Ultim.Ate TokioHotel-->>Product
Tokio Hotel will be forever an automatic humanoid.
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
Ultim.Ate TokioHotel-->>Product | Inregistrare | Login
POZE ULTIM.ATE TOKIOHOTEL-->>PRODUCT
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: OnutzaGirl pe Simpatie
 | Femeie 23 ani Galati cauta Barbat 24 - 51 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 32 -Lupta impotriva lui Tenky II-
Crezand c-a reusit sa-l doboare,Shilo are parte de-o surpriza deplacuta.Tenky se ridica luand-o pe fata de la gatul lui azvarlind-o cat colo facand un sant in urma ei de la taratura. Lipsita de putere,ridica putin capul si-l vede pe Tenky cum se apropia de ea.In momentul cand se apleaca s-o ia de jos,totul se opreste brusc,demonul face ochii mari ramanand intepenit,Shilo nu stia ce se petrece dar avea asa o vaga idée despre ce va urma.Inca nu isi lua forma umana,ci statea nemiscata acolo unde era.Vantul isi facea loc printre frunzele copacilor,linistea era ca din filmele de groaza,intr-o fractiune de secunda,capul lui Tenky este despicat,doar o lumina verde fosforescenta se vazuse.
Sesshomaru a fost cel ce-a facut asta,scotandu-si sabia din teaca,alearga spre demonul decapitat infingandu-I lama cea lunga in inima: Sesshomaru: mori![impinge sabia mai adanc pan ace Tenky este pus la pamant]
Cum asta se intampla,totul se evapora ramanand numai oasele.Sesshomaru ajunge cu picioarele pe pamant si-si pune sabia la locul ei intorcandu-se catre Shilo care sangera. Vazand-o in starea in care era,se aseaza langa ea punandu-I mana pe rana.Intre timp se intoarce la forma umana ducandu-se in bratele lui tinandu-l strans.
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
__________________________________________________________________ Chapter 33 -Nasterea-
Un an a trecut de atunci,Bill a reusit in cele din urma sa manuiasca sabia dar a ramas la antrenamente,avandu-l ca “profesor” pe InuTaisho,bunicul lui.Spre deosebire de Sesshomaru,InuTaisho avea rabdarea necesara si mai glumea cu baiatul care capatase incredere in el.
Dar nu numai asta s-a intampla intr-un an.Sesshomaru era pe cale sa devina tata pentru a doua oara.Cati vor fi nu stia nimeni insa el si Shilo erau foarte fericiti,si nu numai.
Toate pareau frumoase cand in noaptea in care Shilo trebuia sa aduca pe lume cei doi copii,o lupta a izbucnit.Toti demonii dadeau tarcoale palatului in asteptarea nasterii pruncilor.Si nu numai ei,ci si armata de samurai condusa de Takemaru no Setsuna. Takemaru era dusmanul lui InuTaisho de secole,a incercat sa-l omoare pe InuYasha inca de cand s-a inascut,pe urma venindu-I de hac si lui Izayou,femeia pe care o iubea in secret. Din simplul motiv ca acesta n-a reusit ce si-a propus atunci,a jurat ca ii va lua ce-I mai scump de pe lume lui Sesshomaru,si acela fiind copii lui.Desi nu are nici o legatura cu InuTaisho,acesta s-a hotarat sa se ocupe de Sesshomaru.Il dispretuieste pana-n maduva oaselor.Nu-I intelege rostul si-l irita faptul ca este fiul cel mare a generalului din partile de Est a Japoniei.
Baiatul cu parul argintiu incepuse inca de la primul demon ce indraznise sa calce pe proprietatea palatului sa omoare.Fara nici un regret,lua vieti una dupa alta.Demoni si oameni,totul pentru a-si proteja viitorii copii si femeia pe care o iubeste.Alaturi de tatal sau reusea sa doboare un numar mare de “musafiri”.
Shilo era impreuna cu InuKimi si Izayou intr-o parte a castelului,mai exact intr-o camera goala unde urma sa nasca.Era pazita in permanenta de cele doua femei care asteptau momentul.Fata era intinsa pe o patura cu o perna sub cap acoperita doar de un kimono neavand alt ceva pe ea. Durerile deveneau insuportabile,momentul se apropia dar in sunetul sabiilor,se uita pe fereastra la luna plina ce state ape cer luminand incaperea.Rosie la fata si traspirata,fara pic de glas reusea sa rosteasca cele doua cuvinte “dragul meu” pe care Sesshomaru,parca le auzise.
Deja luptele deveneau tot mai sangeroase.Ranit la brat,avand o taietura adanca,continua sa lupte insa tatal sau il opreste: InuTaisho: Sesshomaru,nu!Ma ocup eu cu InuYasha de ei Sesshomaru: liniste,tata!Daca nu voi fi capabil sa ii protejez pe ei inseamna ca nu voi fi un tata bun.Nu vreau sa mai fac greseala pe care am facut-o cu Bill.[sare spre cer cu sabia pregatita] InuTaisho: dar…fiule,istoria se repeta InuYasha: [venind in spatele lui] ce istorie? InuTaisho: la nasterea ta acelasi lucru s-a intamplat si stiu cine e de vina pentru tot InuYasha: atunci hai la lupta,batrane[isi scoate sabia din teaca]
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Bill nu se baga,Bill e la adapost 
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Bill si-ar lua bataie la curu gol 
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 34 -Nasterea II-
Fara tipete,dar chinuita de durere,Shilo reuseste sa aduca pe lume unul dintre cei doi copii.In brate este luat de InuKimi si invelit in asternuturile pregatite darn u inainte de a fi sters cu apa.
