Ultim.Ate TokioHotel-->>Product
Tokio Hotel will be forever an automatic humanoid.
Lista Forumurilor Pe Tematici
Ultim.Ate TokioHotel-->>Product | Inregistrare | Login

POZE ULTIM.ATE TOKIOHOTEL-->>PRODUCT

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
runnyroxy
Femeie
25 ani
Suceava
cauta Barbat
26 - 57 ani
Ultim.Ate TokioHotel-->>Product / Arhiva Fan-Fiction / A Beautiful Disaster Moderat de Нσттɛѕt Вίтсн, Ińů_YąśħąLōvė
Autor
Mesaj Pagini:  1 2
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611



Andrea-Are 23 de ani.O fata simpla si modesta.Este un fel de servitoare la Palatul Lunii pe care-l conduce InuKimi,una dintre cele mai puternice regine demon.Dar Andrea munceste acolo pentru a-I oferi fetitei ei un trai bun pentru ca vremurile din Japonia Feudala nu erau prea bune.Lupte sangeroase,demoni fiorosi flamanzi dupa oameni si atacuri dar palatul era bine pazit deci nu exista riscuri prea mari.Desi este om s-a nascut cu o putere uimitoare de a patrunde in mintea oricarui demon si manuieste foarte bine arcul si sagetile.


Rin-fetita Andreei in varsta de 8 ani.Da,a fost conceputa devreme.Este un copil vesel plin de energie si voie buna.Te face sa zambesti numai daca o vezi.Are o privire inocenta si cateodata o mai face pe prostuta.O ajuta pe mama ei la treburile din palat si mai este din cand in cand draganita de InuKimi.


Sesshōmaru-fiul lui InuKimi.Un demon foarte puternic.Exteriorul ii arata o stare calma insa adanc in inima lui este o bestie flamanda care fierbe de nerabdare sa ucida cu sange rece.Este supranumit si Asasinul Aristocrat.Este rebel,nu tine cont de ce spune mama lui si face ce vrea.Mereu este plecat de la palat.


InuKimi-mama lui Sesshomaru si Imparateasa Lunii.Are o personalitate destul de dificila.Este indiferenta si rautacioasa dar are si partile ei bune.Mai sunt momente in care este copilaroasa si dragastoasa cu toata lumea.



               17 mai
Soare si o caldura de te facea sa cazi din picioare.Imi era si greu sa ma uit la cerul albastru din cauza luminii puternice.Eram in curtea din spate la cules mere cu celelalte servitoare ale palatului si mai discutam pe diverse teme.Extenuate de caldura ne asezam la umbra unor copaci incepand sa spunem ce mai stim nou dar de fiecare data se ajungea la subiectul “Sesshomaru”.Toate fetele erau innebunite dupa el dar pacat ca era atat de respingator.

-Mai tii minte atunci cand a alunecat?
-Cand a cazut in ligheanul cu apa?N-o sa uit niciodata[chicoteau fetele intre ele]


Nu-mi prea place sa vorbesc despre el.Nu pot spune ca nu-l am la inima doar ca nu mi se pare atat de important sa vorbesc intr-una de el.Eu am un copil de care trebuie sa ma ocup,nu sa stau toata ziua cu gandul la un demon asasin.
Desi eram pierduta in vocea din capul meu ii aud rasul copilaros a lui Rin care alerga fericita spre mine cu un mac rosu ca sangele in mana stanga:
-Mami[imi sare in brate] te iubesc
-Si eu te iubesc,micuta mea Rin[o tin strans la pieptul meu si-o pup pe cap] ce-ai facut azi?[o intreb uitandu-ma la ea dandu-I parul dupa ureche]
-Am stat si te-am asteptat,am crezut ca azi mergem sa culegem flori
-Imi pare rau,scumpo dar am avut treaba si inca mai am.Diseara daca este ne plimbam si culegem flori.
-Imi si canti?[facand ochii mari fascinate]
-Da,iti si cant dar acum te rog du-te inapoi in palat pentru ca este prea cald afara.Vin si eu imediat cu merele.
-Bine,te astept[ma pupa pe obraz si face cu mana la celelalte fete plecand]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Fic noooou :X:X:X:X
Uite familia perfecta :>
Le sta asa de bine impreuna :X
Rin parca e facuta pentru ei doi :X

Imi place cum ai scris din perspectiva Andreei :>
Micuta Rin e asa de adorabilaaa :X
Saraca Andrea cat trebuie sa munceasca :|
Dar e bine ca are unde sa stea in siguranta  
Si mai mult ca sigur ea il iubeste pe Sesshomaru desi nu vorbeste de el :>
Oricum ma cam gandesc asa ce va iesi    

Iti dai seama ca au ramas pe mana lui InuKimi,crecaaa..    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


  Mai stau la umbra pana ma hotarasc sa intru in palat.Ma ridic si sprijin cosul de solt tinandu-l cu o mana:
-Nu veniti?
-Nu,mai stam si mai vorbim.Tu te poti duce[imi face Kanna semn din mana]

