ia sabia lui Sepiroth din mana si intr-o fractiune de secunda,sabia lui Bill se rotea in aer.Toate privire erau atintite spre cer dar numai Sesshomaru revine si pune varful lamei la gatul lui Bill:
Sesshomaru: inveti sau mori
Bill: a…ha[inghite in sec]
Sesshomaru: nu vreau giumbuslucuri,nut e prostii ca nu esti la circ dar daca vrei circ,iti arat
Bill: nu,nu-I nevoie
Shilo: Sesshomaru![pune mana pe sabie] nu intelegi ca nu-I facut pentru asta?
Sesshomaru: Shilo,Shilo,Shilo,are sangele meu[zabeste in coltul gurii,semn ca nu-I bine] deci va trebui sa lupte[revine la expresia frustrate si apasa varful in gatul baiatului] fie ca vrea fie ca nu,eu sunt imparatul aici,tot ce spun eu se face,inclusive el va face ce voi porunci,cand va fi cazul il voi lua in lupte
Sepiroth: si daca moare?
Sesshomaru: daca moare,asta e,nu voi fi eu de vina ca nu am ascultat ce am spus
Bill: ce inima rece poti avea
Sesshomaru: demonii n-au inima,baga la cap,continua
Bill: mai bine mor!
Sesshomaru: chiar vrei?
Bill: nu nu nu nu[zambeste] glumeam,revenind[isi ia sabia de pe jos si o loveste de-a lui Sepiroth]
Sepiroth: daca nu vrei sa vina el in locul meu ai face bines a ii dai drumul la forta,crede-ma,el nu-I rabdator ca mine
Bill: am vazut!crezi ca-s prost?
Sepiroth: nu stiu ce-a fost in capul lor de te-au facut
Bill: asta ma intrebam si eu


pus acum 15 ani
   
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator

Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
Ta-Na-Na-Nam
Mă opri şi eu pe aici ,sper să nu fie cu supărare că mă duc la următoarea staţie 
Şi dacă tot m-am oprit pe aici,m-am deciz şi să citesc ...
Şiii...Hmmm
Personajele..nici să se putea mai perfecte 
Bill strică tot ( şi la propiu şi la figurat )
Bine îi face taică-său .
Îl pune la respect,dar se pare că băiatu' lu' tata nu prea s-a prins de faza asta.
Credea că glumeşte ?! /: )
Pe Sepiroth îl ADOR 
Mi-a plăcut asta : Sepiroth: vine tactu’  
Soo...aştept next ! : )

Modificat de کAleera .ך (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Sepiroth: nu stiu ce-a fost in capul lor de te-au facut
Bill: asta ma intrebam si eu

Mi-a placut asta. : )) Iti ador ficul <3 hai ma Bill,fi mai in forta. next xD <3


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Bill stiu ca strica tot,absolut TOT      

Lasa ca Sesshomaru o sa-l faca sa planga intr-o zi  

Sepiroth daa =P~


pus acum 15 ani
   
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator

Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
Ahahaha
Debea aştept >: )

Modificat de کAleera .ך (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                       Chapter 10
                                                         -Tupeul-


                   Reiau antrenamentul dar nici pana la miezul noptii Bill nu a reusit sa faca ceva,doar sa-I provoace nervi lui Sepiroth care era la capatul rabdarii.Pe de alta parte,tatal sau zambea ironic:
Sesshomaru: am vazut destul[pleaca din curte]
Bill: adica am scapat? Gata? Yey
Sepiroth: in locul tau nu m-as bucura,asta inseamna ca de maine o sa ti-o iei rau de la el
Bill: ma bate?
Sepiroth: mai rau,se lupta cu tine si nu in forma asta,ci in marimea naturala
Bill: ete scart[se sprijina in sabie] numai pot eu,e doar un caine
Sepiroth: da,cum zici tu
Bill: ma dor bratele si am facut basici in palme de la sabia asta,o urasc[o loveste cu piciorul] aaauuu’,blestemata fii dracovenie de fier
Sepiroth: mi-ar fi rusine sa te am ca urmas
Bill: e vreun apropos?
Sepiroth: mai esti si tare-n gura[isi baga sabia in teaca si pleaca]
Bill: sabie de rahat,urasc locul asta!E plin de...nici numai stiu cum sa le zic
Shilo: Bill,nu te mai plange si du-te sa faci baie
Bill: dar e noapte
Shilo: si?
Bill: mi-e frica,d’haa
Shilo: voi sta eu cu tine
Bill: a da,tu faci chestiile cu focul
Shilo: hai mai repede ca in 20 de minute e gata cina
Bill: acum acum,stai,si hainele?
Shile: am eu altele noi
Bill: a,mersi[incepe sa se dezbrace aruncand hainele pe stanca intrand in apa cea calda]

                     In timp ce se imbaia,mai vorbea cu mama lui despre diferite chestii:
Shilo: hai sterge-te cu prosopul si imbraca-te
Bill: grabita mai esti
Shilo: numai comenta si misca-te


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Bill: ma dor bratele si am facut basici in palme de la sabia asta,o urasc[o loveste cu piciorul] aaauuu’,blestemata fii dracovenie de fier
Sepiroth: mi-ar fi rusine sa te am ca urmas

Deci e prea penal    imi place mult de Sepiroth...vai imi si imaginez ce se va intampla cand Bill va luapta cu Sesshomaru`    Next <3.