In palat intra Takemaru hotarat sa comita o crima,sabia avand-o pregatita.Dupa plansetele noului nascut stia unde se afla femeile asa ca inainteaza intr-acolo. In momentul in care il nascuse si pe cel de-al doilea,Takemaru trage usa insa are parte de-o surpriza.Sesshomaru isi infinsese sabia in spatele acestuia: Takemaru: t…tu[intoarce capul] Sesshomaru: cum indraznesti,sclavule,sa deranjezi nasterea copiilor mei?[scoate sabia punandui-o la gat] vei muri in aceasta seara[il trage de armura lovindu-l de perete]
InuKimi: nu-ti face griji,se ocupa el de tot,tu odihneste-te Shilo: nu am…cum Izayou: Shilo,nut e misca,esti foarte slabita,avem noi grija de copii care sunt adevarate stele de pe cer
Shilo zambeste uitandu-se la copii ei dar citindu-se frica in ochii ei blanzi de caprioara.Intoarce capul cu privirea in sus si inchide ochii. Pe hot,Takemaru se ridica si indreapta sabia spre Sesshomaru care statea in dreptul lui fara a face vreo miscare.Alearga spre baiatul cu parul argintiu tipand de furie insa nu-l nimereste.
Afara situatia era lafel de morbida,numai cadaver si balti de sange: InuTaisho: InuYasha!In spatele tau! InuYasha: frate,deja m-am plictisit,cati mai sunt? InuTaisho: Takemaru a mai ramas InuYasha: sa vezi ce-I fac[isi sufleca manecile] InuTaisho: [ii pune man ape umar oprinsu-l] Sesshomaru este cu el
Takemaru fiind ultimul ramas din toti,Sesshomaru se poate ocupa mai bine de el.Sabiile celor doi se lovesc una de cealalta,isi arunca insulte,pumni si picioare. Intr-un moment de neatentie,Takemaru ramane singur pe hol,sau cel putin asa crede: Takemaru: Sesshomaru,arata-te!Esti las?Iti lasi familia singura si fugi sa-ti salvezi viata?Ce patetic,tocmai tu care esti lord[radea dar rasul lui se opera cand se uita in jos vazand lama lunga a sabiei Sounga cum iesea din el] bles…temat fii
Sesshomaru impingea sabia tot mai adanc in el pana-l pune la pamant.Zis si facut,acum ca-l avea cum vroia,il decapiteaza dintr-o singura miscare luandu-I capul aratandu-il tatalui sau: InuTaisho: cineva si-a gasit nasul Sesshomaru: cosmarul a luat sfarsit InuTaisho: acum du-te la ea
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Fara tipete,dar chinuita de durere,Shilo reuseste sa aduca pe lume unul dintre cei doi copii.In brate este luat de InuKimi si invelit in asternuturile pregatite darn u inainte de a fi sters cu apa.
In palat intra Takemaru hotarat sa comita o crima,sabia avand-o pregatita.Dupa plansetele noului nascut stia unde se afla femeile asa ca inainteaza intr-acolo. In momentul in care il nascuse si pe cel de-al doilea,Takemaru trage usa insa are parte de-o surpriza.Sesshomaru isi infinsese sabia in spatele acestuia: Takemaru: t…tu[intoarce capul] Sesshomaru: cum indraznesti,sclavule,sa deranjezi nasterea copiilor mei?[scoate sabia punandui-o la gat] vei muri in aceasta seara[il trage de armura lovindu-l de perete]
S-au nascut in sfarsit :X:X Dar ce nesimtit e ala :| Intra asa neinvitat in palatul Lordului Sesshomaru :-L :-w Shilo a scapat de durere,in curand de griji,va putea sa se odihneasca linistita si sa aiba grija de cei doi copii minunati pe care i-a nascut :X:X Creca Bill e ingrozit de peisajul de afara Asa va fi mereu cand vor mai fi razboaie,n-are incotro O sa lupte si el Dar ce fel l-a omorat pe individul ala :| Mama,mai ceva ca-n filme Ce bine ca au scapat :X
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Asa e daca te omoara Sessho' 
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 34 -Cei trei copii ai lordului-
Intra in palat ducandu-se inapoi in camera unde se afla Shilo.Ajunge pe hol si calca in sangele lui Takemaru care se prelinse pana la usa camerei.O deschide si se aseaza in genunchi langa Shilo punandu-I man ape frunte zambindu-I cald,Shilo la randul ei ii zambeste uitandu-se in ochii lui dar la un moment dat se incrunta,simtise o durere ascutita,ca sic and ar fi o lovitura.Imediat dupa asta mai simte inca una,ceva nu era in regula.Sesshomaru inca nu se sperie,isi pastreaza calmul si o tine de mana.Fata il strange brusc si simte nevoia de a impinge inca o data.
