Ultim.Ate TokioHotel-->>Product
Tokio Hotel will be forever an automatic humanoid.
Lista Forumurilor Pe Tematici
Ultim.Ate TokioHotel-->>Product | Inregistrare | Login

POZE ULTIM.ATE TOKIOHOTEL-->>PRODUCT

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
misha_light
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 47 ani
Ultim.Ate TokioHotel-->>Product / Arhiva Fan-Fiction / Only If I Knew You... Moderat de Нσттɛѕt Вίтсн, Ińů_YąśħąLōvė
Autor
Mesaj Pagini:  1 2 3 4 5
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Ma,sincer,Sakura e frumoasa si e de treaba,acum depinde si de starea ei
Nu tot timpul e asa intepata = ))))
Ai sa vezi = ))))))))


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da,recunosc ca e frumoasa  
Plus ca...poate se intelege bine cu Sess'  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Fi sigura = ))))))))))

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Lui ii este si din ce in ce mai greu fara Shilo  

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Acum ca a ramas oarecum fara ea,nu prea o sa mai judece cu cine o sa faca sex si cu cine nu = ))))))

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Cred si eu    
Ca daca il apuca...  
Shilo il iarta de acolo de unde e  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 44
                                                  -The Sacred Mirror-


Sesshomaru: esti diabolica,vreau sa vad oglinda!
Sakura: nu! Nu ai acces la ea.

         Nebagand-o in seama,o da laoparte si trece de ea mergand hotarat spre Oglinda.

Oglinda este obiectul care iti arata ce e in lumea de dincolo darn u numai asta.Cu ajutorul puterilor ei poti adduce la viata pe cineva insa exista o conditie.Pentru a aduce la viata pe acel cineva trebuie sa treci de un test.

Sakura: Sesshomaru![tipa aceasta in urma lui] nu o poti aduc e pe Shilo inapoi,intelege.Au trecut deja multi ani
Sesshomaru: taci! Blestemata asta de Oglinda e de vina!Mi-a adus aminte tot timpul de ea![loveste Oglinda cu dosul palmei dand-o pe jos]
Sakura: inceteaza!
Sesshomaru: o vreau inapoi!Intelege ca-mi pierd mintile fara ea!Cum e cand iubesti o persoana si in cealalata secunda iti scapa printre degete?
Sakura: te rog…[ii pune o man ape umar] calmeaza-te.O poti aduce inapoi dar trebuie sa faci doua lucruri

          Cade in genunchi langa Oglinda cu privirea in gol:
Sesshomaru: si…ce trebuie sa fac?
Sakura: primul lucru este s ail omori pe cel ce i-a facut asta,automat ti se va redeschide si apetitul pentru sange.Odata cu moartea ei,instinctul tau de asasin a pierit.
Sesshomaru: ia al doilea?
Sakura: trebuie sa-l vizitezi pe Osaya.
Sesshomaru: Osaya…printul intunericului
Sakura: te poate ajuta foarte mult,doar el detine cheia Portii Lumii de Dincolo,cu el poti patrunde in Oglinda si rupe sigiliul ce o tine pe Shilo moarta
Sesshomaru: dar asta nu e tot[se ridica] mai este ceva,acel ceva ce nu mi-ai spus.Exista un test
Sakura: nu exista
Sesshomaru: ba este!Testul suprem.Testul care trebuie trecut pentru a rupe sigiliul.De asta nu mi-ai spus.De ce ma ocolesti sin u-mi spui totul?
Sakura: esti penibil,nut e ocolesc
Sesshomaru: atunci de ce nut e uiti la mine cand vorbesc cu tine?[ridica tonul si-o prinde de mana]
Sakura: las-o balta,nu are rost[se apleaca si i-a Oglinda de jos punand-o pe perna cea rosie] acum du-te


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Wow :|
Cate are de facut Sesshomaru pentru a o aduce pe Shilo inapoi :|
Dar totusi ma bucur ca exista o cale ca sa o aduca inapoi    
O sa isi incarce bateriile si o sa il omoare pe ala care a indraznit sa se atinga de Shilo
Si cum spunea si Sakura,ii se va redeschide apetitul de sange    
Mie mila ca ii este greu fara ea,are si motiv,o iubea nespus de muuult


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sess' na-re nevoie de baterii incarcate      

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ai dreptate    
Dar cand e vorba sa o readuca pe Shilo la viata va face orice    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 45
                                                  -Shinikuto's death-


          Nici o clipa numai pierdea si pleca din Palatul Plutitor in cautarea lui Shinikuto.Demonul care a indraznit sa se puna cu Sesshomaru.

        De-a lungul zborului cauta cu privirea orice urma.Intr-o clipa ii simte aura demonica si incepea sa-l urmareasca.Se pare ca a mai facut victime.Un sat intreg cuprins de un masacru.Sange si resturi umane erau peste tot.Ajuns cu picioarele pe pamant,se uita la Shinikuto cum isi devora prada:
Shinikuto: era si timpul,demon slab
Sesshomaru: slab,zici,nu?[ridica o mana pocnindu-si oasele]
Shinikuto: esti o dezamagire pentru demoni
Sesshomaru: iar tu esti pe care sa-ti cunosti sfarsitul[se arunca spre cer si aterizeaza in spatele imensului demon plesnindu-l cu biciul otravitor]

        Shinikuto se opunea si zbatea pana este prins de gat cu biciul:
Sesshomaru: este randul meu sa-ti arat ca te-ai pus cu cine nu trebuia,iar cel slab de aici esti tu[strange biciul de gatul acestuia privindu-l cum se sufoca]

       -Nu asa de repede-Se aude din partea lui Shinikuto care se opera si scuipa foc in directia lui Sesshomaru care se ferise.
Shinikuto: blestemat fii![deodata din spatele sau ies cateva picioare de paianjen] ti-am spus eu ca esti un demon slab
Sesshomaru: sunt dezamagit[se duce in fata lui plutind uitandu-se fix la el] patetic chiar[il biciuie prin surprindere in ochi] in seara asta te vei alatura celorlalti prieteni ai tai in iad![scoate din teaca una dintre cele 3 sabii,aleasa fiind Bakusaiga]
Shinikuto: o vai uite,o scobitoare,ia vezi?Mi-a ramas ceva intre colti de la fosta ta iubita?
Sesshomaru: nici fratele meu nu-I atat de prost ca tine.[intr-o fractiune de secunda capul lui Shinikuto se rotea in aer cazand puternic pe pamant] “ceva nu-I in regula,a fost prea usor”

        Intr-adevar,nu era gata.Corpul isi cauta capul,fixandu-l inapoi:
Shinikuto: sa reiau,esti slab!
Sesshomaru: se pare ca sunt subestimat iar tu imi stai in cale![ochii I se inrosesc transformandu-se intr-un caine demon de 7 metri inaltime]
Shinikuto: tot slab ramai[dar capul ii este sfasiat si de data asta,aflandu-se acum intre coltii imensi si puternici ai lui Sesshomaru] c..corpul meu…haide!Strange falcile!Striveste-ma!