Dau ochii peste cap si inaintez spre lac unde ma asez sa spal merele rand pe rand pana le fac lucioase.Intru in bucataria palatului si incep sa le tai pregatind placinta de mere pe care imparateasa a cerut-o.Dar am parte de-o surpriza.Rin isi face aparitia in bucatarie plina de fain ape fata si in par:
-Unde ai fost de arati asa?[ma cobor la nivelul ei stergand-o pe fata cu un prosop]
-M-am jucat cu domnul Jaken
-Jaken?
-Da
-Adica Sesshomaru este la palat?
-Lord Sesshomaru nu este.Domnul Jaken a ramas aici la porunca imparatesei.
-A,bun asa.Chiar nu eram pregatita sad au nas in nas cu Sesshomaru
-Mami,dar nu-ti place?
-Cine?Sesshomaru?Nu spun ca-l urasc doar ca…nu ma simt in stare sad au ochii cu el
-M..daca spui tu[se suie pe un scaun ajungand pe blat] ce faci?
-Placinta de mere
-O sa-mi dai si mie?Am fost cuminte azi[zambeste larg]
-Tu mereu esti cuminte,Rin si da,vei primi


Dar bucatarul intre timp se ocupa de cina pregatind numai bunataturi pentru imparateasa.
Trece si de ora 10.Ora la care Rin doarme bustean:
-Se pare ca n-a mai rezistat[inched usa la camera coborand scarile incet iesind ducandu-ma la lac cu kimono-ul ei portocaliu in brate.

Ma asez la marginea lacului incepand sa-l spal sa-I iasa petele de noroi din material.E zglobie,are dreptul sa se murdareasca si niciodata n-am certat-o pentru asa ceva.
Deodata incheietura imi este oprita de o alta mana.O mana fina si puternica in acelasi timp.O piele palida si unghii lungi ascutite.Mirosul imi era cunoscut.Scap sapunul pe mal si simt cum un val de placere imi invadeaza inima si creierul.Ma saruta pasional pe gat si ceafa incercand si pe umar.Las capul pe spate cu ochii inchisi zambind satisfacuta respirand greu.Dar imi da drumu la incheietura mutandu-si mana pe talia mea ridicandu-ma.Ma intoarce cu fata la el si ma cuprinde cu ambele brate tinandu-ma aproape de el.Ridic privirea si ma uitam adanc in ochii lui cei aurii si blanzi plini de mister.Ma strange si mai bine cu bratele lui puternice aplecandu-si capul,parul lui revarsandu-se pe spatele meu:
-Se…sshomaru[ii rostesc numele parca cu o voce sfarsita]
Dar de fiecare data,asa cum ii este firea,nu primesc nimic in schimb:
-Vreau ca Rin sa afle pana la urma cine este tatal ei

Intr-o factiune de secunda mareste ochii cu o expresie,sa zicem speriata:
-Ta…tatal ei[bretonul ii cade in ochi lasand capul aplecat dandu-mi drumul din bratele lui]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Vai cat imi place si ficul asta :X:X:X
Rin e asa de :X
Are o gramada de energie  
Vorba ta,cum sa o refuzi sa o lasi sa faca ceva sau sa ii dai?  
Este un copil minunat care merita :X
Si chiar daca se murdareste tot cuminte ramane  
E ceva normal pentru varsta ei  
Si este si foarte ascultatoare :X
Andrea saraca cat munceste si ce harnica e  
Cate nu face ca sa o creasca pe micuta Rin :X

Deodata incheietura imi este oprita de o alta mana.O mana fina si puternica in acelasi timp.O piele palida si unghii lungi ascutite.Mirosul imi era cunoscut.Scap sapunul pe mal si simt cum un val de placere imi invadeaza inima si creierul.Ma saruta pasional pe gat si ceafa incercand si pe umar.Las capul pe spate cu ochii inchisi zambind satisfacuta respirand greu.
Stiam eu ca ceva este intre ei :>
Lord Sesshomaru e indragostit de ea dar nu vrea sa recunoasca :>
Si sa inteleg: el este tatal lui Rin,nu?      
Se iubesc muult parintii ei :>


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Probabil este,nu stiu :-??

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da,asta asa e  
Nu ai de unde sa stii  
Dar pare ca mai e ceva intre ei,daca Sesshomaru se poarta frumos cu ea si ea se mai topeste cand il vede e bine  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Nu e vorba ca se poarta frumos si ca ea se topeste
Andrea e putin mai sensibila la unele atingeri = ))))
Iar el probabil a intrat deja in sezon  


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ai dreptate    
Ca daca nu intra in sezon nu cred ca mai venea la lac unde Andrea avea treaba cu rufele  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Stii ca el e mai ciudat si tacut  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Deja m-am obisnuit cu el si mi se pare un comportament normal  
Nimeni nu il obliga sa vorbeasca daca nu vrea  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Ma'sa-l obliga  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
A pai InuKimi stii cum e  
Nu se lasa pana cand nu obtine un lucru  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
E in stare sa se urce si pe fiusu'    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Dacum    
Si daca Sesshomaru da ochii cu maicasa nu mai scapa    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Fugiti      

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Doar e baiatul preferat      

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Da' te-ai gandit ca poate Sess' l-a omorat pe tatal lui Rin? ;; )

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
:|
De ce ar fi facut asta? :|


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Pentru ca este demon,este asasin :-??
Si probabil ca l-a suparat sau facea parte din armata:-??