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 11
                                                         -Tupeul II-

                       Baiatul se imbraca repede si se intoarce catre Shilo:
Bill: seamana cu cel a lui tata
Shilo: stiu,doar ca n-are acelasi model la guler
Bill: sunt cool
Shilo: lasa cuvintele astea sofisticate sis a mergem[il ia de brat intrand in palat]

                       Ajung amandoi in sala de mese unde se afla Sesshomaru:
Shilo: apleaca-te
Bill: eu?
Shilo: da tu,fa-o
Bill: urasc chestia asta,ma simt umilit[da ochii peste cap dar se apleaca] acum pot lua loc[se aseaza in celalalt capat al mesei]

                    Imediat Sesshomaru se ridica:
Sesshomaru: afara!
Bill: ce?
Sesshomaru: nu repet
Bill: dar n-am auzit
Shilo: draga,lasa-l,abea a venit si nu stie ce sa faca
Sesshomaru: nu stiu cum de e al meu si mi-a mostenit sangele
Bill: nu-s prost
Sesshomaru: taci!
B: bine[ramane uimit]
Sesshomaru: numai demonii adevarati reusesc sa stea in capul mesei,dispari de acolo
Bill: nu vreau
Sesshomaru: [loveste palmele de masa] mi te impui,sange-mal?[cu-n ton autoritar]
Bill: uite ca da[se lasa mai in josul tronului cu bratele la san]
Sesshomaru: nu stiu de la cine ai mostenit incapatanarea asta dar vei scapa de ea cat de curand,nu ma pun eu la mintea tuturor prostilor ca nu merita timpul meu pierdut[inchide ochii,expira si se aseaza pe tron]
Shilo: doresti sa-ti aduc ceva anume?[isi pune o mana peste cea a lui Sesshomaru care se afla pe masa]
Sesshomaru: nu[isi pune cealalta mana a lui peste a ei] ar fi bines a facem alt mostenitor,asta nu-I bun de nimic
Shilo: Sesshomaru,nu spune asta,va invata,trebuie doar sa ai incredere in el
Sesshomaru: nu voi avea incredere in el pana cand nu va omora un demon cu o simpla sabie
Shilo: dar e greu


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Vai Bill    cat de prost poate fi in ficul asta . : )) Imi place cum a reactionat Sesshomaru :>
Sesshomaru: nu[isi pune cealalta mana a lui peste a ei] ar fi bines a facem alt mostenitor,asta nu-I bun de nimic

Ee buci,poate numai poate nici Shilo saraca. : ))


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Shilo e exasperata,ii vine sa se sinucida    

Sesshomaru si Bill-grenada si sticla cu apa  


pus acum 15 ani
   
Andreea .
◦Aυтσмαtіc

Din: Cluj-Napoca ;X
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3271
Am citit si eu in sfarsit ficul acesta si tot ce pot spune e ca este unul genial...Imi place actiunea,
imi plac personajele,mai ales de Sesshomaru si de Sapiroth ;X..Ai niste idei geniale...Dar si Bill e foarte,foarte incapatanat dar si tupeist.. "Sesshomaru: numai demonii adevarati reusesc sa stea in capul mesei,dispari de acolo
Bill: nu vreau
Sesshomaru: [loveste palmele de masa] mi te impui,sange-mal?[cu-n ton autoritar]
Bill: uite ca da[se lasa mai in josul tronului cu bratele la san]
Sesshomaru: nu stiu de la cine ai mostenit incapatanarea asta dar vei scapa de ea cat de curand,nu ma pun eu la mintea tuturor prostilor ca nu merita timpul meu pierdut[inchide ochii,expira si se aseaza pe tron]"
Imi place ca nu se da batut  (Sesshomaru)
Shilo,saraca nu are ce face,asa l-a nascut pe Bill,asa il are
So,I love this fic ;X !

next !


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 12
                                                -Demonul isi arata coltii-


Sesshomaru: [arcuieste o spranceana dar fulger] Bill
Bill: [ridica privirea] da?
Sesshomaru: “Respecta-ma ca sa te respect”
Bill: ce-I cu asta?
Sesshomaru: afla singur
Bill: ma disperi[da ochii peste cap din nou]
Sesshomaru: ai noroc de mama ta ca alt felt e-as fi alungat din imparatie
Bill: habar n-am frate de ce am acceptat sa vin aici
Sesshomaru: nu te juca cu rabdarea mea
Bill: numai pot eu,ma doare-n cot de rabdarea ta,urasc locul asta!

                  Auzind asta,Sesshomaru secat de rabdare ii da o privire infricosatoare lui Bill,darn u cu ochii obisnuiti,ci rosii iar pupila albastra aratandu-si coltii.Cand vede,Bill amuteste,incepe sa tremure si simtea mii de fiori pe spate,pielea i se facea de gaina iar gura I se usca.Ochii ii avea mari iar pupila dilatata la maxim.Inima ii batea cu putere mai sa-I iasa din piept iar palmele ii transpirasera.
Shilo intoarce capul spre iubitul ei si-I punea o man ape fata.Ca prin magie,Sesshomaru isi revine si se uita in ochii fetei:
Sesshomaru: stii ca te iubesc nespus de mult,dar nu ma mai poti tine ca un caine in lanturi
Shilo: cum vrei ca Bill sa-ti vorbeasca daca tu il sperii,mai sa moara la masa?
Sesshomaru: trebuie sa stie de frica mea
Shilo: e ingrozit de tine
Sesshomaru: bravo lui
Shilo: dar daca vrei sa-I fie frica de tine asta nu inseamna ca trebuie sa-ti arati si cealalta latura
Sesshomaru: maine va fi o zi cu totul si cu totul speciala pentru el
Shilo: ce ai de gand sa faci?
Sesshomaru: nut e priveste
Shilo: ba ma priveste,e si copilul meu
Sesshomaru: tu doar vei asista ca spectator
Shilo: fii bland


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Sarca Shilo ;x cum indura ea atatea. ; )) Sunt curioasa ce se va intampla maine,desi imi imaginez :>
Next. <333


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Next alta data,am pus destul azi : ))

pus acum 15 ani
   
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator

Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
Mamă,mamă,mamă
Ce încăpăţânat este Bill 
Ce tupeu are,lasă că vede el ce-l aşteaptă
Şi să mai aibă dupaia tupeu să comenteze .
Dacă eram în locu' lu' Sesshomaru îl trimiteam de unde a venit 
Pe bune acum,nu e bun de nimic 
Sa mai chinuit şi Sepiroth cu el.
Sunt curioasă să vedem văd ce-i face. 
Next !