       Nimic nu era facut cum vroia el,ci era scuipat:
Shinikuto: javra imputita
Sesshomaru: [inapoi in forma umana] pe cine faci javra imputita?[dar nu va mai primi un raspuns deoarece ii strapunge fata lui Shinikuto cu sabia Bakusaiga bagata in ochi] blestemat fii in iad.Si ca tot mai am…[scutura Bakusaiga de sange si-o baga inapoi in teaca scotand-o pe Tokijin] o marioneta fara cap[indreapta varful sabiei impunator spre corp care se clatina si-l cuprinde intr-o bila de socuri electrice]

        Dar socurile fiind prea puternice,trupul este lasat numai oase,care cad pe pamant:
Sesshomaru: slab?Nu prea cred[isi pune sabia la loc si se uita imprejur]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Mama      
Ce tupeu pe capul lui Shinikuto      
El credea ca Sesshomaru glumeste :|
Deci cat de bine imi pare ca l-a omorat,l-a distrus :X
Incepe sa elimine dusmanii si se apropie cat mai mult de ce i-a mai ramas 
Este erou :X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Inca putin si o va aduce inapoi = ))))))
Dar vei avea parte de-o surpriza maine  


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da? :|
Vaaai,debea astept :X:X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
O sa-ti placa    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Mie mereu mi-a placut    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611

                                                  Chapter 46
                                                      -Rin-


        Ramane uimit cand vede o miscare de sub daramaturi.De acolo iese o fetita mica cu hainele oarecum rupte.Miscat de faptul ca a supravietuit,se duce la ea si se aseaza intr-un genunchi punandu-I man ape fata:
Sesshomaru: esti bine?

       Fetita ridica privirea si ramane cu ochii mari:
Sesshomaru: cum te cheama?
Rin: R…Rin[il imbratiseaza incepand sa planga]
Sesshomaru: usor usor,gata,linisteste-te[o mangaie pe cap incet si-o ia in brate] parintii tai au fost omorati
Rin: stiu,te rog,nu ma omora sit u
Sesshomaru: nu te omor[o strange la pieptul sau] totul va fi bine,iti promit[se ridica cu ea tinandu-o pe un brat in continuare] am sa te rog sa te ti bine de armura mea,nu vreau sa te scap[fetita face cum I se spune si usor usor priveste cum era deasupra padurii]


     A doua zi dimineata,la palat,liniste si pace.Bill servea masa cu cei mici si Sephiroth.Dar linistea este intrerupta de aparitia lui Sesshomaru in sala mesei.Copii fug la el repede si-l imbratiseaza.Bill totusi ramane uimit:
Bill: cine e fetita?
Sesshomaru: ea este Rin,Rin el este baiatul meu cel mare,Bill.Ti-o incredintez tie si vreau sa ai mare grija de ea cat voi mai fi eu plecat.Copii ce mai fac?
Bill: ei bine,Sephiroth se ocupa acum de educatia lor,eu ma mai joc cu ei iar bunicul a inceput sa-I antreneze pe Tasuke si Inu no Seyako
Sesshomaru: cum se descurca?
Bill: bine,invata repede
Sesshomaru: ma bucur,am plecat
Bill: dar…stai,nu mananci?
Sesshomaru: nu am timp.Am ceva de facut inainte.
Bill: eh,si asa nu prea mananci,degeaba imi bat capul
Sephiroth: cine e?Un alt copil pierdut de-a lui?
Bill: sa speram ca nu,Rin,imi poti spune mai multe despre tine?
Sephiroth: dar mai bine sa faca o baita mai intai deoarece e cam murdara si ii trebuie haine noi
Bill: bine,de haine ma ocup eu,incalzeste-I tu apa,ocupa-te tu de ea cat ii caut haine de schimb
Sephiroth: asta si aveam de gand sa fac,pustiule[o ia pe Rin in brate si arcuieste o spranceana catre Bill]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Oooh :X:X:X:X
Micuta Rin :X:X:X
Cat de adorabila si cat de draga imi e :X:X:X
Micuta,era socata :|
E cumplit ce a patit
Dar Sesshomaru a fost la timp acolo :X
Pana la urma este un copil fara nici o vina  
Ce harnici sunt Sephiroth si Bill      
InuPapa are treaba cu nepotii lui,totul merge ca pe roate  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                  Chapter 47
                                                   -Rin II-


          Dupa baia calda de care a avut parte,Rin este luata din nou in brate de catre Sephiroth care o infasurase intr-un prosop mare si pufos.In drum spre camera unde va dormi cu ceilalti copii,apare InuTaisho.Acesta se opreste putind ar se apropie incantat de ea:
InuTaisho: mai mai,nu esti tu cel mai dragut lucru din lume?
Sephiroth: usor batrane,ai nepoti si o sperii[rade dandu-I mana laoparte]
InuTaisho: si ea este un copil surpriza?
Sephiroth: nu cred,nu seamana cu Sesshomaru si nici semi-demon nu e.Cred ca e om
InuTaisho: dar e atat de draguta[se prostea] gadi gadi gadi,cini mic acolo?Da tu esti,da da[o ia in bratele lui si-o legana] esti asa de dulce,imi vine sa te mananc toata[o apropie de fata lui si-si freca obrazul de al ei dupa jucandu-se cu nasucul ei] cati ani ai,ghemotoc?
Rin: [zambea larg] 8 ani,tu trebuie sa fii Marele Demon Caine,Inu no Taisho,nu?
InuTaisho: iote cine stie istorie[dadea din sprancene] da,eu sunt dar imi poti spune InuPapa,InuPapa o iubeste pe…cum te cheama?
Rin: [cu o voce sfioasa] Rin
InuTaisho: InuPapa o iubeste pe Rin[draganind-o] o duc in camera copiilor?
Sephiroth: da,Bill ii va da haine noi,fiutu’ a salvat-o
InuTaisho: de atunci…s-a schimbat mult,hai mogaldeata sa mergem[urca scarile cu ea] imi poti spune ce s-a intamplat?
Rin: tot satul a fost atacat de un demon mare,mov cu coarne si ochii rosii,i-a luat pe fiecare in parte si i-a omorat,dupa aceea i-a devorat,parintii mai tinut ascunsa dar am vazut cum i-a prins si pe ei.M-am speriat asa ca am stat cuminte sub niste daramaturi crezand ca n-o sa ma gaseasca.Atunci a aparut el.Cel care m-a salvat
InuTaisho: tot nu ti-a zis cum il cheama,nu?
Rin: din pacate,nu
InuTaisho: il cheama Sesshomaru si e fiul meu cel mare,e lord deci trateaza-l cu rescpect.
Rin: am inteles,asa voi face
InuTaisho: am ajuns,Bill,ce haine ne-ai pregatit?Uuu uite asta,e roz pentru fetite ca tine,sau nu,uite mov cu fluturasi verzi,sau asta,bleu cu rosu,e asa de adorabil,pe care-l vrei?
Rin: il vreau pe…asta[arata cu degetul spre kimono-ul roz simplu]
InuTaisho: ok,hai ca te imbrac eu,nut e rusina,am vazut destule la viata mea[Bill adus si kimono-ul alb care se pune pe dedesubt si blana
Bill: uite-l pe asta alt,blana ma duc s-o caut
InuTaisho: ok,haide,da-ti prosopul jos,ti-am spus,n-ai de ce sa-ti fie rusine
Rin: nu mi-e rusine,am avut 3 frati…dar hotii i-au omorat
InuTaisho: imi pare asa de rau pentru tine[se uita la ea si-o imbraca]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
InuPapa e atat de :X:X
Ce o mai alinta    
Se vede ca iubeste copii  
Rin sigur se va intelege bine cu fratiorii mai mici a lui Bill :X
E ascultatoare si cuminte :X
Acuma va fi in siguranta,nu va duce lipsa de nimic  
Sesshomaru o sa o iubeasca ca pe fiica lui :X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sesshomaru are 5 copii cu tot cu Rin     