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Imi pare rau pentru Andrea,dar si mai mult pentru micuta Rin :|
Dar el le apara pe ele asa ca e bine  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sesss' n-are treaba cu ele :|

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Aaaa
Ca si asa e mai mereu plecat  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


-Sesshomaru,odata si-odata tot trebuie sa stie
-Stiu.Doar ca ar fi un soc mare pentru ea care este mica
-Ai dreptate dar…ce cauti aici?
-M-am intors la palat,nut e bucuri?[face pasi spre mine cu un zambet rautacios in coltul gurii]
-Pentru ce sa ma bucur?[indepartandu-ma de el]
-Andrea,tu ai ceva special si nu ma refer la felul cum arati sau te porti[ma apuca brusc de mana intorcandu-mi palma in sus]
-Ce…vrei sa spui cu asta?
-Esti diferita de ceilalti muritori.Nici tu nu esti muritoare desi esti predispusa la multe pericole.

Felul in care imi vorbea si ce fel isi plimba degetele pe mana mea ma faceau sa tremur.Nu de frica:
-Nu e periculos sa vii aici noaptea?
-Periculos?[exclam eu cu ochii meri uitandu-ma in jur] adica…nu suntem singuri?
-Nu trebuie sa te sperii.Ai uitat ca sunt aici?
-Stii bine ca nu suport sa te vad ranit.
-Te indoiesti de mine si de puterea mea?
-N-am spus asta!
-Nu dar asta ai insinuat.Nu sunt slab,ma descurc,si uite,spune-mi cand m-ai vazut pe mine ranit?
-De cateva ori insa atunci cand mama ta a aflat ca mana stanga ti-a fost taiata de tot eram si eu de fata.
-Asta a fost acum 2 ani
-Macar ti-a crescut la loc dar sunt curioasa,semnele si-au revenit?
-Da,acum am semne,in primul an m-am avut deloc,nu stiu ce s-a intamplat dar sa numai vorbim despre asta[se apropie iar de mine trecandu-si degete prin parul meu incercand sa ma sarute insa vocea mamei lui ne sperie]
-Ar fii bine sa te duci la ea…


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Sesshomaru o face pe Andrea sa se topeasca numai cand ii vorbeste  
Si sigur si-au simtit lipsa :>
Este imposibil :>
Vai,il vede acum InuKimi pe Sesshomaru nu mai scapa      
Ca si InuPapa    
Defapt ei nu ii sta in fire dar cine stie  

Ce bine ca acum Sess' are din nou semnele pe mana si este teafar ca inainte :X
Parca vad ca seara vor sta la lac,nu stiu de ce presimt  
Bine,daca pana atunci nu apare vreun musafir surpriza :|


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340


Cat imi placeee!

Anrea e simpatica..Si Rin la fel

Da' Sshomaru e..Intr-un fel misterios!

NexXxT`


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


Dar nimic.Inca mai statea in fata mea nemiscat foarte aproape de mine:
-Am spus sa te duci.
-Acum ma gonesti?
-Nu te gonesc doar ca nu vreau sa intru in belele.
-Nu intri in nici o belea
-Sesshomaru![se auzea parca tot mai aproape]
-Du-te am spus![il imping din reflex si cade in fata mamei lui in fund]
-Aici erai.Strig dupa tine de nu stiu cat timp.[il ridica de ureche]
-Ai grija ca ma doare.Nu sunt un copil si sunt mai inalt decat tine.
-Iar incepi?Sunt mama ta,putin respect.
-Da da[ii da mana laoparte si isi continua drumul spre palat]

In continuare imi vad de treaba mea insa mana fina si subtire a lui InuKimi isi face loc pe umarul meu:
-Andrea,e tarziu,haide inauntru
-Sa termin kimono-ul lui Rin si intru,promit.
-Bine[face o pauza] dar spune-mi ce cauta fiul meu la tine

Fiind cu spatele la ea,ma opresc din spalat si fac ochii mari:
-Se…Sesshomaru?
-Da,alt fiu numai am.Ti-a facut sau zis ceva?
-Aa,nu,a fost prin trecere si mi-a spus “noapte buna”[intorc capul zambind dar fortat]
-Sigur?Stii ca nu-mi place minciuna.
-Da,doamna,sigur.
-Bine.Atunci ma duc inauntru.Ai grija si nu intarzia.

In cateva minute termin kimono-ul si intru in palat punandu-l la uscat in camera speciala.Intru in camera mea si a lui Rin schimbandu-ma pe urma asezandu-ma in pat alaturi de ea luand-o in brate tinand-o la pieptul meu.



24 mai.

Se pare ca fiul imparatesei iar a plecat.Vorba ei “pleaca siparca uita sa se mai intoarca”.Nu ma plang pentru ca nu am de ce.Oricum nu prea ne vedem asa ca n-am decat sa-mi tin gura.O am pe Rin.Copilul care ma face sa zambesc cand am o zi grea.

-Mami,mi-e foame[rosteste micuta frecandu-se pe burta]
-Ce vrei sa-ti faca mama de mancare?
-Omleta cu branza[zambeste gingas]
-Imediat iti fac.