Modificat de کAleera .ך (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 13
                                                        -Cele 3 sabii-


Sesshomaru: bland n-am fost niciodata,nici macar cu tatal meu
Shilo: a da,Lord InuTaisho nu vine?
Sesshomaru: te rog,nu pomeni de el,nici macar nu vreau sa vad javra aia batrana plimbandu-si blana pe aici
Shilo: dar trebuie sa tii legatura cu familia ta
Sesshomaru: nu merita,mai ales dulaul ala,i-a dat nerecunoscatorului de semi-demon Tetsusaiga si mie Tenseiga
Shilo: da dar Tenseiga,spre deosebire de Tetsusaiga poate omora 100 de demoni dintr-o singura lovitura si poate inviat 100 de persoane
Sesshomaru: pentru mine tot inutila ramane
Shilo; da-i-o lui Bill
Sesshomaru: n-a stiut sa manuiasca o simbla sabie,si oricum Tenseiga nu poate fi manuita decat de mine si Tetsusaiga lafel,adica,doar de InuYasha
Shilo: ai dreptate,dar cand va trece testul,o sa-I faci o sabie si lui Bill?
Sesshomaru: ma mai gandesc
Shilo: ce zici de Tokijin?
Sesshomaru: [isi intoarce privirea spre ea speriat] nu pot sa i-o dau,e blestemata,are si o aura demonica
Shilo: pai si Bill e tot demon
Sesshomaru: Bill nu e ca mine sau ca tine,nu stiu,nu pot sa fac asta,Tokijin ar fi prea puternica pentru el si l-ar controla
Shilo: Sounga?
Sesshomaru: nu!Sounga in nici un caz!Sounga e numita Sabia Iadului,Tetsusaiga este Sabia Pamantului iar Tenseiga este Sabia Raiului,toate cele 3 i-au apartinut batranului si au fost impartite,desigur,potaia a ramas cu Sounga
Shilo: dar Sounga n-a fost adormita la nasterea ta?
Sesshomaru: da,a fost dar sigiliul a fost rupt iar singurul care o poate manui este tata
Shilo: pai si pentru el?


pus acum 15 ani
   
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator

Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
Pentru Bill _|_
Că altceva nu merită şi ami e şi prost pe deasupra..
Vorba lu' Sesshomaru el nu ştie să mânuiască o sabie normală,da păi una din sabiile ălea 


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Cred ca din cauza ficului multa lume o sa-l urasca pe Bill     

pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Oare Bill ce o face in timp ce vorbesc ei?    Probabil se uita ca la straini,    Ce mi-a placut cik "potaia"   
Inuyasha. 
Next ma. <333


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 14
                                                        -Tupeul III-


Sesshomaru: pentru el trebuie sa-mi smulg un colt
Shilo: si asa-ti creste intr-o jumatate de zi
Sesshomaru: doare cand ti-l smulge,ai uitat?
Shilo: da
Sesshomaru: sabia pe care o folosesti tu este facuta si din coltul meu si din al tau
Shilo: stiu Sesshomaru,stiu si iti multumesc inca o data ca ma protejezi
Sesshomaru: orice pentru tine[se ridica de la masa si pleaca la iaz]
Bill: a plecat? Despre ce vorbeati? Mai e suparat pe mine? Ce a zis?Maine pot dormi cat vreau?
Shilo; incet Bill,a plecat sa faca o baie,am vorbit treburi de-ale noastra,nut e intereseaza pe tine
Bill: ma intereseaza, hai spune
Shilo: nu trebuie sa stii tu tot ce misca aici
Bill: dar sunt curios
Shilo: ai mancat?
Bill:[se uita in farfuria lui] m…nu…prea
Shilo: pune mana si mananca[batand cu unghiile in masa]

                 Se intoarce si se aseaza pe tron mancand.Mesteca si se uita pe sub sprancene la cei din sala.Dar cum intoarce capul observa ca mama lui parasea incaperea:
Bill: unde se mai duce?[se ridia de la masa stergandu-se la gura cu mana]

                 Incepe s-o urmareasca pe Shilo numai ca,in fata lui apare Sesshomaru inalt ca bradul:
Sesshomaru: e trecut de ora ta de culcare
Bill: nu sunt un bebelus![bate din picior]

                  Fara sa mai zica nimic,il plesneste peste fata pe Bill.Uimit,imi pune mana pe obraz:
Sesshomaru: vrei sa te duc pe sus in camera?
Bill: nu-I nevoie…tata
Sesshomaru: acum fa-te ca dispari ca prin magie
Bill: ce glume proaste ai in tine
Sesshomaru: pentru inteligenta ta care-I limitata la zero,aceea n-a fost o gluma
Bill: adica ma mai si insulti
Sesshomaru: pui totul la suflet[expira] hai du-te


pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Fara sa mai zica nimic,il plesneste peste fata pe Bill.

Rau : )) oricum mertia,dar totusi. :-s
Next.


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Bill merita batut din prima dar va vedea el cum stau treburile cu tasu'

pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



Si nu cred ca voi afla in seara asta,nu? :o3

Modificat de мαﻮ∂αℓєηα. (acum 15 ani)


pus acum 15 ani
   
Andreea .
◦Aυтσмαtіc

Din: Cluj-Napoca ;X
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3271
Da ce tupeu are Bill
Chiar ar merita o bătăiţă bună !
Dar asta e,nimeni nu-l poate schimba
Eventual daca taica-so  ii face ceva vraja

Next !