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
O duce bine    
Eu zic ca atunci cand vine vorba de copii nu are cum sa reziste,sunt adorabili  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sa se intoarca Shilo,sa vezi atunci ce plecat de acasa va fi Sess'    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
O daaa    
Sess' va trebui sa ii dea explicatii cam pentru tot ce s-a intamplat in lipsa ei  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Adevarul e ca nu el s-a ocupat de copii    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Stiu    
Dar in schimb a avut grija de toata familia  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                  Chapter 48
                                                   -Rin III-


          Cand terminau,intra si Bill cu haina de blana in mana:
Bill: asta e buna?
InuTaisho: perfect,pune-o acolo.

       Ca sa o faca o adevarata domnisoara,se joaca cu parul ei asa ca o piaptana si face ina sa fel incat sa-I formeze un coc prins cu doua bete:
InuTaisho: arati splendid,esti fiica pe care n-am avut niciodata[o imbratiseaza strans] uite ce frumoasa poti fi
Rin: arat ca o printesa
InuTaisho: acum chiar esti o printesa,hai sa te vada si bunica[o ia de manuta si merg pana la InuKimi care statea de vorba cu o servitoare] bunica,uite ce ti-am adus
InuKimi: ce mai e de data asta?[dar ramane muta la vederea micutei Rin care radia] e atat de frumoasa,vai[isi pune mainile pe obraji] mancatear mama de micuta[o ia in brate si-o pupa pe toata fata] e a lui Sessho’?
InuTaisho: ea nu[rade la intrebarea ei] dar poate o adopta
InuKimi: esti asa de adorabila,micuto,cum te cheama?
Rin: [se uita la InuKimi atenta zambind] Rin
InuKimi: esti asa mica,si dulce,mirosi frumos,te-as dragani toata ziua,ai mancat ceva?Nu.Sigur te-au tinut flamanda raii astia[trecea de InuTaisho si o ducea in sala de mese] haide sa mancam,sa te faci mare si mai frumoasa decat esti acum


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Micuta Rin este o printesa frumoasa :X:X:X
E in centrul atentiei,toata lumea o iubeste  
Sesshomaru poate sa stea linistit,toata lumea are grija de ea,are si cu cine sa se joace,Bill mai are pe cineva in plus de supravegheat dar nu cred ca e asa de greu  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611

                                                         Chapter 49
                                                           -Osaya-



              Intre timp,Sesshomaru isi continua drumul spre muntele lui Osaya.Aura demonica a lui ii indica baiatului unde se afla asa ca se duce in pestera ce era inauntrul muntelui.Paseste nepoftit:
Osaya: Lord Sesshomaru,ce surpriza placuta
Sesshomaru: lasa asta,am nevoie de ajutorul tau
Osaya: [stand cu spatele la musafir uitandu-se intr-o oglinda] stiu pentru ce ai veni.Vrei sa rupi sigiliul ce o tine adormita pe Shilo[se ridica incet] esti sigur ca vrei sa faci asta?

       Sesshomaru nu-I raspunde si nu face alta miscare decat uitandu-se impunator la Osaya:
Osaya: sa inteleg ca da,atunci…[intinde mana] vin-o cu mine

       Cei doi isi unesc mainile iar Osaya il trage in adancul oglinzii pe Sesshomaru care era hotarat sa-si atinga telul.
       Odata ajunsi in adancul necunoscutului merg unul in spatele celuilalt.In toata bezna se arata o carare care duce intr-o caverna care lumina verde.Se indreapta intr-acolo iar cand se apropie,Sesshomaru vede ceva ce dorea de mult sa revada:
Sesshomaru: Shilo…[intinde mana spre ea insa bariera de la intrarea in cavern ail pisca]
Osaya: stii ce ai de facut
Sesshomaru: distrug bariera si sigiliul
Osaya: scena iti apartine,lordul meu[face o plecaciune si se indeparteaza]

        Bariera o distruge doar cu ajutorul lui Tokijin.Isi continua drumul pan ace in cale ii apar doua statui imense din piatra.Gardienii sigiliului erau cei doi,care,in calea lui Sesshomaru inchisese doua porti din piatra pentru a-l impiedica sa ajunga la Shilo:

      -Doresti sa treci?-rostesc cei doi
Sesshomaru: da
     -Trbuie sa-ti sacrifice viata.Cei ce pasesc dincolo de poarta impietresc-
Sesshomaru: hm[baga sabia in teaca si-o allege pe Tenseiga] mai vedem despre asta[infinge sabia adanc in pamanul de sub picioare]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Vai :|
Chiar ca este un test foarte greu :|
Si totusi este atat de aproape :X:X:X
E bine ca poate sa readuca pe cineva la viata :X
Dar el este puternic,pentru Shilo va face orice,o sa ii doboare si pe gardieni,nimeni nu se pune cu Lord Sesshomaru    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Nu-ti place Osaya?:o3

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ba da,e frumos :X

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 50
                                              -She's back from the dead-


      O lumina puternica inconjoara camera iar cele doua statui ingenuncheaza:
     -Doar tu poti fi cel care face legatura intre lumea celor vii si lumea celor morti.Poti trece-[impietresc din nou]

      Portile de piatra se departeaza si in fata lui apare Shilo,mergand singura pe propriile picioare imbracata intr-o rochie alba lunga:
Shilo: Sesshomaru…

      Uimiti ca o are din nou,o ia in brate sarutand-o pasional si lung tinand-o strans la pieptul lui:
Sesshomaru: sa numai faci asta niciodata,ai auzit!?[tinandu-I o man ape cap] sa numai pleci!Nu stii cat am regretat ca te-am lasat singura…te rog sa ma ierti
Shilo: nu e vina ta,acum sunt aici si nu voi mai pleca[ii pune o man ape fata uitandu-se in ochii lui]
Sesshomaru: [zambeste si-I pune blana pe umeri] poftim,acum hai[o ia pe brate iesind din pestera] Osaya,multumesc
Osaya: printesa[face o plecaciune] ne bucuram ca te-ai intors
Shilo: [zambeste gales] Osaya,a trecut ceva vreme
Osaya: mult printesa,inca din-aintea nasterii primului vostru copil
Shilo: da…apropo,Sesshomaru,copii ce fac?Sper ca te-ai ocupat de ei