Ceea ce urma sa aiba loc va fi o surpriza pentru toti. Dupa cateva impingeri,fata adduce pe lume cel de-al treilea copil a lui Sesshomaru,fiind o fetita.Singura dintre cei 3 nou nascuti. Cel care o ia in brate este bine-nteles Sesshomaru caruia I se scurge o lacrima pe obraz.Uimite raman InuKimi,Izayou si Shilo.Niciodata pana in momentul ala nu l-au vazut pe Sesshomaru lacrimand.
Sterge copilul de sange si-l pune in asternuturi dandu-i-o lui Shilo care o tinea strans la pieptul ei. Fara sa mai zica ceva,Sesshomaru o ia pe brate pe mama copiilor lui si-o ducea incet pana in dormitorul lor.In urma veneau si cele doua femei mandre cu nepoteii lor in brate.
De dupa un perete apare si Bill care se duce la mama lui tinta dar cum il vede pe tatal sau face o plecaciune: Bill: mama,esti bine? Cum te simti?[ii pune o mana pe fata apoi se uita la bebelus] e asa de frumos Shilo: ma simt bine,obosita dar bine,ea este singura ta surioara Bill: seamana cu tata[se uita la el] Shilo: toti seamana cu el Bill: cum adica…”toti”? Shilo: pai mai ai inca doi fratiori[rade de expresia baiatului] Bill: inca doi?[se uita in urma tatalui] o my God InuKimi: el e cel mare Bill: si…v-ati gandit la nume?
Se lasa linistea,doar Sesshomaru o sparge: Sesshomaru: pe fata o va chema Ayumi iar pe baieti… InuKimi: mai intai pentru cel mare Sesshomaru: Tasuke InuKimi: Tasuke[se uita la bebelus care dormea] un nume pe masura unui viitor lord Sesshomaru: iar numele celui de-al doilea copil va fi Inu no Seyako Izayou: ai ales numele cu grija,vad
Zambea in coltul gurii si urca scarile spre camera.
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Le are Sesshomaru intr-un stil... 
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Bill va trebui sa se pregateasca sa dadaceasca 
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
O sa prefere antrenamentele = )))))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Sunt fratiorii tai,animalule :-L
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Fratiori mici :X:X:X Si o surioara :X
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator
 Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
|
|
Am terminat şi eu însfârşit de citit Ce să mai zic,de la Bill mă aştept la orice,bine înţeles ,nimic bun ! Bă da ce se mai iubeşte InuTaisho cu Sesshomaru Iar dau peste prostu' de Bill Trebuia să apară ceva să-i întrerupă pe Shilo cu Sesshomaru Frate,numai au deloc intimitate La capsat Sesshomaru pe Tenky Bă eşti nebun... Copii,din nou Şi trei :| Hai unu,doi,doi jumate,dar nu trei Se îmulţeşte sămânţa lu Sesshomaru Ce fericiţi cred că sunt :X Ah,bă,unde-i Bill Parcă-i prea linişte.
Next ? 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Sesshomaru s-a plantat bine in Shilo = ))) Bill a fost si el pe acolo prin peisaj,desi nu e personaj principal
Daaa,cata dragoste pe tata si fiu = ))))
Next poate diseara
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator
 Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
|
|
Bă,e bun,dacă continuă aşa,poate fac o echipă de fotbal Da cuum Numai poate unu' de dragu' celuilant 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Astia se iubesc prin lupte pana la moarte = )))))))
Mamaaa si ce echipa 
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Aaaa eu ma gandeam la plantat seminte :">
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator
 Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
|
|
Şi eu 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Sa speram ca isi va gasi = )))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 35 -Printesa Aurora-
Toate au decurs cum trebuiau de la nastere pana cand,intr-o zi insorita de vara,in palat intra Sepiroth tipand dupa Sesshomaru gafaind: Sesshomaru: ce s-a intamplat? De ce tipi asa? Sepiroth: avem….adica ai…o…ai o problema Sesshomaru: i-a sa vad ce mai e[arcuieste o spranceana]
In urma lui Sepiroth apare o tanara inalta cu-n par argintiu ca stelele de pe cer,ochii albastrii ca oceanul prin de secrete imbracata intr-un kimono largut si lung albastru ca si culoarea ochilor ei.De mana tinea un copilas cam de 3-4 anisori care semana exact ca mama sa dar avand pe frunte o luna si pe obraji prezenta cate o dunga subtire albastra deschis. Ce-a care-l insotea pe micut era Printesa Aurora,fiica generalului din partile de Nord ale Japoniei:
Aurora: mi-a fost dor de tine,Sesshomaru Sesshomaru: Aurora?[cu o expresie socata pe chip]
Shilo coboara scarile cu unul dintre bebelusi in brate uitandu-se in jur,Bill urmarind-o: Shilo: Sesshomaru,cine este aceasta domnisoara?[punandu-si o mana in sold] Sesshomaru: a pai…ea…[copilul ii atrage atentia] cine este…el? Aurora: el este fiul tau[aratand cu un deget spre copil]