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
meyou
◦Mзмвєя◦

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 141
Bill are muuult tupeu!
Si nu vrea sa invete nimic. Il ia pe " nu pot" in brate si gata, problema rezolvata
Nici tata nu ar avea atata rabdare
NEXT!


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Pfai mama cat am pierduuuuut :|      
Am de recuperat,nu gluma    

Deci deja mie mila de Bill    
E atat de incapatanaaat :|
Nu-l asculta deloc pe Sesshomaru :|
Si ii mai si vorbeste cu tupeu  
Ca nu ar fi fost deajuns ca nu se descurca
Mi-a placut faza cu sabia,deja Sesshomaru numai putea      
Bill ii spune "dracovenie" ceea ce ma amuza      
Si totusi Sesshomaru e atat de calm :|
E atat de rabdator :|
Bine,asta cu ajutorul lui Shilo care e tare blanda si mereu reuseste sa il convinga in legatura cu Bill si sa ii mai dea o sansa    
Desi dupa faza de la masa cand a avut ochii rosii nu prea miroase a bine  
Nici cu sabiile nu suna prea bine :|
Vorbele lui Sesshomaru sunt convingatoare si cand spune ceva asa ramane  
La Bill faza e ca nu il crede si in plus nu e obisnuit cu luptele  
Iar la varsta lui ar trebui sa fie expert dar presimt ca va fi muuuult de munca cu el :|
Daca pana si prietenul lui Sesshomaru aproape ca si-a pierdut rabdarea e clar  
Sau cand i-a pus varful sabiei la gat a fost :|
Deja stie de frica lui dar tot comenteaza  
Iar cand il va vedea in adevarata sa forma va incremeni :>
Are de trecut prin multe probe,e debea inceputul.adica antrenamentul nu-i nimic pe langa ce va fi atunci cand va trebui sa omoare un demon  

E superb ficul asta,il ador :X:X:X:X
Un film asa ar fi excelent 8->


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
In epoca aia copii erau trimisi la lupte inca de la 9 ani  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Stiu  
Defapt eu stiam ceva de 11 ani,dar acum cum Bill e destul de mare normal ca Sesshomaru are pretentia ca Bill sa se descurce din prima  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
11 avea Kohaku in desen

pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 15
                                              -Incapatanarea pereche n-are-


Bill: unde-I mama?
Sesshomaru: nut e intereseaza
Bill: ba ma intereseaza[arcuieste o spranceana] si n-am sa plec de aici pana cand n-ai sa-mi spui
Sesshomaru: o faci pe durul,crezi ca voi ceda daca o sa te impui
Bill: cum se face ca-mi ci
Sesshomaru: ca-ti citesc gandurile?Eh,pot spune ca am mai multe cunostiinte decat tine[inchide un ochi]
Bill: aaahh,te urasc
Sesshomaru: stiu asta
Bill: adica…da,ai dreptate,degeaba ma chinui,stii ce gandesc
Sesshomaru: in capul tau e pustiu

                 Dar cum da sa se intoarca cu fata la tatal sau,are parte de-o surpriza,este luat pe sus de Sesshomaru:
Bill: lasa-ma jos!

                 Nu-l baga in seama si urca scarile catre etaj cu el pe umar.Crezand ca daca se va zbate va scapa asa ca incepe sa-l loveasca cu pumnii in spate:
Sesshomaru: de ce te incapatanezi?
Bill: lasa-ma jos am spus!
Sesshomaru: bine[ii da drumu in fund pe jos in camera]
Bill: prostule!asta a durut
Sesshomaru: inceteaza odata cu smiorcaielile,nici de erai fata nu faceai asa
Bill: de ce nu m-ai facut fata?
Sesshomaru: asta pentru ca am samanta buna
Bill: da vai ce sa zic,tu marele potent
Sesshomaru: dezbraca-te
Bill: p…poftim!? Mai esti si pedofil pe deasupra,pleaca![facea cu mana in sus si-n jos din incheietura ca o fetita]
Sesshomaru: de ce eu?[il ia pe Bill de gulerul kimonoului cu ambele maini si-l ridica in aer]
Bill: te rog nu ma arunca de la balcon
Sesshomaru: nici gand,am prea multa treaba cu tine ca sa te arunc[il aseaza pe pat] ai 10 minute pana la culcare
Bill: da sigur,uite ca nu vreau sa ma dezbrac


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Deci Bill este mai ceva ca un catar      
E asa de incapatanaaat :|
Si Sesshomaru inca e calm,e prea calm si nu-i dea bine  
Defapt asteapta ziua urmatoare  

            Dar cum da sa se intoarca cu fata la tatal sau,are parte de-o surpriza,este luat pe sus de Sesshomaru:
Bill: lasa-ma jos!