     O tacere se face prezenta.Din instinct,ridica din umar:
Sesshomaru: nu..prea m-am ocupat de ei insa,inainte sa tipi,am ceva sa-ti spun
Shilo: Sesshomaru,te rog sa nu-mi spui ca mai ai un alt copil din flori
Sesshomaru: nu,asta nu,dar…s-a mai marit numarul copiilor cu inca unul
Shilo: cu cine?
Sesshomaru: am adus o fetita de 8 ani acasa,om
Shilo: om?Sesshomaru,ma uimesti,chiar mult
Sesshomaru: dupa moartea ta m-am schimbat insa acum mi-a revenit apetitul
Shilo: bun asa,acum du-ma acasa,vreau sa-mi vad copii,mi-e dor de ei
Sesshomaru: imediat,draga mea,Osaya,mersi
Osaya: cu placere,lordul meu


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
    Portile de piatra se departeaza si in fata lui apare Shilo,mergand singura pe propriile picioare imbracata intr-o rochie alba lunga:
Shilo: Sesshomaru…

      Uimiti ca o are din nou,o ia in brate sarutand-o pasional si lung tinand-o strans la pieptul lui:

Shilo :X:X:X:X
A revenit la viata :X:X:X:X
Traieste si s-a intors :X:X:X
Vai ce bine :X:X
I-am simtit lipsa si eu      
In sfarsit vor fi o familie fericita si copii se vor bucura ca o au alaturi din nou pe mamica lor :X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Tu i-ai simtit lipsa?    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da      
Era asa un gol printre personaje parca    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
A deci sa inteleg ca ea este culoarea  


                                                         Chapter 51
                                            -She's back from the dead II-



       Ce doi pleaca spre palat care era intr-o veselie totala.Bunicul InuTaisho spunea povesti comice la focul semineului inconjurat de toti copii si de Sephiroth si InuKimi care o tinea in brate pe Rin:
InuTaisho: dar acum sa va povestesc ceva despre tatal vostru cand era copil
Tasuke: cum arata cand era copil?
InuTaisho: ehh,imi amintesc si acum,parca a fost ieri,avea parul scurt,cam aproape de umar,firav,arata cap taiat cu mama sa,era totusi inalt si sprinten,mi-e dor de acele vremuri
InuKimi: mai stii cand a crescut,pe la adolescenta
InuTaisho: atunci a invatat ce este sex-appeal-ul
InuKimi: toate fetele erau innebunite dupa el
InuTaisho: dar cand a inceput sa ma bata la cap ca vrea antrenamente[isi sterge o lacrima] amintiri
Ayume: bunicule,povestea
InuTaisho: a da,udne eram,sa vedem[isi bate un deget pe barbie dar se opreste] nu se poate[se ridica si se indreapta spre hol]

       Acolo are parte de-o surpriza.In bratele puternice ale fiului sau se afla tanara Shilo cu-n zambet radiant pe chip.Bratele si picioarele finute iti rapeau privirea.Sesshomaru o lasa jos din bratele sale.Talia subtire ca de viespe era pusa in valoare de rochia alba si bustul generos lafel:
Shilo: ma bucur sa te revad,generale[apuca un colt al rochiei cu doua degete si face o plecaciune]
InuTaisho: copila mea[o imbratiseaza] esti bine,copii!Veniti repede,am o surpriza pentru voi!


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Tasuke: cum arata cand era copil?
InuTaisho: ehh,imi amintesc si acum,parca a fost ieri,avea parul scurt,cam aproape de umar,firav,arata cap taiat cu mama sa,era totusi inalt si sprinten,mi-e dor de acele vremuri
InuKimi: mai stii cand a crescut,pe la adolescenta
InuTaisho: atunci a invatat ce este sex-appeal-ul
InuKimi: toate fetele erau innebunite dupa el
InuTaisho: dar cand a inceput sa ma bata la cap ca vrea antrenamente[isi sterge o lacrima]amintiri

Mi-l si imaginez pe InuPapa cum spune povesti nepotilor sai la semineu :X
Ce s-a emotionat    
Intr-adevar,are un fiu de care trebuie sa fie mandru,este,are si niste copii superbi :X
Si mai frumos e ca si-a recapatat iubirea si e fericit :X
Nu putea trai fara ea,asta e clar :|
Numai cand ma gandesc la copii cat de fericiti vor fi  
Nu o sa se mai dezlipeasca de ea  
Si Bill va fi fericit,iar micuta Rin fascinata :X
Stiam eu ca Sess' o va aduce inapoi,acolo exista cale de intoarcere,doar ca trebuie sa fii puternic,ca el  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 52
                                            -She's back from the dead III-



      Intr-o clipa cei mici alearga spre mama lor tipand de bucurie si imbratisand-o,parca sfasiind-o.O pupau pe obraji,ii faceau complimente si-I spuneu cat de mult le-a lipsit.La sfarsit,Bill o imbratiseaza calduros si-o pupa pe ambii obraji:
Shilo: ce frumos te-ai facut[isi pune o mana pe fata lui]
Bill: mama,nu plange
Shilo: nu plang dar parca…am lipsit o vesnicie,ghemotoacele au crescut iar…cine este fetita?
Sesshomaru: Rin,de care ti-am spus
Shilo: esti asa de frumoasa[o ia din bratele lui InuKimi care si ea,la randul ei o pupa pe obraji] eu sunt Shilo,noua ta mama
Rin: si tu esti frumoasa[isi plimba manuta prin parul des al ei]
Shilo: multumesc foarte mult[chicoteste]
Sesshomaru: acum suntem toti
InuTaisho: fiule,sunt mandru de tine
Sesshomaru: si eu sunt mandru
InuTaisho: trebuie sa sarbatorim[isi bate pumnul in palma]
Sesshomaru: nu acum,batrane,e prea tarziu,maine
Shilo: apropo,ca mi-am amintit[isi pune o mana in sold] copii de ce nu dorm?[arcuieste o spranceana]
InuTaisho: paaai…[bate din palme de trei ori] copii,alinierea sis a aud in cor “noapte buna”