Toti cei prezenti pe holul imens raman uimiti,socati si fara cuvinte: Sesshomaru: este imposibil asa ceva! Aurora: daca este imposibil atunci de ce seamana cu tine? Sesshomaru: l-ai facut cu-n alt demon cu semen asemanatoare cu ale mele Aurora; cat de mincinos poti fi Shilo: Sesshomaru,astept o explicatie din partea ta[batand din picior] Bill: bai spune-mi si mie,cati copii ai?[cu gura cascata] Sepiroth: te-ai plantat in multe ghivece,vad Sesshomaru: taci Sepiroth,nu ma ajuti Shilo: eu inca astept dar rabdarea mea mi se termina Aurora: ce-I Seshsomaru,nu i-ai spus ca am fost impreuna si ai uitat acea noapte in care noi doi am devenit o singura persoana? Shilo: Sesshomaru![se duce langa el] Sesshomaru: orice ar fi fost a fost cu mult inainte sa fiu cu tine,Shilo Shilo: cum ai putut? Sesshomaru: momentul?[zambind tamp] Shilo: esti atat de…aaahhh cu capu-n traista! Aurora: dar sit u vad ca ai un copil cu… Shilo: Shilo,numele meu este Shilo Aurora: cred ca te stiu dupa nume,sau poate nu Sesshomaru: Aurora,te rog sa pleci,am o familie…numeroasa,numai am nevoie de un alt copil Aurora: ce familie numeroasa?Nu vad decat un singur bebelus Bill: cucoana,stai prost cu vederea? Sesshomaru: Bill,taci din gura pana nu ti-o mut la spate Bill: scuze,tata[lasa capul in jos] Sesshomaru: am 4 copii,3 bebelusi si baiatul asta mare
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Aurora e numele tipei,asa e trecuta si la poza originala = )))) Si da,copilul este a lui Sesshomaru = ))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Cum zicea Sepiroth,s-a plantat = )))))))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Are si unul cu Aurora,cine stie cu cate altele mai are = ))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 36 -Printesa Aurora II-
Aurora face ochii mari uitandu-se la Bill: Aurora: dar este un…om Sesshomaru: nu esti capabila sa faci diferenta intre un muritor si un demon? Aurora: Sesshomaru,esti orb? E OM! Sesshomaru: e demon,femeie,de-mon,acum spune ce vrei si lasa-mi familia in pace Aurora: vreau sa-l crestem pe micutul Bakotsu impreuna Sesshomaru: de ce? L-ai crescut atata vreme,nu o sa-ti fie greu mai departe,sin u inteleg de ce ai venit tocmai acum cand baiatul este destul de mare! Aurora: am fost…ocupata Sesshomaru: ocupata cu imperecheatul cu alti demoni?Vrei sa stii de ce te-am parasit?Pentru ca erai si poate ca mai esti o curva Aurora: cum indraznesti,javra ordinara,sa ma faci curva?Daca eu sunt asa,atunci Shilo care ti-a facut atatia copii ce mai e? Sesshomaru: femeie,eu nu m-am luat de alt cineva din familia ta decat de tine si spun un adevar. Aurora: hnf,se vede ca nu te-ai schimbat de-a lungul anilor Sesshomaru: du-te inapoi la palatul tau si lasa-ma sa-mi traiesc viata asa cum a fost pana acum,fara griji Aurora; poate daca gandeai cu capul si nu cu pula,nu se ajungea la asta Sesshomaru: nu ma enerva,Aurora Aurora: vorbeste cu mana[ii arata palma] Sesshomaru: dupa ce ca ai avut tupeul sa intri nepoftita la mine in palat acum imi mai vorbesti si ca unui sub altern de-al tau[arcuieste o spranceana dar ascutita] Aurora: pentru ca imi permit Shilo: Aurora,mai bine te-ai potoli si hai cu mine in sala de mese sa stam de vorba,sa-mi povestesti ce a fost intre voi Sesshomaru: vin si eu sa vad daca minte Aurora: uite ca eu nu vreau sin u am ce explicatii sa-ti dau tie,printesico Shilo: deja ma enervezi!
Se face liniste: Shilo: chiar atat de batuta-n cap esti?Mai pretinzi ca esti si printesa Sesshomaru: va certati afara,nu aici Shilo: taci si tu Sesshomaru,am rabdat dar m-am saturat,Aurora,am sa te rog sa pleci,acum!Bun,ai adus copilul,l-a vazut,ce mai vrei? Suport financiar? Scuza-ma draguta dar esti,cum ziceai,printesa,deci iti permiti orice Aurora: asa barbat,asa iubita,m-ai dezamagit Sesshomaru[isi ia copilul in brate si pleaca lasand portile deschise in urma ei]
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Sess e calm,FOARTE calm,Shilo se cam enerveaza = ))))))
Daca n-a stiut sa-si tine "copii" in frau... = )))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Criss Psychored .
◦Mзмвєя◦
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 215
|
|
Woow. Aurora aia e prea intepata. Mi-a placut insa faza: Shilo: taci si tu Sesshomaru,am rabdat dar m-am saturat,Aurora,am sa te rog sa pleci,acum!Bun,ai adus copilul,l-a vazut,ce mai vrei? Suport financiar? Scuza-ma draguta dar esti,cum ziceai,printesa,deci iti permiti orice Deci scrii incredibill =p~
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chiar ma pricep la descris?:|
Pentru ca mai primeam critici...