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
-Sesshomaru![se auzea parca tot mai aproape]
-Du-te am spus![il imping din reflex si cade in fata mamei lui in fund]
-Aici erai.Strig dupa tine de nu stiu cat timp.[il ridica de ureche]
-Ai grija ca ma doare.Nu sunt un copil si sunt mai inalt decat tine.
-Iar incepi?Sunt mama ta,putin respect.
-Da da[ii da mana laoparte si isi continua drumul spre palat]

Faza asta a fost prea tare      
Era tacut si cand brusc a cazut in fund  
Saracul,nu a scapat de InuKimi    
Inca il mai crede un copil mic  

Ce pacat ca pleaca asa mereu si vine rar :|
Dar stii,eu ma bucur pentru Andrea si Rin ca sunt in siguranta la palat si au unde sa stea :X
Rin este raza de lumina din viata Andreei :X
Este asa de adorabilaaaa :X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Rin e o minune :X

Ma da' nu se vede banner-ul de deasupra nextului?:|
Intreb ca tu mai ai probleme = ))))


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ba da,il vaaaad :X:X:X
E superb si stii ca sunt indragostita de poza asta :X:X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
A bun #:-s
Dar ai observat ca el n-are bluza aia a lui obisnuita de la kimono si ca a pus-o peste Rin?:X


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Acum am vazut ca el are o bluza alba obisnuita dar Rin are kimonoul cu alb si rosu,nu?:|

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Nu nu,daca te uiti la poza intreaba ai sa vezi ca in josul lui Rin pe la picioare cum ar veni este maneca lui Sess de la kimono

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
A da :X
I-a invelit piciorusele :X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Are asa o grija de ea:X
Si Jaken plange    


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Da    
Cand il vezi ce fel sta si o priveste cand doarme :X
E atat de :X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Ce mama are Sesshomaru..

Imi place ficu
Si Rin e foarte simpatica


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Mama lui Sess' este super de treaba si ea glumeste cand se poarta asa

pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Siiii...Nextu unde e?! Ca nu-l vad...

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Asteapta /: )
Nu-s robot sa scriu


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


Sparg doua oua,pun condimentele si le bat pana devin spuma.Adaug branza care era rasa si amestec in continuare.Torn in tigaie si astept sa se faca.Dar Rin ma trage de maneca:
-Mami…
-S-a intamplat ceva?
-Uite cine a venit[incepea sa radieze de bucurie cand arata spre usa bucatariei unde se afla Sesshomaru cu un trandafir alb in mana]
-[intorc capul si raman uimita] Sesshomaru,ce cauti aici?Mama ta a zis ca vii de-abea maine sau poimaine
-Mama a gresit data,las-o pe ea si lasa-ma pe mine.Pot veni cand vreau eu.[ii face semn lui Rin sa se duca la el si-I da floarea pupand-o pe obraz] Am dreptate,nu?
-M…da,ai dreptate,nu te contrazic
-Lord Sesshomaru,stati la masa cu mine?[tragandu-l incet de maneca]
-E ora ei de masa?
-Nu chiar dar I s-a facut foame ca a alergat prin curte
-Da,stau[o ia in brate ceea ce ma uimeste]

Oare chiar si-a deschis inima pentru ea?Oare chiar s-a obisnuit cu gandul ca Rin este copilul lui?Nu-l deranjeaza ca este om deloc?Sau imi ascunde ceva?
Termin omleta si ii pun farfuria in fata lui Rin:
-Pofta buna.Tu ce mananci?

Dar primesc o privire taioasa:
-Intrebam doar
-Stii ca eu nu prea mananc[surpriza totusi,Rin indreptase furculita spre Sesshomaru] ce-I asta?
-Mananca,te rog[zambeste larg]
-Copilul asta e un diamante,stiai?
-Stiam. “Dar tu stiai ca este diamantul tau?”

Linistea se lasa.Numai sunetul furculitei lovindu-se de farfurie se auzea.Sesshomaru parca o manca din priviri pe Rin.Era atras de el ca de cine stie ce:
-Gata!
-Bun,acum du-te si stai in pat
-Pa mami,pa milord[facea cu mana la amandoi]
-Sesshomaru,trebuie sa stam de vorba
-Ultima data cand mi-ai spus asta m-am trezit c-o palma peste fata.Ce-I drept a durut
-Nu nu,este in legatura cu Rin
-Atunci san e si plimbam
-Bine[ma ridic de la masa si ies in curte mergand cot la cot cu el]
-Deci despre ce e vorba?
-Ti-am spus,despre Rin.Am vazut ca te porti intr-un fel anume cu ea si ma gandeam daca…ti-ai dat seama
-Sa-mi dau seama de ce?
-Ca este copilul tau.

Dar reactia lui ma soca de-a dreptul:
-Stiam ca este copilul meu.Sunt demon,Andrea.Ii simt sangele si e amestecat.Desi nu arata ca un hanyou,are sange de semi-demon.Cand v-a mai creste isi va da seama de puterile ei.
-Te rog nu folosi termenul de hanyou
-Hai ma Andrea,de parca nu stii ce inseamna.Bine, semi-demon,e bine asa?
-Nu ma lua cu “hai ma Andrea”,Sesshomaru.Poate ca esti lord si da,demon foarte puternic dar sunt fata si mama copilului tau.Trateaza-ma cu macar putin respect
-Chiar vrei sa ti-o spun?
-Sa-mi spui ce?
-Ca te iubesc?