      Cei trei pustani se aliniaza dupa inaltime si striga in cor “noapte buna” si pleaca in urma bunicului care ii ducea in camera:
InuKimi: si Rin?
Shilo: cu Rin vreau sa mai stau
InuKimi: atunci ma duc a dorm,imi trebuie somnul de frumusete[scoate limba in joaca si trece pe langa fiul ei pe care-l plesneste peste fund]
Sesshomaru: mama!
InuKimi: hai ca-ti place[se face nevazuta]
Shilo: si am ramas numai noi
Sesshomaru: da,Rin,ai facut baie?
Rin: da[da din cap afirmativ]
Sesshomaru: atunci numai ramane decat sa facem noi doi o baie calda sub lumina lunii
Shilo: nu te-ai schimbat deloc,iubitule
Sesshomaru: si nici nu am de gand[se uita pervers la ea] mi-ai lipsit
Shilo: usor armasarule,mai intai s-o culcam pe Rin
Sesshomaru: a da,Rin[ii zambeste larg fetitei]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
In sfarsit s-au revazut cu totii :X:X:X
Acum chiar ca nu le mai lipseste nimic copiilor  
Toti sunt fericiti,bucurosi,Bill e de nerecunoscut,si ma refer la comportament  
Shilo: apropo,ca mi-am amintit[isi pune o mana in sold] copii de ce nu dorm?[arcuieste o spranceana]
InuTaisho: paaai…[bate din palme de trei ori] copii,alinierea sis a aud in cor “noapte buna”

      Cei trei pustani se aliniaza dupa inaltime si striga in cor “noapte buna” si pleaca in urma bunicului care ii ducea in camera

La faza asta InuPapa a fost prea tare      
El nu prea are treaba cu ora copiilor,era prea scufundat in povesti si amintiri    

Si desigur ca Shilo si Sesshomaru au de recuperat muuuult    
El e asa de nerabdator    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Se apropie sezonul    
Are o scuza BUNA    

InuPapa e dement,face toate tampeniile cu nepotii lui  


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Pai vad    
Dar oricum,in lipsa lui Shilo s-a ocupat bine de ei  

Da,Sesshomaru a adus-o pe Shilo aproape de sezon,a reusit numai bine    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sper doar sa nu mai puncteze :|
Mi-e frica sa nu se inmulteasca copii    


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Sa speram ca nu o sa mai fie si urmatorul copil :|
Nu de alta,dar Shilo ar putea avea surpriza ca atunci sa nu fie doi,ci sa fie trei,sau sa nu fie unul si sa fie doi      


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Aia a fost o surpriza..     

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Mama si inca ce surpriza :|     
Cel putin pentru ea a fost...  
Sess' inca nu se panicase  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
El e calm    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Sau poate ca stia ce urma sa se intample    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 53
                                                      -Blood Tears-



         Shilo urca cu fetita in brate si-o duce in camera la Bill,care va dormi cu ea:
Bill: mama,dorm singur,ai uitat?
Shilo: incapatanatule,nici bine n-am inviat din morti ca ti-ai gasit sa-mi faci predica,esti leit tactu’
Bill: hai ma mama,vorbesc serios,nu ma simt comod sa dorm cu ea pentru ca e mica
Shilo: rau baiat,foarte rau[face din deget in stanga si-n dreapta plecand cu fetita in alta camera] uite aici,e mai cald decat in restul palatului
Rin: e frumoasa ca resul camerelor
Shilo: [zambeste fara ca Rin s-o observe] sa te schimb[o aseaza pe maginea patului cautand haine]

         Rin statea si se uita la Shilo cu ochii mari cum cauta hainele de schimb pentru culcare:
Shilo: le-am gasit

        O dezbraca punandu-I camasuta de noapte si o pereche de sosetele in picioruse:
Shilo: acum baga-te sub patura sa te invelesc[o impatureste pe micuta ca o sarmaluta si-o pupa pe frunte de noapte buna]

        Sesshomaru era deja la iazul cu apa calda relaxandu-se asteptand-o pe Shilo sa vina.
       In palat insa,cum trecea de un coridor,Shilo este luata prin surprindere de un alt demon care-I pune mana la gura san u tipe.Desi se zbatea din rasputeri,demonul era mult prea puternic pentru ea.Acesta rosteste cateva cuvinte,un fel de vraja si fata adoarme instantaneu.Fara sa-si dea seama ca Shilo pierdea sange din cauza unei rani provocate la brat de catre el,fuge cu ea afara din imparatie.
        Ceva nu era in regula.Sesshomaru stia ca Shilo se lasa asteptata dar asa de mult niciodata.Deschide un ochi incruntand sprancenele si se ridica punand pantalonii albi pe el:
Sesshomaru: Shilo!?[se uita-n jurul lui insa numai greierii se auzeau si suierul vantului] hmm[simtea mirosul sangelui fetei] o nu,nu din nou[alearga inauntru si gaseste dara de sange care se oprea intr-un punct]

         Disperat ca povestea s-ar putea repeta cade in genunchi punandu-si mainile pe fata incepand sa planga de nervi dar cu lacrimi de sange:
Sesshomaru: nu! Nu din nou![loveste pardoseala cu pumnul] nu ea!


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Shilo e asa de blanda si buna cu micuta Rin :X:X:X
E mama perfecta :X
Iar Sesshomaru tatal perfect :X
Are si fratiori acum,o familie mare :X

O nu :|
Chiar ca "nu din nou" :|
Biata Shilo prin cate trece :|
Sesshomaru nu are nici o vina,adica totul s-a intamplat rapid


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Shilo asta e...tot timpul trebuie sa pateasca ceva    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ca eroul ei,Sesshomaru,sa o salveze    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
In sfarsit am facut un fic de actiune  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Si ti-a iesit peste asteptari    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Fic de actiune cu demoni,yeah baby!    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Cat pot sa iubesc ficul asta :X     

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 54
                                                    -Blood Tears II-



         Dar se opreste ridicandu-se strangand pumnii:
Sesshomaru: cand il voi prinde,va fi blestemat in iad pentru vecie[se intoarce ducandu-se in camera lui cu o expresie destul de calma]
         Pe hol se intalneste cu tatal lui:
InuTaisho: Sesshomaru,ce-i cu tine?
Sesshomaru: tata…
InuTaisho: ai…plans?
Sesshomaru: nu,ti se pare[incerca sa zambeasca]
InuTaisho: fiule,spune-mi,ce ai patit? Ce-I cu sangele ala pe fata ta?
Sesshomaru: Shilo a fost furata si am plans de nervi,n-am stiut ca va fi sange
InuTaisho: Shilo?Dar cum? Eu n-am auzit nimic,niic un tipat nici o vorba,a fost liniste
Sesshomaru: nu stiu dar cel care a luat-o a stiut cum sa reactioneze insa aura n-a vrut s-o pastreze numai pentru el
InuTaisho: vrei sa vin cu tine?
Sesshomaru: taci batrane,n-am avut niciodata nevoie de ajutorul tau
InuTaisho: oooff,bine
Sesshomaru: acum da-te din drumul meu sa ma duc in camera sa ma imbrac si sa-mi iau sabiile.

          In cateva minute iese din dormitor imbracat cu-n kimono alb cu imprimeu lafel ca cel obisnuit pe care-l poarta insa albastru.Coboara si se duce intr-o camera unde ardeau mii de lumanari si in fata se ridica o piatra inalta cu o flacara albastra ce ardea in varf.Merge pana acolo si se aseaza in genunchi impreunandus-I palmele dar avad numai degetele aratatoare si mijlocii lipite.Inchide ochii si rosteste cateva cuvinte in alta limba,nu in japoneza.Se ridica si iese din incapere in urma lui stingandu-se toate lumanarile iar din fumul ce se inalta spre tavan se forma un dragon.