                 Nu-l baga in seama si urca scarile catre etaj cu el pe umar.Crezand ca daca se va zbate va scapa asa ca incepe sa-l loveasca cu pumnii in spate:
Sesshomaru: de ce te incapatanezi?
Bill: lasa-ma jos am spus!
Sesshomaru: bine[ii da drumu in fund pe jos in camera]
Bill: prostule!asta a durut
Sesshomaru: inceteaza odata cu smiorcaielile,nici de erai fata nu faceai asa
Bill: de ce nu m-ai facut fata?
Sesshomaru: asta pentru ca am samanta buna
Bill: da vai ce sa zic,tu marele potent
Sesshomaru: dezbraca-te

Asta a fost faza cea mai tare      
Adica Sesshomaru nu sta dupa Bill    
Iar Bill numai este ca la oras sa faca ce vrea    
Ar fi trebuit sa profite din plin cat a fost acolo pentru ca acum trebuie sa o apere pe maicasa si impreuna cu Sesshomaru sa lupte si sa omoare    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Bill o freaca :-L

pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



 
Sesshomaru: asta pentru ca am samanta buna
Bill: da vai ce sa zic,tu marele potent

Cat imi place de Sess' = )) e prea penal zau. Si Bill.   
Next. xD


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Bill o freaca :-L

pus acum 15 ani
   
K.
Vizitator



 
Sesshomaru: asta pentru ca am samanta buna
Bill: da vai ce sa zic,tu marele potent

Cat imi place de Sess' = )) e prea penal zau. Si Bill.   
Next. xD


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Trebuia sa existe niste replici mai "hahaha"

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Au fost    
Pe mine ma amuza faza cand Bill e certat de Sesshomaru sau cand il sperie  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Da?:|

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da    
Deja m-am obisnuit cu Sesshomaru :X
E asa de :X
Dar pe Bill l-a speriat de cateva ori si creca mai are de vazut multe    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
meyou
◦Mзмвєя◦

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 141
Bai Bill, copilule ai niste replici in tine de ne doare capul. Aia cu pedofilu a fost bestiala, Parca mi'l imaginez pe Bill ca arata ca un pusti de 5 ani pe langa Tasu'
Ai o imaginatie care intrece orice limita. Bravo! NEXT!


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Bill oricum e mai mic decat Sesshomaru cu o gramata de ani dar daca-i nesimtit mare nu-si da seama ca trebuie putin respect din partea lui,adica touri,tasu' este Lord

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Si chiar daca nu era Lord si sa zicem ca era un om obisnuit tot trebuia sa il respecte    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Andreea .
◦Aυтσмαtіc

Din: Cluj-Napoca ;X
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3271
Bill: de ce nu m-ai facut fata?
Sesshomaru: asta pentru ca am samanta buna
Bill: da vai ce sa zic,tu marele potent


Doamne Bill,cum poti vorbi asa cu tatal tau ?
Nici eu nu as vorbii asa cu tatal meu
Cred ca asa mi-ar da o palma..


Sesshomaru: dezbraca-te
Bill: p…poftim!? Mai esti si pedofil pe deasupra,pleaca![facea cu mana in sus si-n jos din incheietura ca o fetita]
Sesshomaru: de ce eu?[il ia pe Bill de gulerul kimonoului cu ambele maini si-l ridica in aer]


Cica "Mai esti si pedofil"..
Doamne,ce nesimporc poate fii Bill
Saracu Sesshomaru,nu are de ales


Bill: te rog nu ma arunca de la balcon
Sesshomaru: nici gand,am prea multa treaba cu tine ca sa te arunc[il aseaza pe pat] ai 10 minute pana la culcare
Bill: da sigur,uite ca nu vreau sa ma dezbrac


Daca ar fi copilul meu,asa i-as da o bataie,de sa ma tina minte !
Next !


Modificat de Andrushka ;X (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Andreea .
◦Aυтσмαtіc

Din: Cluj-Napoca ;X
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3271
Scuze de dublu

Modificat de Andrushka ;X (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 16
                                              -Invata sa-ti inchizi mintea-

                Deja ajuns la capatul rabdarilor lasa capul intr-o parte:
Bill: ce?
Sesshomaru: repetam scena din sala de mese?
Bill: ma schimb,ho
Sesshomaru: si numai spune ca sunt prost
Bill: nu-mi mai citi gandurile!
Sesshomaru: invata sa-ti inchizi gandirea
Bill: cum?
Sesshomaru: o sa ma apuce durerile de cap,Jaken!

             Imediat in camera lui Bill apare un demon mic si verde,ceva ca o broasca cu ochii mari cu un sceptru in mana:
Jaken: da,lordul meu?
Sesshomaru: invata-mi fiul cum sa-si inchida gandirea
Jaken: ce?
Sesshomaru: [se lasa la nivelul lui Jaken intr-un genunchi punandu-I o man ape cap] daca n-o faci,iti scurtez viata cu 500 de ani
Jaken: [se alarmeaza] dada,desigur,acum il invat,deci[isi drege vocea]
Bill: te rog,te implor foloseste guma
Jaken: scuza-ma?
Bill: zici ca mananci din gunoi
Jaken: Lord Sesshomaru,fiul imparatiei sale m-a insultat
Sesshomaru: te supara devarul,Jaken?
Jaken: nu,din contra[zambea tamp]
Bill: bai stiti ceva?Ma obositi,e tarziu si n-am chef de explicatiile voastre filozofice,valea
Sesshomaru: vezi tu maine
Bill: dad a,pa[inchide usa in urma lor]
Jaken: stapane,dar ce copil…obraznic,cum indrazneste el sa va dea afara din camera?
Sesshomaru: Shilo e de vina,l-a aparat prea mult
Jaken: da,ea e de vina
Sesshomaru: du-te de aici
Jaken: imediat stapane[o ia la fuga]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Daca si acum Bill refuza sa inceteze cu incapatanarea atunci e clar      
Nu il asculta deloc pe Sesshomaru :|
Ceea ce ma face sa ma gandesc ca urmatoarea zi va fi poate cea mai grea si lunga pentru Bill  
Sigur il va lua tare de dimineata,ca la cat de calm e    

Sesshomaru: o sa ma apuce durerile de cap,Jaken!

             Imediat in camera lui Bill apare un demon mic si verde,ceva ca o broasca cu ochii mari cu un sceptru in mana:
Jaken: da,lordul meu?

Jakeeen :X
Prostul de Jaken,bine,nu ma iau de el dar e asa de..      