*Citirea corecta a cuvantului "hanyou" este hanio,pentru a nu va incurca.

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Doamne :X
Rin este o bomboana :X
O minune de copil :X
O raza de lumina,un ingeras :X
E prea adorabilaaa :X:X:X

Si wow,Sesshomaru s-a purtat foarte frumos cu amandoua  
Cum spuneai si tu,chiar daca omoara si este asa nepasator si indiferent are si el o inima  
O iubeste pe micuta Rin :X
Mi-a placut cand Rin l-a intrebat daca sta la masa cu ea si cand urma sa ii dea sa manance  
Cum poti sa refuzi un asemenea copil? :X
Iti creste inima de bucurie numai cand o vezi :X

Dar el e smecher,stia tot  
Deci e clar ca Andrea si Sesshomaru s-au iubit de zor candva :>
Si el are grija de ea,dar la distanta,fara sa ii spuna
Iar micuta Rin chiar daca nu stie il simpatizeaza si iubeste foarte mult :X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
S-au iubit foaaaarte mult si foarte salbatic    
Rin e,nu exista cuvinte     


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
S-au iubit asa de muuuult incat uite ce frumusete a iesit :X:X:X
Dar are cu cine semanana :>
Ehee :>

Cand o vad pe Rin,doamne :X
Mai ales in bratele lui Sesshomaru :X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Am pe desktop poza ai si ma uit non-stop la ea
Am la semnatura si la avatar,deci mor :|
E atat de grijuliu cu ea :X
Jaken: cu mine n-a fost niciodata bland -_-

           


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Mai are si pretentii      
Dar ce ar vrea Jaken sa ii faca lordul lui?    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sa-l trateze asa ca pe Rin    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Jaken nu este adorabil asa ca...      

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Jaken e verde
Jaken e prost
Jaken e urat
Jaken e enervant
Jaken e mic
Jaken e pupincurist
Jaken e impiedicat :|


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Si poarta un coif pe cap      
E pedepsit de muuult  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Vaaaai:o3
Ce dragutz.........:X
Chiar vrea sa-i spuna..Ca o iubeste?:o3
Next, please!


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Lasa,pana la next-ul de la ficul asta ai la celalalt

pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
L-am citit si pe celalat..Acum pui next?:o3

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Ma inteleg ca iti place ficul dar nu pot pune pentru ca nu am.

pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


Ma opresc din mers brusc:
-Te surprinde chestia asta?[se intoarce la mine]
-Nu doar ca…suna ciudat cand o spui tu.
-Sa ne continuam drumul
-Sesshomaru…[il apuc de coltul manecii uitandu-ma in jos] Rin?
-Ce-i cu ea?
-Cum ii spunem?
-Ii spui tu,tu esti mama ei

Dar il trag tare de maneca schimband tonul:
-Asculta bine.Tu esti tatal ei,din samanta ta e facuta,e de datoria ta sa-I zici asta
-Si cum propui sa fac asta?[arcuieste o spranceana]
-Simplu.Maine te vei plimba cu ea si ii vei spune cand va fi un moment mai bun
-Ti-e usor sa spui asta.O cresti de cand s-a nascut
-Eu n-am nici o vina ca tu ai refuzat sa ma asculti cand am incercat sa-ti spun si ai fost mereu plecat
-Am fost plecat cu treaba!
-Ce treaba?!Iar lupte stupide cu demoni prosti si urati?Chiar nut e-ai saturat?
-Sunt un asasin,iubito.Asta fac din placere.[imi ridica barbia spre el si se uita frumos la mine cu un ranjet pe buze]
-Nu ma cumperi cu ochii aia frumosi ai tai.Iti cer un singur lucru.Sa recunosti in fata ei cine esti de fapt.Alt ceva nu ti-am cerut.Nu m-am plans la tine ca am nevoie de ajutorul tau dar acum iti cer sa faci ceva ca sa fiu impacata.Chiar asa de greu este…lord Sesshomaru?
-Si daca se va speria,va plange si va fugi?
-Dar tu pentru ce ai atatea puteri?Esti rapid,o poti prinde din urma dar vad ca nu am cu cine vorbi,se pare ca tot eu va trebuii sa-I spun adevarul unui copil de 8 ani care crede ca este om cand colo tatal ei este demon.

Ma intorc cu spatele si dau sa plec dar ma apuca de mana oprindu-ma:
-O s-o fac pentru tine
-Nu pentru mine.Pentru ea.Eu n-am nevoie.
-Nu ma mai respinde atata si recunoaste ca ma iubesti!
-Da!Te iubesc!Dar asta nu inseamna ca trebuie sa fugi si tu de adevar!Inteleg ca esti tanar dar…totusi.E ea la mijloc.Prin ea am o legatura cu tine
-Mereu te-am iubit,intelege!
-Bine bine,inteleg.
-Ai uitat ca tot eu te-am salvat?
-N-am uitat[las iar privirea in jos]
-Scuza-ma[pe chipul lui apare o expresie speriata] n-am vrut sa amintesc
-Nu-I nimic.M-am obisnuit cu ideea
-Deci maine.
-Da,maine.Aveti toata ziua la dispozitie.