         Cum iese din palat vantul incepea sa bata parca cu ura,frunzele copacilor scoteau un sunet sinistru iar bufnitele le acopaniau.Totul era aidoma starii lui Sesshomaru.Pana si luna de pe cer care era plina si alba ca o perla se transformase intr-un portocaliu inchis spre rosu iar cerul era negru ca un carbune.


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
E clar,de data asta va fi razboi ca niciodata  
Pun pariu ca il va omora si pe asta,ii elimina pe rand pana cand Shilo va fi in siguranta :|
Si sa speram ca de data asta rezista :|
Sa nu ii mai faca ceva rau :|
Trebuie sa reziste ca Sesshomaru e pe urmele ei


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sper sa reusesc sa scriu ceva pentru razboi

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Nu te grabi,scrii exact cum vrei  

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 55
                                               -The Cursed Pentagram-



        Isi ia avant urmarind miasma care il ducea la locul unde se afla Shilo.
Adanc in Muntii Diavolului din Padurea Neagra se afla Kazuya.Aducea putin cu Osaya desi se urau.Kazuya ura pe oricine,nu suporta oamenii sau demonii.Ii vrea morti pe rand de aceea in pestera din Muntii Diavolului statea pe un pat de oase. Cu un craniu rosu in mana.Mereu cand facea cate o vraja se inchina acelui craniu care credea ca-I adduce putere.

           Statea pe patul de oase umane cu o pelerine lunga neagra cu craniul rosu in mana rostind o vraja care s-o faca pe Shilo sa raspunda numai la comenzile lui.

          Sesshomaru ajunge in fata lui Kazuya dar ramane mut cand o vede pe fata ca sta in mijlocul unei pentagrame trasate cu sange.Statea in genunchi cu privirea in pamant de zici ca era moarta si tinuta de niste sfori.In mana dreapta se pare ca tinea sabia facuta de Sesshomaru special pentru ea.

Kazuya: Sesshomaru[ranjeste] ti-e frica sa nu-ti sara la gat persoana iubita?
Sesshomaru: liniste!Ce i-ai facut nenorocitule?Spune!
Kazuya: eu nimic,se pare ca micuta e mai usor de influientat decat credeam.Uita-te la ea,nu are pic de rasuflare,privirea o are-n gol si mai presus de asta,e la comandat mea acum.
Sesshomaru: Shilo…
Kazuta: degeaba,nut e aude,nici macar nu-ti recunoaste vocea,Shilo,apara-ma

          Fata parca incepea sa pulseze.Ochii lui Sesshomaru deveneau mari si pupila se marea si ea.Nu-I venea sa creada ca ea a putut fi controlata.In fata lui se ridica Shilo hotarata sa-l ucida pe singurul barbat pe care la iubit vreodata insa…adevarata parte din ea ii poruncea sa nu faca asta.Corpul poate ca ii era posedat si mintea lafel insa sufletul ramasese neatins.Din pozitia dreapta in care se afla cade brusc in genunchi sprijinita in sabie:
Kazuya: Shilo!Ataca am spus!

         Dar nimic,nici macar o miscare:
Sesshomaru: chiar credeai c-o poti controla?Kazuya,ma dezamagesti!
Kazuya: de unde stii cum ma cheama?
Sesshomaru: esti atat de prost.Stai in partea de Est a Japoniei,stiu tot.
Kazuya: ataca am spus!Acum!

       Baiatul cu parul argintiu se lasa la nivelul ei punandu-I o mana pe fata spunand in gand:
Sesshomaru: Shilo,sunt eu,stiu ca esti prinsa intr-o vraja.Stiu ca esti in intuneric dar te rog urmeaza-mi vocea.Mergi drept inainte chiar daca nu vezi,ai incredere-n mine,o sa ajungi la un pasaj unde vei vedea o lumina puternica.Trebuie sa pasesti prin ea

         Cand baiatul ii dadea indicatii,Kazuya se ridica:
Kazuya: am spus sa ataci,papusa jalnica!Omoara-l![cand se apropie de pentagrama se loveste de un “scut”] asta doare
Sesshomaru: esti prost!Ti-am mai spus asta si nu am subestima[continua s-o indrume pe Shilo pana isi revine]
Shilo: Sesshomaru?[se uita speriata la el si in jur] ce caut eici?Ti-am facut ceva?
Sesshomaru: sunt bine,nut-I face griji dar acum pleaca,am ceva de rezolvat

             Intoarce privirea si-l vede pe Kazuya:
Shilo: deci tu ai facut asta
Kazuya: surprinsa,printesa?
Shilo: nu sunt printesa!
Sesshomaru: Shilo!
Shilo: acum[zambeste larg si pleaca iesind din pestera]
Sesshomaru: ti-a plecat marioneta,ce pacat,cine te mai apara acum?

          Kazuya stand cu craniul rosu in mana,Sesshomaru i-l “fura’ intr-o fractiune de secunda strangandu-i-l in mana pana crapa facandu-se firmituri:
Kazuya: nu![dar cum inainta spre Sesshomaru,se dezintegra]
Sesshomaru: prea usor,a fost mult prea usor,ceva nu-I in regula

        Iese din pestera si-o i-a pe Shilo in brate ducand-o inapoi la palat dar fiind tacut tot drumul.


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
A gata stiu cum a controlat-o  
Asta s-a intamplat si in episoade cu fratele lui Sango  
Dar stiam eu ca Shilo este puternica si nimeni si nimic nu o poate invinge :>
Cel putin ca a fost Sesshomaru alaturi de ea :X
Si a indrumat-o :X
A fost bine ca l-a ascultat si inca era constienta  
Iti dai seama ce se intampla altfel :|
Si ala care credea ca va castiga :-j
Sa fim seriosi,cand e vorba de Shilo,Sesshomaru ii invinge pe toti
Ala s-a facut scrum creca    

Sa stai pe pat de oase,oare atat de confortabil dormea?  
Deci Shilo nici bine nu a fost adusa la viata ca deja iar a fost rapita
Nici liniste numai are pentru ea si Sess'


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Ce-i cu Kohaku?:|
Ala a fost controlat de Naraku -_-'

Nu are legatura cu nici un episod bre  


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Vroiam sa spun ca ceva de genu' s-a intamplat si cu Shilo :|
Ca sa vezi ca am retinut si eu ceva    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Am citit ieri ficu tau..dar ieri nu stiu de ce nu am putut sa las comm:|
Oricum, imi place muuult:X
E o idee originala, si imi place cum descri:X
NexXxT`


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sa explic poza.Shilo si Sesshomaru insa el e in forma umana cum ar veni
In poza erau alte persoane dar am facut sa semene cat de cat cu ei dar se pare ca Shilo a iesit cel mai bine