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Nici sa nu crezi ce spun acele critici :| Ti-am spus ca ador cum descrii,fiecare detaliu e atat de 8-> :X:X:X:X
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator
 Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
|
|
Damn,Aurora asta Bine că i-a făcut un plod..ei na şi ce ? Şi totuşi dacă vroia să facă ceva bine,venea de la început cu plodul,de cand s-a născut şi să-i spună,nu acum. Daca eram în locul lui Shilo îi dădeam neveu 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Shilo e o doamna,nu o batausa,lucrurile se rezolva si cu vorbe,nu doar cu pumnul
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Нσттɛѕt Вίтсн
Moderator
 Din: Eforie Sud
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3686
|
|
Nu trebuie neapărat să fi o bătăuşă cum spui tu ca să-i dai o palmă cuiva şi doamnele fac asta,nu mi se pare o chestie cine ştie ce indiferent ce grad ai avea.
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Ma rog,numai conteaza asta,cert este ca a reusit s-o faca sa plece,numai de Aurora si de un ALT copil mai avea Sessho nevoie acum
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Inainte de toate Copii lui Sesshomaru erau destul de maricei,in jur de 2-3 ani aveau insa Aurora cand a zis "bebelus" s-a referit la faptul ca sunt inca foarte mici.
Chapter 37 -"Am incredere in tine"-
Pe Sesshomaru il asteptau niste explicatii deoarece Shilo era foarte iritata de ceea ce se intamplase sip e motivul ca nu i-a spus si ce a facut inainte de a fi cu ea. Merg frumos in sala de mese unde stau de vorba,ii explica ce si cum dar cam nesigur ca capitolul “nopti fierbinti”.Ii spune ca nu stie inca sigur daca mai are vreun alt copil cu o alta femeie dar sa stea linistita ca nu s-a cuplat cu nici o muritoare.Dar pe Shilo nu o interesa daca era om sau demon,eventual semi-demon.Avea incredere in barbatul ei dar era cam speriata san u se mai trezeasca cu-n astfel de eveniment: Shilo: stii ce?[se ridica] tine-ti “demonul” in pantaloni[il pupa pe frunte si paraseste incaperea ducandu-se inapoi la copii ei]
-Ce ma fac?-Isi spuse Sesshomaru in gand.
Isi pune coatele pe masa si mainile pe frunte uitandu-se in jos oftand.Dar ciuleste urechile cand aude rasetul celor 3 copii ai lui.Asta-l facea sa zambeasca si sa se ridice de pe scaun ducandu-se afara.O vede pe Shilo stand pe banca cu Bill privind cum copii alergau.Se duce la ea si-o saruta prin surprindere apoi soptindui uitandu-se adanc in ochii ei –doar pe tine te iubesc,te voi proteja tot restul vietii mele si-ti promit ca totul va fi bine-. Bill zambeste in coltul gurii cand ii privea pe parintii lui cat de fericiti erau impreuna.
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Auzi,nu se stie niciodata cand il va apuca damblaua pe Bill iar = ))))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 38 -Fata lu' tata-
Anii trec,Bill se perfectioneaza in artele luptelor cu demonii,fratiorii lui cresc,incepand sa semene tot mai mult cu Sesshomaru.Par,ochi,luna si semne.Baietii prezentau un interes absurd pentru lupte si putere.O bateau pe Shilo la cap de fiecare data cand Bill mai avea un antrenament pentru ca vroiau si ei sa vada ce se intampla si ca pe viitor sa stie. Ayumi insa era deja o domnisoara.O ajuta pe mama ei la alesul materialelor pentru decorari,o ajuta cu florile,se imbraca singura si inca foarte elegant.Tatal ei venea in fiecare zi cu cate un kimono facut special pentru ea de catre bunica ei,InuKimi. Isi iubea parintii foarte mult si de fiecare data cand ii vedea ii imbratisa si le spunea ca-I iubeste enorm iar seara se ducea la ei in camera si-I invelea mai bine sa nu le fie frig insa avea o curiozitate care o macina de o vreme. De ce Sesshomaru avea blana aceea pe umar dar o purta numai in lupte? Dar pentru ca nu se mai putea abtine se duce intr-o dimineata in sala tronului unde se afla tatal ei cu barbia in pumn: Ayami: buna dimineata,tati[zambeste larg si alearga pe covorul rosu pana la tronul lui,urca scarile si se aseaza pe piciorul lui pupandu-l pe obraz] Sesshomaru: ce ai mai facut de data asta?[se uita la ea] Ayumi: spune-mi si mie de ce porti blana aia? Sesshomaru: face parte din blana mea Ayumi: adica atunci cand te transformi in adevarata ta forma…ce? Sesshomaru: o sa vezi cand o sa ai ocazia acum du-te la joaca in curte cu fratii tai Ayumi: ei au treaba sa mareasca ochii la antrenamente Sesshomaru: atunci joacate cu mama ta Ayumi: bine[se da jos] pa tati[ii trimite o bezea si pleaca]
Fetita se duce dupa mama ei care se afla in dormitory schimbandu-se.Ayumi bate la usa si baga capul in camera: Ayumi: mami,azi mergem sa culegem mere? Shilo: ce?[intoarce capul] nu cred ca tatal tau ar fi de accord Ayumi: de ce?[intra si se aseaza pe pat] Shilo: pai in primul rand tu esti o printesa iar eu lafel,printelese nu trebuie sa faca munca unui slujitor Ayumi: dare u vreau,hai te rooog Shilo: bine[rade] imediat sunt gata si putem merge
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Vai saracutul de el,e rupt in pula = ))))))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 39 -Un sfarsit tragic-
Se schimba repede,ia fetita in brate si un cos in mana libera.Cand ajunge jos,Sesshomaru ii apare-n cale: Sesshomaru: ce ai de gand sa faci cu ala? Shilo: sa ma duc sa culeg mere Sesshomaru: in nici un caz,Shilo Shilo: dar Ayumi vrea si asa mai ia si ea aer Sesshomaru: bine,du-te dar aveti grija Shilo: da,avem[paraseste palatul]
Toti membrii familiei au trait clipe frumoase impreuna.Au ras,au plans,s-au sprijinit dar au ramas uniti.