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ca in orice relatie,oricat de perfecta ar fi tot exista certuri    
Bine,ca nu s-au certat foarte tare  
Dar Andrea totusi are dreptate
Ea s-a ocupat atata timp de Rin,acuma este randul si lui Sesshomaru sa faca ceva frumos pentru micuta Rin si sa ii spuna adevarul :X
Oricum pun pariu ca micuta Rin il iubeste asa de mult ca il considera ca un tata deci nu cred ca vor fi probleme  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Dar ce o sa-i spuna Rin o sa-l lase masca pe Sess'    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
O daaa    
Deci e clar ca Sess' nu trebuie sa isi mai faca griji in privinta lui Rin si a zilei de maine  
Ea este asa de :X
E copilaroasa dar spune bine ce spune :X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Crede-ma ca nu-i ceea ce crezi tu    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Atunci sigur va fi o surpriza    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Ce dragutz:X


Se iubesc maaa!

Da' de ce nu sunt impreuna?:o3

Sper ca Tom sa reuseasca sa o vorbeasca cu Rin

Next.


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Ce-i cu Tom?:|


Nuuuu,Tom nu e in ficul asta,poate vrei sa spui Sesshomaru : ))


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Pai eu raman mereu blocata cu Tom

Daca mai toate ficurile de pe aici sunt cu Tom..


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Numai ale mele nu = )))

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Tu mereu aduci ceva nou  

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Si nextu??

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


-Dar…imi promiti ca nu vei pleca chiar daca intervine ceva?[ma uit adanc in ochii lui]
-Nu stiu.Intelege femie ca sunt ce sunt si fac ce-mi cere inima si instinctele
-Deci pana la urma o lupta este de 100 de ori mai importanta decat propriul tau copil.Halal tata.[il imping cu o mana usor in piept si plec]

Calc apasat spre palat plina de nervi.Cum naiba sa refuse intr-un stil las sa se deschida in fata propriului sau copil?Cum?Se pare ca am fost blestemata sa ma indragostesc de cineva care nu-mi seamana si mai rau,sa fac un copil.Dar ma opresc cand o vad pe Rin cum statea la umbra si impletea o coronita din flori.
De ce spun toate lucrurile cu rautate si spun ca sunt blestemata cand din el,demon,a iesit o asemenea minunatie?Un copil fara vina.Eu sunt de vina.Am fost un copil cand am nascut-o.Mi-a stat capul la prostii si chiar cu fiul imparatesei.Mie ar trebuii sa-mi fie rusine.Legand toate lucrurile astea imi dau seama ca sunt ce era si mama.O curva.Dar…nu inteleg.De ce pot patrunde in mintea demonilor?Parintii mei au fost muritori…cel putin asa cred.Desi…nu mi-am cunoscut niciodata tatal si mi-am facut doar o imagine dupa spusele mamei.Zicea ca era cel mai frumos pe care la vazut vreodata.Tanar,inalt si puternic.Un par lung negru ca noaptea si o privire seducatoare cu ochii albastrii ca apa unui rau limpede.Nu mi-a spus niciodata daca avea ceva special,ceva diferit de ceilalti barbati.
Incerc sa-mi amintesc dar parca aud o voce in capul meu,ceva vag,incet,un glas sfarsit care repeta ne-ncetat cuvantul “sange”.Mama mea n-a pomenit niciodata de tata ca avand sange special desi era un luptator adevarat.Poate ca femeile din sat spuneau ca este de “sange pur”.
Stai.Inainte cu un an inainte sa moara mama,o femeie batrana a venit la mine si mi-a spus ca tata este defapt ceea ce nu pare a fi.Ascunde multe secrete,mai multe decat un ocean plin de suflete.Dar ce-a vrut sa spuna cu asta?De unde stia ea cine este tatal meu si cum era?Sunt confuza.
De ce eu?De ce mie mi s-a intamplat asta?Tatal nu l-am cunoscut,mama a fost o “plimbareata” si cand aveam de-abea cativa ani a murit eu ramanand singura pe lume,asta pana cineva m-a adus la palat.Ce-I drept,si aici simteam ca cineva ma urmarea intr-una dar nu era mama,sunt sigura de asta.Parea cineva necunoscut,pierdut si timid in acelasi timp dar am tacut sin u i-am spus imparatesei de asta dar sigur a aflat si singura pentru ca aveam unele zile in care eram speriata sau abatuta.


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ce nervoasa e Andrea    
Sesshomaru ar trebui sa petreaca mai mult timp cu Rin

Desi povestea Andreei este foarte interesanta :X
Si nu are ea nici o vina ca s-a iubit cu Sess' cand era copil si a aparut Rin  
Asta e,se mai intampla
Dar ea este o mama minunata,a stiut sa o creasca,sa munceasca pentru ea,sa o iubeasca si multe altele
Si familia ei sigur avea ceva special,tatal ei mai ales  
Poate ca o sa dezlege misterul  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


Ma dezmeticesc sis cap ce aceste ganduri care ma puneau intr-o ceata densa.