                                                         Chapter 56
                                                          -Cursed-



       La palat,Shilo fuge in camera asezandu-se pe pat fara sa mai aiba chef de ceva.Dar ramane uimita cand il vede pe Sesshomaru schimbat:
Shilo: Sesshomaru?Ce ai patit?
Sesshomaru: adica?
Shilo: esti…nu stiu cum sa-ti spun dar esti om
Sesshomaru: ce?[se albeste la fata si se duce in fata oglinzii] nu se poate!Nu!Eu muritor?Cum?Sunt demon deplin.E imposibil!
Shilo: ti-a facut cineva o vraja
Sesshomaru: asta daca nu-i blestem![isi pune mainile-n cap] am parul negru si mai scurt,nu-I posibil!Nu se poate!
Shilo: calmeaza-te,trezesti copii
Sesshomaru: nici unghii numai am,ochii ii am albastrii,urechi de om,coltii mi-au disparut si puterile …am ramas fara

        Dar in camera apare tatal acestuia:
InuTaisho: Se…ssho..maru?
Sesshomaru: da,tata?
InuTaisho: ce ti s-a intamplat?[se apropie de el punandu-I mana pe cap] arati ca un om
Sesshomaru: am fost blestemat!Nu vreau sa raman asa pe vecie
Shilo: poate nu e un blestem,poate doar o vraja ce tine o noapte
Sesshomaru: Shilo…iar esti naiva
Shilo: tacati gura,Sesshomaru!Stiu ce vorbesc,acum ca ai devenit muritor ar trebui sa ma asculti
Sesshomaru: ascult,na’ [se aseaza pe pat] armura asta e grea
InuTaisho: asta pentru ca esti om si esti sensibil,cand esti demon n-o simti deloc[ii da jos armura fiului sau] mai bine?
Sesshomaru: da.Deci,Shilo?
Shilo: sora mea,adica Sakura a patit lafel insa cred ca vraja s-a activat atunci cand Kazuya a rostit un cuvant gresit.Vrajile de control,adica posedare si vrajile de schimb au doar un cuvant diferit.Daca intr-o vraja de control gresesti un cuvand sau o litera,automat devine vraja de schimb.Ai fost de fata cand a incercat sa ma controleze?
Sesshomaru: da
Shilo: sa-mi amintesc[se plimba de colo colo amintindu-si o vraja care ar putea avea legatura] shini kito taze yaru,teme kazi mero daru
Sesshomaru: ce?
Shilo: asta era vraja care trebuia sa o zica dar probabil a incurcat cuvantul “yaru” si a spus “saru”.
Sesshomaru: “saru” adica…?
Shilo: sa-ti explic. Shini Kito Taze Yaru,Teme Kazi Mero Daru inseamna “cel cu suflet curat,imediat va fi posedat” pe cand Shini Kito Taze Saru,Teme Kazi Mero Daru inseamna “cel ce-ai fost inainte,nu vei mai fi niciodata”
Sesshomaru: adica voi ramane asa pentru totdeauna?
Shilo: nu,pentru ca descantecul se afla in fraza ce-a spus-o dupa,pe care o credea un intaritor pentru vraja de posedare.Descantecul probabil a sunat asa “Dare Nire Moie Tono,Ie Katsu Tero No”
InuTaisho: am auzt-o undeva iar Kimi mi-a spus ca in traducere inseamna “cel ce esti acum schimbat,veri reveni inapoi imediat”
Sesshomaru: prostul nu si-a dat seama dar m-a blestemat si m-a si descantat
Shilo: halal vrajitor,stiu
Sesshomaru: acum sincer imi este frica de tine pentru ca stii multe vraji
Shilo: sunt inofensiva


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Pot spune ca ador pozele cu cei doi :| :X:X:X:X:X
Shilo este asa de frumoasa 8->
Valeu,Sesshomaru este om acum    
Il prinde bine desi este o schimbare cam brusca pentru el  
Chiar ca Shilo se pricepe la multe vraji :|
Dar ea stie ce face pentru el,asa ca Sesshomaru sa aiba incredere

Mi-a placut si faza cu vrajile si descantecele    
Te pricepi :>


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Stateam aseara si ma gandeam,ce dracu sa scriu?  
Ca vroiam cu disperare sa-l fac pe Sess' om  


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Si uite ca ai reusit    
Si daca stai sa te gandesti are si logica  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Are?:|

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Pai cat de cat are    
Adica ala a gresit un cuvant si e normal sa schimbe tot  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
E prost    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ala se dadea mare si tare si cand colo s-a descoperit greseala    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
A fost infrant usor    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Dar asa se intampla mereu  
Cei care se cred mari si tari sunt descoperiti usor si tot ei pierd intr-un final  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
La dracu! Cat e de tare
Mi-a placut faza cu vrajile
Si faza cu inofensiva > : )
P.S. Imi ramai datoare pt ca te-am ajutat sa treci pe celalta pagina:P


Modificat de ♡→¢ħø¢øℓã†έ ħø†→♡ (acum 15 ani)


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Nu :-??
Nu-ti raman datoare :-??


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                         Chapter 57
                                                        -Cursed II-



Sesshomaru: minti!Nu esti inofensiva
Shilo: nu ma enerva
Sesshomaru: uite de asta vorbeam eu
InuTaisho: eu am plecat,am vazut prea multe,noapte buna copii
Shilo: noapte buna


          Shilo il linisteste cu vorbe pe Sesshomaru si se culca,baiatul uitandu-se fix la tavan cu mii de ganduri in minte.

         Dimineata parca se chinuia sa vina.Toate vietatile isi reveneau dar greu.N-aveau chef sa se trezeasca.Totul era intr-o stare de lesin.
         Sesshomaru in schimb dormea pana tarziu iar atunci cand se trezea o facea incet.Primul lucru pe care vroia sa-l vada era sa se asigure ca si-ia revenit.Se da jos repede din pat si se uita in oglinda tragandu-si de fiecare cm din fata lui inclusive par:
Sesshomaru: am semne,luna mea,coltii mei sunt aici,urechile mele,unghiile mi-au crescut,ochii ii am aurii si parul argintiu dar oare…puterile mi le-am recapatat?

           Se uita atent la o mana si intoarce privirea spre oglinda:
Sesshomaru: sa vedem[din palma naste o flacara verde iar din mana iese un fum de un verde mai deschis] sunt eu

           Coboara in camera de joaca a copiilor unde se afla Shilo invatandu-I pe cei mici cate o vraja inofensiva.InuTaisho se pare ca please cu treaba si InuKimi lafel.

             Desi Rin era om sin u putea sa faca vraji,era alintata in plus de catre Shilo care acum ii era mama:
Shilo: Tasuke,fii atent la mama,tine palmele lipite dar larg deschide si rosteste “Sone Timi Ke Jinji No Uda”

             Baietelul rosteste cuvintele si din palmele lui isi ia zborul un fluture albastru.Era fascinate de ce s-a intamplat si o roaga pe mama lui sa-I arate si alte vraji.