13 Ianuarie. Urma sa fie noaptea care-I va marca pe viata pe copii si pe Sesshomaru. Singura,in padurea din afara imparatiei,Shilo statea sprijinita cu spatele de trunchiul unui copac batran uitandu-se la semiluna de pe cer.Desi avea hainele rupte si rani adanci simtea ca ceva se va intampla.Era o prada usoara in acel moment. Auzind ceva,isi coboara privirea inainte ei dar nu apuca sa schiteze ceva pe fata ca este strapunsa de 3 ramuri groase si ascutite,lovind-o in inima.Demonul ce-I facuse asta se numea Shinikuto.O lasa suspendata in aer privind cum sangele ei cel cald se scurgea pe ramurile lui si pata zapada cea alba. Numai avea cum sa scape din asta,deja era prea tarziu,murise. Shinikuto ranjeste saisfacut.Intr-o fractiune de secunda o arunca pe jos lasand-o intr-o balta de sange si se face nevazut.
La palat,cina era servita .In timp ce fiecare membru manca,Sesshomaru se opreste adulmecand.Cum simte mirosul sangelui lui Shilo se sperie,simte cum un fior I se ridica pe spate,simtea furnicaturi si se temea sa fie adevarat ceea ce-I trecea prin minte: Bill: tata,s-a intamplat ceva? Esti tacut si numai mananci Sesshomaru: copii,tatal vostru trebuie sa plece undeva …in cor se aude un “da” iar el paseseste afara din incapere.Iese din palat si se transforma in forma lui adevarata,cainele demon.
-Te rog rezista…-[era vocea din capul baiatului]
Dupa multi kilometric strabatuti prin gerul napraznic,ajunge la locul in care Shilo zacea fara suflare pe zapada cea alba. Sesshomaru ramane socat,se abtinea sa nu verse lacrimi dar simtea o furie de nedescris in adancul sau.Revine la forma umana si se apropie de ea ingenuncand punandu-I o man ape fata.Parea atat de linistita…: Sesshomaru: am gresit,stiam eu ca nu a fost bine sa te las singura,daca eram cu tine sigur nu se ajungea la asta.De ce tu? De ce acum?Mai bine more u si tu sa traiesti,aveam tot ce mi-am dorit,pe tine si pe copii.Acum…ticalosul mi-a luat ce am avut mai scump pe lue,mi-a distrus fericirea si familia.Nu ma pot intoarce la palat fara mama copiilor meu,nu am puterea.E prea mult,pana si pentru mine[lasa capul mai in jos] te rog sa ma ierti ca te-am lasat sa faci asta[o ia in brate si-o duce pe jos pana la palat]
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Aproape ca mi-au dat lacrimile :| Pentru ca ma emotionez mai repede si imi place foarte mult ficul Dar Shilo nu merita sa moara,nu asa,si nu asa de repede :| Era si o zi cu ghinion :| Sesshomaru saracul e distrus,nu vreau sa ma gandesc la reactia copiilor,hai ca Bill e mai mare,dar cei mici vor ramane socati pe viata,mama lor nu mai e :| Cred ca debea acum incepe greul pentru Sesshomaru Pacat ca ea nu a mai rezistat : (
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Si mie mi-au dat lacrimile in momentul in care scriam replica lui Sesshomaru. Greul nu pot spune ca incepe,se descurca dar ideea ca Shilo numai e il roade de pe dinauntru spre afara
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
E groaznic,e cumplit :| Macar de era ranita si isi revenea,dar nenorocitul ala a omorat-o fara sa se gandeasca Sesshomaru il va distruge
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Tell me would you kill to save a life? Tell me would you kill to prove you're right?