Jaken: [se alarmeaza] dada,desigur,acum il invat,deci[isi drege vocea]
Bill: te rog,te implor foloseste guma
Jaken: scuza-ma?
Bill: zici ca mananci din gunoi
Jaken: Lord Sesshomaru,fiul imparatiei sale m-a insultat
Sesshomaru: te supara devarul,Jaken?
Jaken: nu,din contra[zambea tamp]

La faza asta Bill i-a dat maxim lui Jaken      
Ca na',cine stie pe unde umbla
Sesshomaru n-are treaba cu el,desi mereu trebuie sa il scoata din belele ca incepe Jaken sa planga    
Si sa il vezi pe Jaken cum alearga si la un moment dat se impiedica ar fi prea      
Dar mie frica ca Sesshomaru sa nu se ia de Shilo :|


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Maaa lasa-l pe Jaken      

Nu se poate lua de Shilo,o iubeste prea mult


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
A.bun    
Bill ar trebui sa se inveseleasca cand il vede pe Jaken    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Jaken o sa fie marioneta lui Bill,cred  

pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 17
                                                 -Inca o noapte de neuitat-

                      Dar totul revine la normal in palat,Bill adoarme iar Sesshomaru se duce in camera unde-l astepta Shilo pe pat intr-un kimono rosu desfacut.Cum o vede se opreste uitandu-se la ea ca la o zeita:
Shilo: te asteptam
Sesshomaru: [zambeste in coltul gurii si incepe sa se dezbrace in timp ce inainta spre ea]

                      Se ridica in fund uitandu-se la iubitul ei cum scapa de haine si intinde o mana spre el dar Sesshomaru i-o da laoparte:
Sesshomaru: in seara asta vei fi a mea

                      Shilo ridica privirea si se uita adanc in ochii lui aurii unde focul pasiunii ardea intens.Buzele le erau pline de dorinta,cum ajunge peste ea,trupurile lor se ating simtindu-si caldura sufleteasca si bataile inimilor ca si cand ar vrea sa fie una langa cealalta.

                       Atat de nerabdatori erau incat incepeau sa se sarute cu foc,salbatic,pasional si sexy.Totul era facut perfect de catre el care pur si simplu o innebunea pe Shilo.Atingerile,gemetele si cum isi plimba varful limbii pe pielea ei.

                       In ciuda faptului ca erau captivi intr-un amor nebun,faceau liniste ca Bill sa nu auda.

                       Inca de la rasaritul soareluri pe cer,Sesshomaru era primul care lua micul dejun urmat de Shilo care era oarecum tacuta:
Sesshomaru: s-a intamplat ceva?
Shilo: nu
Sesshomaru: sigur?

                       Fara sa mai zica ceva paraseste sala de mese ducandu-se in curtea de ciresi:
Sesshomaru: servitoare,strange masa si trezeste-l pe fiul meu,spune-i sa vina in curtea din spate
Servitoarea: de-ndata,lordul meu[face o plecaciune]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Dar totul revine la normal in palat,Bill adoarme iar Sesshomaru se duce in camera unde-l astepta Shilo pe pat intr-un kimono rosu desfacut.Cum o vede se opreste uitandu-se la ea ca la o zeita:
Shilo: te asteptam
Sesshomaru: [zambeste in coltul gurii si incepe sa se dezbrace in timp ce inainta spre ea]

                      Se ridica in fund uitandu-se la iubitul ei cum scapa de haine si intinde o mana spre el dar Sesshomaru i-o da laoparte:
Sesshomaru: in seara asta vei fi a mea

                      Shilo ridica privirea si se uita adanc in ochii lui aurii unde focul pasiunii ardea intens.Buzele le erau pline de dorinta,cum ajunge peste ea,trupurile lor se ating simtindu-si caldura sufleteasca si bataile inimilor ca si cand ar vrea sa fie una langa cealalta.

                       Atat de nerabdatori erau incat incepeau sa se sarute cu foc,salbatic,pasional si sexy.Totul era facut perfect de catre el care pur si simplu o innebunea pe Shilo.Atingerile,gemetele si cum isi plimba varful limbii pe pielea ei.

Itaaa :|
Nebunii :>
Isi fac de cap :>
Dar Shilo ce frumos il astepta pe Sesshomaru :>
N-are cum sa ii reziste :>
Dovada ca o iubeste enorm :X      
Partea asta a fost prea tare si mi-a placut    
Iti dai seama ce bunaciune este Sesshomaru 8->
Daca din prima l-a facut pe Bill care este baiat e clar    
Si in legatura cu tacerea lui Shilo de a doua zi,cred ca stiu ce este :|
E ziua in care Sesshomaru are de treaba cu Bill    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Are tinta si samanta buna,asa si InuTaisho de a facut DOI baieti      

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da :|
Doi baieti din prima        
Sesshomaru l-a mostenit :>
E puternic,bun si frumos :>


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 18
                                             -Adevarata fata a demonului-

                       Se ridica de la masa si pleaca in curtea din spate oprindu-se in mijloc,parca masurand cu privirea totul.

                       Dupa un chin groaznic pentru servitoare,Bill cedeaza,se aranjeaza si ajunge in curtea din spate dar morocanos cu sabia in mana tarand-o:
Bill: ok,pentru ce m-ai adus aici?[stand la o distanta mare de tatal sau]

                     Fara sa mai zica nimic,din postura sa dreapta,Sesshomaru este invaluit de un vant puternic albastru care,parca iesea din pamant.Incet incet fata lui se schimba,forma corpului lafel.Bill ramanea uimit si terifiat de ce vedea.In scurt timp in fata lui apare un caine demon imens.Alb c-o blana bogata,ochii rosii,luna pe frunte si dungile pe obraji.Era atat de mare incat acoperea si soarele.
Se uita pierdut la el cu o privire pierduta inghitind in sec:
Bill: ce ma fac?
 