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Nu stiu de ce Sesshomaru isi facea atatea griji cand Shilo s-a ocupat de el    
Si desigur ca a revenit la normaaal :X:X:X
Este el,ca si inainte :>
Shilo si-a reintrat repede in rolul de mama,sigur ii era dor  
Si ce misto sunt vrajile inofensive :X
Sa ii mai distreze pe copii  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Mai ales pe Rin  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Rin e si mai rasfatata    
E asa de frumoasa :X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Cum e posibil sa NU te indragostesti de ea cand e asa frumaosa si adorabila?:|
Ma apuca plansu pentru ca e PREA adorabila     


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Iti vine sa o mananci,nu alta :| :X:X:X

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Da, chiar e foarte adorabila
La fel ca restul ficului
Next.


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
                                                           Chapter 58
                                                      -One more time-


Shilo:Rin,stai bine?
Rin: Da,foarte bine[zambeste larg si-o pupa pe Shilo pe obraz]
Inu:Ma bucur,Inu’  hai sa te invat si pe tine,fa lafel ca Tasuke si spune cu mare atentie “Shinjitsu Mori Kata Na Te”

Atat Inu cat si Rin erau nerabdatori sa vada ce se va intampla insa surpriza aparea.Din palmele baiatului ardea o flacara albastra inauntrul careia era o silueta de fata care dansa:
Inu:Mami,e asa de frumos
Shilo:Stiu dar acum s-o invat sip e sora ta ceva,Ayumi,hai ia loc
Ayumi:Eu vreau ceva cu flori
Shilo:Bine,ceva cu flori dar sa vad ce.A da,tu vreau sa tii pumnul strans si sa spui “Ose Mie Kirina”
Ayumi: O…k[copila rosteste cam cu ne-ncredere cuvintele si in pumnul ei apare un trandafir rosu fara tepi] mami,un trandafir[exclama fata bucuroasa]
Shilo: Desfa-I petalele si-ai sa mai vezi ceva
Ayumi:Sper sa fie un fluturas[asa si era,dintre petalele tradafirului isi lua zborul un fluturas rosu care se aseza pe capul ei] uite
Shilo:Am vazut[dar il vede pe Sesshomaru care era in pragul usii] copii,duce-ti-va la Bill si jucati-va cu el in alta camera,Rin du-te cu ei te rog frumos
Rin: da,imediat[o pupa pe obraz si se duce cu ceilalti copii facandu-I din mana si lui Sesshomaru]
Shilo: te simti mai bine?[se ridica si se indreapta cu pasi fini catre el]
Sesshomaru: foarte [o cuprinde c-o mana de talie tragandu-l la pieptul lui] bine [ii da o suvita de par dupa ureche si-o saruta pasional continuand pe barbie si gat pana la umar] mama si tata au plecat,copii stau cu Bill,ce zici daca noi doi ne-am acorda putina atentie?
Shilo: [zambea satisfacuta] mi-ai lipsit
Sesshomaru: si tu mie,frumoaso[o ia pe brate ca o mireasa si-o duce in camera lor]

          O aseaza pe pat in timp ce se dezbraca si ea lafel.Isi aruncau hainele pe unde apucau prin camera si-I face semn sa vina la ea.Zis si facut.Baiatul se pune peste ea darn u lasandu-se cu toata greutatea.Totusi,ea este firava.Isi incolaceste picioarele fine in jurul taliei lui si ajunge ea deasupra sarutandu-l pe piept,abdomen si tot mai jos.Incet incet incepeau sa-si dea drumul pana cand totul devenea o partida de sex nebun si salbatic asa cum el stie sa-I ofere.



        Dar timpul trece.Copii cresteau iar ei doi nu se schimbasera absolut deloc.Se iubeau parca tot mai mult si tot mai nebun.Shilo se pare ca a scapat de vanatoare si a fost lasata-n pace desi Sesshomaru a pus o bariera magica in jurul imparatiei ca sa numai patrunda anumite bestii:
InuTaisho: Tasuke ia spune-I lu’ bunicu ce-au mai facut parintii tai.[curios din fire si dand din sprancene]
Tasuke: sex[raspunde copilul scurt zambind]
InuTaisho: ce educatie[ramane uimit]
InuKimi: ai uitat ca noi inca mai facem asta?[arcuieste o spranceana in spatele barbatului]
InuTaisho: a…da si inca cum dar nu de fata cu Tasuke femeie[zambea in paralel si lui InuKimi si lui Tasuke]
InuKimi: caine batran


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Cat ador eu acele vraji inofensive pentru copii :X:X
Uite asa incet incet incep sa invata si sa se distreze,si mai tarziu vor fi si mai puternici  
Shilo este o mama si o sotie extraordinara :X
Si ce se mai iubesc ei :>
Si-au simtit lipsa foarte mult :>

Imi place ca acum sunt o familie fericita fara probleme :X
Copii frumos si mari :X

Iote InuPapa ce curios e      
Dar Tasuke i-a dat maxim    

InuKimi: ai uitat ca noi inca mai facem asta?[arcuieste o spranceana in spatele barbatului]
InuTaisho: a…da si inca cum dar nu de fata cu Tasuke femeie[zambea in paralel si lui InuKimi si lui Tasuke]
InuKimi: caine batran

       


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
L-a dat de gol    

Ar fi culmea sa se duca copii la Sess si sa-i faca vraji de-astea sa-i creasca flori prin cap si sa-i iasa fluturi pe gura        


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Vai deci ar fi        
Cel putin copii ar muri de ras    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sa vezi dupa ce pedeapsa le fute    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Vai nu :|
Dar presimt,Shilo ii va scapa    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Depinde de Sess acum  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Daca e nervos nu-i dea bine  

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Foarte dragutz..,,Caine batran"
Si ce senzual...Sex nebun
Next, la ambele ficuri!!!
P.S. Lasa-mi si mie comm


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Nu scriu nici un next
Ti-am spus
Nu sunt robot
Si imi trebuie timp sau inspiratie pentru a scrie un fic
Cand incep o poveste o incep de la persoanje,fara a avea o idee fixa in minte deci de-aia nu pun 210381242 nexturi pe zi

Sorry dar nu citesc ficuri decat daca au ca personaje pe Andrea,Bill si Tom,atat si nu-mi plac ficurile siropoase

Nu o lua ca pe o ofensare pentru ca nu m-am legat personal de ficul tau

Si inca ceva,nu citesc ficuri obligata
Citesc din placere


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Ok ok..
Astept..
Si am observat ca voua va plac ficurile cu Andrea
E ok, doar nu am sa iti pun cutitul la gat si am sa te oblig
Oricum, am sa sterg ficul ala


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Numai eu sau moderatorii il pot sterge : ))

Imi plac ficurile cu ea pentru ca o iubesc pe ea ca persoana
Sunt fana ai din ianuarie 2009 de cand a aparut prima data in Romania : ))


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
: ))
Am vorbit cu Theya si o sa-l stearga


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
E deja la arhiva

pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Next.

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Alta data cu alta ocazie

pus acum 15 ani
   
Pagini:  1 2 3 4 5  

Mergi la