Only If I Knew You 2. Chapter 40 -A new beginning-
Un an se implineste de la teribila noapte care le-a schimbat vietilor copiilor si intregii familii. Sesshomaru,impreuna cu urmasii lui tineau un moment de reculegere la mormantul lui Shilo care se afla pe un deal sub ciresi care acum erau uscati.Zapada ce acoperea mormantul era dat laoparte cu mana de catre el care se uita cu regret la ce vedea.Se incrunta si strange pumnul.Isi amintea totul de parca a fost ieri.Cei 3 copii printre care si Bill erau tacuti si priveau totul cu lacrimi in ochi. Sesshomaru: promit ca cel ce ti-a facut asta o sa regrete acea noapte,iti jur.Chiar daca mor,stiu ca vei fi razbunata.
Nici acum nu s-au obisnuit copii cu ideea ca au ramas numai cu tatal lor.Dar de atunci,Sesshomaru s-a schimbat,e mult mai protector cu copii lui decat inainte si se ocupa personal de toti demonii care au doar tupeul sa-I calce in imparatie.
Dupa o ora in care au stat si s-au mai gandit,fulgii de nea incep sa cada din cer,dar erau fulgi mici si pufosi: Ayumi: tati[il trage de maneca] ninge… Sesshomaru: stiu[o ia in brate si scoate una dintre sabii infingand-o adanc in zapada langa mormantul lui Shilo] ai grija de tine,pana maine
Se intoarce si pleaca spre palat cu Ayumi in brate,Bill cu unul dintre fratiori in brate si el si celalalt tinandu-l de mana
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Vai saracii : ( Imi este mila de ei... Ii simt lipsa si acum Biata Shilo :-< E normal Si mama lor se mai baga la lupte Dar Sesshomaru e convins sa faca tot ce e posibil Mie mila si teama pentru copii Pe Sesshomaru il mai au,si Bill care este mare
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Bill care o suge,Bill nu e in stare sa aiba grija de toti 3,abea ca poate apara un singur copil Noroc de Sess,InuPapa si InuMama
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Da,dar macar nu mai comenteaza si stie ce are de facut Eu zic ca s-a maturizat destul
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
S-a maturizat chiar foarte bine,mana lui InuPapa e buna = ))))) I-a fost mentor = )))))))
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 41 -Memories and Regrets-
“Iti promit,va regreta,poate intr-o zi o sa te pot revedea. Nu pot sac red ca te-am pierdut,a fost cea mai mare greseala pe care am putut s—o fac,te-am lasat singura. De ce atunci?De ce tu? Te-am iubit enorm dar nu ti-am aratat.Regret si acum faptul ca nu ti-am spus ca te iubesc inainte sa pleci.”
Erau gandurile ce-l macinau in fiecare clipa pe Sesshomaru,mai ales seara cand statea in curtea palatului,la malul unui rau pe o stanca uitandu-se la luna si la stele.De fiecare data cand isi amintea,vantul ii trecea printre firele de par sic ate un fior il cuprindea.
“De ce te-am lasat sa mori?De ce nu m-am gandit sa iau Tenseiga? De ce nu am reusit sa fac asta?Oare chiar am devenit lipsit de judecata si putere?Numai sunt in stare sa gandesc limpede?”
Se opreste si expira inchizand ochii.
Sesshomaru: Te-am dezamagit,iti cer iertare inca o data.Stiu ca ma auzi si esti aici de aceea iti mai spun inca o data ca-mi pare rau.Ai varsat sange fara voia ta,ai patat zapada cea rece cu acel rosu aprins si cald.M-am indragostit de tine din simplul motiv ca erai curajoasa si aveai ceva special,fata de celelalte.Ai stiut tot timpul ce gandesc,erai echilibrul meu si tineai bestia din mine inchisa cu lanturi.Ti-ai iubit copii si inca ii mai iubesti,le ungi inima si acum doar cu imaginea pe care o mai au in minte.Chiar atat de mult cer sa mi te-a dea inapoi?Simt ca am pierdut o parte din mine,inima mi-e sfasiata,sufletul mi-e gol iar mintea o am in ceata.Simt furie,dorinta de a ucide…
Dupa pauza dintre vorbe,adauga cu-n zambet pe buze: Sesshomaru: …iti mai amintesti cand dansam sub luna plina,reflectandu-ne in apa cea limpede si linistita?Cum imi sopteai vorbe dulci la ureche pe care numai eu le intelegeam.Iar rasul acela gingas de care aveam parte ma facea sa-mi doresc sa traiesc cu tine o eternitate.Iti simteam inima cum batea,cum face si acum,dar in memoria mea,amintirile sunt dureroase dar le pastrez.
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Wooow :| Toate cuvintele pe care le-a spus Sesshomaru sunt superbe,magice,perfecte :| El e bun :X Dintotdeauna a fost :X Dar nu are de ce sa se simta vinovat,nu a avut nici o vina :| Desi asa se intampla cand pierzi pe cineva drag,da-i vina pe tine si spui ca era mai bine daca erai tu acolo si nu persoana respectiva Dar Shilo are grija de el si de copii de acolo de sus unde este :X Ea nu ar putea fi suparata pe el niciodata,a facut tot ce a putut,o va razbuna si asta e cel mai important 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Poate ca o s-o aduca inapoi :X
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Vai deci ar fi ceva extraordinar :X El pentru ea e in stare de orice 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 42 -Open wounds-
Vremea trecea,copii cresteau iar Bill ii supraveghea cand isi faceau temele pe care le dadea tatal lor.