                      Acum ca bestia era scoasa la lumina,face un pas inainte de se cutremura pamantul:
Bill: te rog nu ma omora

-Trebuie sa-l infrunti asa cum e-se aude in spatele lui Bill.Era Sepiroth:
Bill: bine c-ai venit,ajuta-ma
Sepiroth: imi pare rau,n-am cum,nu ma bag,e testul tau,tu trebuie sa-l infrunti
Bill: de ce tot timpul eu?
Sepiroth: numai pune atatea intrebari si lupta!
Bill: frate,te urasc
Sepiroth: eu nu sunt frate cu tine
Bill: ce sa zic,tu marele luptator


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Fara sa mai zica nimic,din postura sa dreapta,Sesshomaru este invaluit de un vant puternic albastru care,parca iesea din pamant.Incet incet fata lui se schimba,forma corpului lafel.Bill ramanea uimit si terifiat de ce vedea.In scurt timp in fata lui apare un caine demon imens.Alb c-o blana bogata,ochii rosii,luna pe frunte si dungile pe obraji.
Asta cred ca este cel mai mare adevar pe care Bill trebuia sa il stie si ziua mult asteptata    
Si totusi imi este teama pentru el :|
Sabia este mult prea grea pentru el si nici nu stie sa lupte cu ea    
Iar Sesshomaru acum este si mai mare si mai puternic ca inainte  
Sepiroth si cu Shilo vor fi spectatori,desi Shilo ca mama sigur isi va face griji pentru Bill  
Asta mi se pare cel mai greu test :|
Sunt curioasa cum va trece peste:|  
Sau poate ca Bill ii va face o surpriza lui Sesshomaru  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sa speram dar la cat de smiorcait e Bill...  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
S-ar putea sa nu se oboseasca sa ridice nici sabia    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Isi rupe unghiile    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da    
Daca isi da o unghie peste cap s-ar putea sa inceapa sa planga de durere deci Sesshomaru trebuie sa stea bine cu nervii si cu rabdarea,mai bine ca niciodata  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
O sa fie cam greu ca acum e total alta persoana    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Deci Bill sa aiba mare grija    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
meyou
◦Mзмвєя◦

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 141
Daca eram in locul lui Sepiroth ii dadea un capac si dupa isi revea, sau incepea sa planga de durere.
Nu stiu daca Bill se va cuminti vreodata, sa il asculte si el pe tasu'.
NEXT!


pus acum 15 ani
   
Andreea .
◦Aυтσмαtіc

Din: Cluj-Napoca ;X
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3271
Dupa un chin groaznic pentru servitoare,Bill cedeaza,se aranjeaza si ajunge in curtea din spate
Cred ca ce circ i-o fi facut Bill,de cred ca si aia ii satula de el

Fara sa mai zica nimic,din postura sa dreapta,Sesshomaru este invaluit de un vant puternic albastru care,parca iesea din pamant.Incet incet fata lui se schimba,forma corpului lafel.Bill ramanea uimit si terifiat de ce vedea.In scurt timp in fata lui apare un caine demon imens.Alb c-o blana bogata,ochii rosii,luna pe frunte si dungile pe obraji.Era atat de mare incat acoperea si soarele.
Se uita pierdut la el cu o privire pierduta inghitind in sec:
Bill: ce ma fac?

Ce faci ? Inveti sa lupti,asta faci 

-Trebuie sa-l infrunti asa cum e-se aude in spatele lui Bill.Era Sepiroth:
Bill: bine c-ai venit,ajuta-ma
Sepiroth: imi pare rau,n-am cum,nu ma bag,e testul tau,tu trebuie sa-l infrunti
Bill: de ce tot timpul eu?
Sepiroth: numai pune atatea intrebari si lupta!
Bill: frate,te urasc
Sepiroth: eu nu sunt frate cu tine
Bill: ce sa zic,tu marele luptator


Doamne,doamne !
Taci acolo si incearca sa lupti sau macar sa faci ceva

Next !


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Am asa o lene sa scriu = )))

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Eu am rabdare,ma gandesc asa singura ce s-ar putea intampla in continuare    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator

Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
Bill,prost te-a mai făcut măta ! :|
Ce încăpăţânat eşti :|
Sesshomaru cu Shilo :>
Mă vă aude Bill şi vrea şi el dupaia 
Vaaai Bill,ce să zic
Vai de capu' tău
Acum vezi tu ce păţeşti
Next !


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Maaa nu te lua de Shilo:-w
Nu-i vina ei ca Bill a iesit asa  

                                                          Chapter 19
                                                     -Chinul continua-


Sepiroth: ba numai comenta
Bill: nu ma ajuti deloc!Tu nu vezi ca in fata mea este un imens sac de purici?
Sepiroth: ai face bines a-ti tii gura
Bill: de ce?
Sepiroth: uite…ai grija!

                       Cum intoarce capul Bill primeste o lovitura puternica din partea lui Sesshomaru punandu-l la pamant:
Sepiroth: ti-am zis doar
Bill: du-te si lasa-ma
Sepiroth: o sa stau aici si-o sa privesc dar fa-o mandra pe mama ta care se uita la tine de la geam[arata cu mana spre un turn]
Bill: [o zareste pe mama sa apoi se uita la Sesshomaru] ai vrut lupta,lupta primesti,demon urat
Sepiroth: stiam eu ca plodul asta e in stare

                       Alearga spre tatal sau cat de repede il tin picioarele,cand da sa-l loveasca cu sabia,reuseste si ca sa-si vada rezultatul,se uita la Sesshomaru.Imediat ii dispare zambetul de pe buze si primeste o alta laba de cade din picioare:
Sepiroth: sau…poate nu

                     Revine la normal intorcandu-se in palat.Ajutat sa se ridice de jos de catre Sepiroth:
Bill: m-am saturat,nu joaca cinstit,uita-te la el,a plecat
Sepiroth: asta pentru ca il plictisesti
Bill: ma dispera fiinta asta
Shilo: Bill![striga de la balcon] vin-o inauntru,am ceva sa-ti dau
Bill: ce mai e acum?[baga sabia in teaca si intra si el in palat]

                    La intrare il astepta Shilo cu-n arc si cateva sageti:
Bill: sa nu-mi spui ca trebuie sa fac si treaba asta acum,dupa ce ca…ma chinui de atata vreme sa-l loveste p’asta acum imi mai dai si niste sageti.Ce crezi c-as putea sa fac cu niste bete si o bucata de lemn arcuita?Hm?A da si inca ceva,nu am tinta buna!