Dar ziua in care Rin va afla adevarul vine.I-am spus unde va pleca si cu cine,parea foarte incantata,extaziata chiar.Chipul ii radia de bucurie.Intr-o gentuta mica ii pun la schimb un kimono alb cu fluturasi verzi pe care mi l-a dat InuKimi facandu-mi cu ochiul.Ceva ciudat dar si ea ca persoana e ciudata.
Ii pun gentuta in brate si-o tin de manuta pana ajungem la Sesshomaru care admira peisajul:
-Ai grija de ea,am incredere in tine
-Nu-ti face probleme,e in siguranta.Rin esti gata?
-Mai pregatita ca niciodata,lordul meu[zambeste larg] pa mami,sa ai grija[imi face cu mana si-o privesc cum se indeparteaza de mine]

-Rin,nu te indeparta!
-Bine,va astept aici.[se opreste din mers]

>>Ajungand-o din urma,Sesshomaru o ia in brate mergand cu ea pana la marginea unei paduri.Isi ia blana de pe umar punand-o pe iarba cea verde.Armura de asemenea,langa ea lasand gentuta<<

-Rin,vino la mine[facandu-I semn cu degetul]
-S-a intamplat ceva?
-Rin,mama ta m-a rugat sa-ti spun ceva,de aceea suntem noi aici.
-Bine[face o pauza] ce?
-Ia loc langa mine[o ia de manuta si-o aseaza langa el] nu-ti cunosti tatal,nu?
-Nu l-am vazut niciodata
-Nu stiu cum sa-ti explic dar,tatal tau eu sunt.Stiu,este un soc pentru tine.Mereu ti-ai imaginat ca tatal tau este om.Imi pare rau ca aflii tocmai acum dar mama ta a spus ca asa e mai bine.Nu vreau sa ma urati pentru ca eu te iubesc,lafel de mult ca pe mama ta desi nu arat.Eu si Andrea ne-am iubit foarte mult,atat de mult incat tentatia a fost mare si dintr-o scapare ai fost conceputa.Esti un copil extraordinar sin u vreau sa te superi pe mine.
-Dar…[se uita atenta la Sesshomaru] nu-mi pasa.Te iubesc si asa [il imbratiseaza strans] tati.Esti tatal meu sin u-mi pasa daca esti demon.
-Rin…[ii pune o mana pe spate frecand-o usor]
-Totusi…eu speram ca intr-o buna zi,cand voi mai creste,sa va seduc

>>La auzul acestor cuvinte,Sesshomaru rade.Mai niciodata n-a ras cu pofta asa cu o facea acum.<<
-Esti o figura[o tine in bratele lui aratandu-I stelele si luna de pe cer]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Rin i-a dat maxim la sfarsit        
Cum sa nu iubesti un asa copil? :| :X:X:X
Sesshomaru a fost atat de  :X
I-a spus asa de frumos ca sa inteleaga :X
Si Rin i-a spus "tati" :X:X:X


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Rin e cu maximurile lafel ca ma'sa  

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Are cu cine semana,se cunoaste    

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Opppaaa!!!
Rin, vroiai sa-i furi iubitul mamei tale?
Urat din partea ta
Next!


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


29 mai

Stand in curte pe o banca din aur cu perne rosii vorbind cu InuKimi,aud vocea gingasa a lui Rin care striga dupa mine alergand,in urma ei mergand Sesshomaru.
Ma ridic facand o plecaciune in fata imparatesei facandu-mi semn din cap ca pot pleca.Merg spre Rin care era cu bratele deschise lipindu-se de picioarele mele.O iau in brate jucandu-ma cu nasucul ei cand intorc privirea si-l vad:
-Cum a fost plimbarea?
-Ca una obisnuita,nimic nou.
-N-a intervenit nimic?
-Nici un demon.Andrea,cumva te indoiesti de mine?
-Ti-am mai spus,nu ma indoiesc pe tine dar e copilul meu care ti l-am dat in grija
-Iar eu sunt tatal ei,stiu cum sa am grija de ea
-A da?Domnule a-tot-stiutor,i-a spune-mi care e culoarea ei preferata?
-Ro…gal…ver…albastru?
-Mov,tati.
-Asa,mov,stiam eu ca e o culoare mai ciudata
-Mov nu este o culoare ciudata,demon ingamfat
-Andrea,ai grija.
-Fa ceva util si joaca-te cu ea
-Am treaba.
-Ce treaba?Sa te duci in biroul tau sa citesti iar documente?
-Ai vreo problema cu asta?
-Nu…[ma intorc cu spatele intrand in palat]

Ma duc cu Rin in camera noastra si o asez pe pat punandu-I mii si mii de intrebari cum a fost plimbarea cu tatal ei si cum se simte acum ca a aflat cine este Sesshomaru cu adevarat.
Si de data asta,imi spune ca astepta sa mai creasca sis a-l cucereasca.Aceasta replica m-a facut sa rad.Numai ea statea si se uita pierduta la mine:
-De ce razi?
-Rad pentru ca ai spus ceva amuzant,acum stiu ce-ti poate mintea
-Si tata a ras cand a auzit
-Cred si eu,e ceva la care nu se astepta desi citeste gandurile
-Citeste gandurile?Vreau sa mi le citeasca si mie…
-Crede-ma ca nu-I placut sa-ti spuna-n fata tot ce gandesti
-Umm…pacat
-Mai ales cand vrei sa-I faci o surpriza
-Nu-I plac surprizele?
-Deloc pentru ca este o fire mai…rece
-O sa-l incalzesc eu