In plina vara,in jurul pranzului,in palat intra Sesshomaru cu o dara de sange lasata in urma.Plin de rani adanci,ingenuncheaza.Parul cel lung era imbibat in rosul aprins,ranile de pe fata varsau sange ne-ncetat lafel si bratele,abdomenul si spatele sfasiat.In palma stanga avea o gaura prin care se putea vedea dincolo.Hainele erau gaurite,manecile kimonoului nici nu mai erau,pantalonii erau rupti.Se pare c-a avut parte de un adversar bun. Gaseste forta si se sprijinina in teaca unei sabii ridicandu-se mergand incet spre scarile ce duceau la dormitorul lui.
Dar se opreste pe a cincea treapta intorcandu-se: Sesshomaru: mai bine nu…[coboara si se duce la lacul din spatele palatului]
Ajunge si isi da jos haine aruncandu-le pe unde apuca.Isi pune mana pe piept si observa ca avea o rana destul de adanca aproape de inima.Apasa si se incruta de durere.Numai sta pe ganduri si intra in apa cea limpede.Imediat apa se face rosie de la ranile ce erau patrunse de apa.
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Rupe tot in cale dar l-a omorat pe demonul ala care a indraznit sa se puna cu el 
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
O sa urmeze cel care a ucis-o pe Shilo
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
|
|
Ma gandeam eu,e si timpul sa o razbune 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
Chapter 43 -Open wounds II-Violet Moon-
Cu ochii inchisi statea si inspira aerul curat purtat de vantinmiresmat de florile de cires insa se mai incurca in mirosul sangelui sau ce-I invata simturile.De la moartea lui Shilo,numai suporta sangele,ii provoaca greata.In cateva momente se ridica fara nici un ajutor,desi era ranit grav,si isi pune bluza kimonoului intrand in castel.Cum calca in holul palatului il vede pe fiul sau cel mare,Bill,carecurata petele de sange cu o carpa.Fara nici o expresie pe chip,isi continua drumul pana in dormitor unde se intinde pe patul cel rece si gol.Din nou inchide ochii dar incrunta sprancenele cand simtea o mica durere.In scurt timp adormea,sau cel putin asa credea Bill care avea grija de fratiorii lui mai mici impreuna cu slujitorii lordului.Sesshomaru insa nu dormea,doar medita.Era in profunzime inecat in ganduri,amintiri si ce hartii mai avea de semnat in legatura cu imparatia si pamanturile pe care le detinea.
Dar seara cea intunecata se asterne peste teritoriul sau.Inca nemiscat din acea pozitie,deschide larg ochii avand privirea indreptata spre tavanul inalt al camerei.Incet isi intoarce capul spre fereastra cea larga vazand luna care era de-oo culoare lila.Nimic neobisnuit pentru el.Se da jos din pat cu o mana in dreptul inimii apoi lasa capul aplecat in jos.Expira greu si isi arunca brusc privirea catre rani care erau deja inchise insa durerea persista.Totusi,luna plina il determina sa-I faca o vizita surorii vitrege a lui Shilo.Sakura era printesa ce controla noaptea si ce era legat de luna.
Spre deosebire de sora ei care era demon deplin,Sakura avea propriul palat situate pea pa.Pur si simplu plutea.Avea ceva in comun cu InuKimi dar erau total opuse.
|
|
| pus acum 15 ani |
|
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
|
|
O doare la basca pe sora lui Shilo = )))))))))
 Chapter 43 -Violet Moon-
Se imbraca in alt costum,identic cu cel classic pe care-l poarta deobicei.Isi pune armura si sabiile la brau sustinute de esarfa cea lunga si galbena. Paseste afara din camera si pleaca spre palatul cumnatei sale.De mers pe jos nici nu se gandeste,asa ca se ridica spre cer si zboara,la picioare avand blana cea alba care de regula isi avea locul pe umar.
Dua un zbor lung ajunge la palatul plutitor si intra nepoftit in sala tronului: Sakura: te asteptam,Sesshomaru Sesshomaru: Sakura Sakura: cam tarziu ti-ai facut curaj sa apari,ma asteptam sa vi mai repede. Sesshomaru: hn[se uita pe sub gene la ea cu-n aer dominant] Sakura: lordul meu,nu ma sperii.Deci ai venit sa vorbim despre sora mea Sesshomaru: nu permit s-o numesti pe Shilo sora ta,semi-demon nerecunoscator.I-ai dorit moarte cu orice pret,ai urat-o pentru ca ii curgea sange de demon deplin prin vene,sange pur,e mult mai puternica decat tine,dar tu…in ciudat faptului ca incercai totul,nut e ridicai la nivelul ei.Acum[scoate sabia din teaca si-o indreapta spre ea] demonstreaza-mi ca ma insel. Sakura: lasa sabia,Sesshomaru,nu esti capabil sa ma omori.Un demon asasin ca tine a ajuns sa urasca mirosul de sange si asta…[inspira] din cauza ei[se ridica de pe tron]
Satul de vorbe,alearga spre Sakura dar se opreste cand lama lui Tokijin atinge pielea ei: Sakura: stiam eu[un ranjet se face prezent pe buzele ei]
|
|
| pus acum 15 ani |
|