                     Isi primeste frumos o palma de la mama sa care-I intoarce capul:
Shilo: tine-le si numai ridica tonul la mama ta,haide[i-o ia inainte mergand cu bratele bagate intr-o maneca si-n alta a kimonoului albastru]


pus acum 15 ani
   
-]V@nRo[-
◦Mзмвєя◦

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 263
Ti`am citit si eu ficul si e chiar interesant ,desi nu sunt o mare fana a animeurilor,trebuie sa recunosc.O Doamne ,Bill e un copil razgaiat,nici macar eu nu il suport.La inceputul ficului am crezut ca povestesti de cand era el mic.Sper ca ii va veni mintea la cap in curand si va da seama ca trebuie sa lupte ca sa supravietuiasca.Nu prea mi`l pot imagina intr`un kimono ,dar o sa incerc.Sper ca macar Shilo sa reuseasca sa il invete ceva.
Asteptam Next.    

Modificat de -]V@nRo[- (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator

Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
Bill după ce că e prost mai şi semnalizează 
Trebuia să-l bată
Să se înveţe minte
Auzi la el...sac de burici
Păi dacă eram în locul lu' Sesshomaru nu se mai ridica de jos
Mâncami-ar şoseta
Bine i-a făcut Shilo >: )
Next .


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                          Chapter 20
                                                  -O mica prezentare-

                   Bill o urma dand ochii peste cap si oftand.Nefiind atent se loveste de mama sa:
Shilo: cascatule,uite,aici vei face incalzirea
Bill: ti-am spus ca nu sti…bine bine voi incerca
Shilo: asta-I baiatul meu[clipeste si-l bate pe umar] te-am lasat,am multe d efacut pentru reuniunea de familie din seara aceasta
Bill: reuniune?
Shilo: da,bunicul tau si bunicele tale vor fi prezente plus unchii tai
Bill: stai stai stai,bunicele? Da’ cate am? 3000?
Shilo: ce pot spune,bunicul tau a iubit femeile
Bill: dad a,lafel ca tata
Shilo: da dar numai cu mine a facut un copil care din pacate tu esti ala,sincer,ma asteptam la un alt comportament din partea ta,tinere
Bill: ma rog,si care-s bunicele mele?
Shilo: InuKimi mama tatalui tau si Izayou mama unchiului tau
Bill: niste nume mai caudate nu a gasit?
Shilo: vrei sa taci?
Bill: scuze scuze
Shilo: sin u-ti fa sperante ca-l prostesti pe bunicul tau,stii,el nu-I lafel ca Sesshomaru
Bill: da’ pe bunicamiu’ cum il mai cheama?KimiFacalet?
Shilo: nu dragul meu[il trage de ureche] InuTaisho
Bill: aaahh,au au auu,doare,da-mi drumu’
Shilo: InuTaisho este un mare lord,ai MARE grija cu el
Bill: deci InuKimi este bunica mea,si Izayou?
Shilo: Izayou este mama unchiului tau
Bill: mai pe intelesul meu
Shilo: unchiul tau este semi-demon,tatal este InuTaisho si mama lui Izayou  care este muritoare
Bill: la dracu ce familie incurcata am
Shilo: vocabularul
Bill: mda
Shilo: numai da ochii aia peste cap c-am sa-ti dau eu motiv sa-I rotesti,pune mana si f ace trebuie cu arcul si sagetile alea
Bill: pai pleaca odata
Shilo: Bill nu ma enerva[pleaca dar il trimite pe Sepiroth sa stea cu ochii pe el]
Sepiroth: mai mai mai,micutul Bill a fost tras de ureche de mamica lui
Bill: ai venit cumva sa ma enervezi?
Sepiroth: uuu uita-te la mine,tremur de frica
Bill: am un arc si-o sageata
Sepiroth: pe care nu stii sa le folosesti[se aseaza pe-o piatra de sub un copac] stii pustiule,chiar ma amuzi
Bill: ce ti se pare asa de amuzant la mine?!
Sepiroth: esti impiedicat dar crezi ca le stii pe toate,exact ca unchiul tau
Bill: care dintre ei?[da ochii peste cap iar]
Sepiroth: “fratele” tatalui tau,InuYasha
Bill: Inu cum?
Sepiroth: InuYasha,baiete chiar esti batut in cap
Bill: altul cu nume ciudat,mai intai InuKimi,apoi InuTaisho acum InuYasha,frate de ce toate incep cu Inu?Ma enerveaz ala culme,sau stai,daca ma chema InuBill eram varza totala,pe tata de ce-l cheama Sesshomaru sin u InuShomaru?InuSesshomaru si tot asa?
Sepiroth: nu stiu,nu eu le-am ales numele,InuBill[doar de dragul sa-l enerveze]
Bill: Bill simplu!Bill!B-I-L-L
Sepiroth: esti disperat de viata,stiai asta?


pus acum 15 ani
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 5  

Mergi la