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Deci Rin este cea mai tare        

-Nu-I plac surprizele?
-Deloc pentru ca este o fire mai…rece
-O sa-l incalzesc eu


Ea e hotarata sa faca orice pentru tatal ei  
E o minune :X:X
Imi place ca nu s-a speriat si nici nu s-a suparata,din contra,ea il iubea ca pe un tata de mai demult  
Andrea a scapat de o grija,dar tot nu pare multumita
Sesshomaru mai are de facut multe  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Stii cum sunt femeile
Niciodata multumite


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Vrea mai mult de la el

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
♫ Łίvέ чøùя ℓίƒέ ♫
۰ΤН~ғαи۰

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 340
Vai, ce dragutza e Rin :X
Si, taticul ei a-tot-stiutor e cam nessimtit!
Se da mare ca e tatal ei, dar nu stie nimic despre ea :|
Plus ca sunt mai importante documentele alea prafuite decat Rin
Ma rog,  treaba lui...

Next!


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Kawaii next ^.^



12 iunie

Se pare ca Sesshomaru nu este ceea ce credeam eu ca e.De aceea am rugat-o pe imparateasa sa-l cheme la palat sa pot sta de vorba cu el intre patru ochi.
Desigur ca fiind mai rebel si lasat de capul lui vine cu mult mai tarziu,i-a spus mamei sale ca va veni in jur de ora 10 dar a tras chiulul si a venit tocmai la ora 4,in plina amiaza.
Il asteptam in curtea din spate n bataia vantului unde nimeni numai era.Prea incantata sa-l vad nu eram iar zambetul meu gingas de pe fata nici nu mai vroia sa apara.Nu aveam motiv sa fiu fericita.Stateam neclintita imbracata cu un maieu roz pal dintr-un material subtire,fusta cea neagra cu dantela roz era pana la glezne,corsetul pus peste maieu imi facea talia si mai subtire scotandu-mi bustul generos in evidenta iar cizmele inalte ma faceau sa par mai sigura pe mine.
In scurta vreme cu picioarele pe pamant se aseaza Sesshomaru:
-Ai vrut sa ma vezi?
-Ai cateva explicatii de dat,Lord Sesshomaru.
-Stai.Ce s-a intamplat cu simplul “Sesshomaru”?
-Asta sa-mi spune-ti dumneavoastra,lordul meu.
-Andrea [se apropia de mine cam pierdut] ce ai patit?
-Nu te apropia de mine.Nici macar nu ma meriti.[incep sa ridic tonul]
-Poftim?
-Nu o mai face pe prostul cu mine ca nu-ti mai merge.Nu ti-e rusine?Nu ti-e rusine chiar deloc sa vii sis a-ti arati fata aia plina de….dispret?Nu te mai inteleg!Am crezut atata timp ca ma iubesti dar m-am inselat amarnic in privinta ta.Cum ai putut sa ma inseli?!Cum?Pe mine…mama copilului tau…[las capul intr-o parte dar revin] sin u,nu am nevoie de explicatiile tale pentru ca nu ma mai intereseaza!M-ai mintit atata vreme spunandu-mi ca ma iubesti si ma trezesc ca tu defapt esti cu alt cineva!Nu asa se face…mi-ar fi rusine ma sa dau ochii cu femeia care mi-a daruit copilul nostru in timp ce sunt cu alta.Te credeam un adevarat domn,demon in adevaratul sens al cuvantului,educat la cele mai mari standarde dar nu,tu calci in balti mai ceva ca servitorul tau Jaken.Pana si ala e mai destept decat tine,tu esti doar…un fustangiu.Recunoaste,ti-a fost frica.Nu-mi intoarce spatele!Sunt satula sa te vad intorcandu-te tratandu-ma cu spatele apoi plecand!Daca mie imi intorci spatele inseamna ca si lui Rin i-l intorci.Cum de ai putut face asta?Chiar n-ai inima deloc?E un copil la mijloc!Un copil nevinovat care a fost conceput din dragoste,e sange din sangele tau! [inchid ochii si inspir adanc,o lacrima prelingadu-se pe obrazul meu.Strang pumnul si deschid ochii uitandu-ma cu ura la barbatul care inainte era unul dintre cele mai importante persoane din viata mea] Dragostea mea pentru tine a disparut.Numai arcui spranceana ca nu ma impresionezi,ba mai mult,ma faci sa te plesnesc.Da!Meriti!Pentru tot ce ai facut!Nu poti fi numit “tata”,un tata n-ar face asta niciodata…tu chiar nu intelegi si nu-mi pasa daca esti lord,pentru mine esti un nimic.Iti poti lua gandul de la mine si de la Rin,tu cu mine numai ai dicuta de azi inainte.Dam nas in nas asta e,dar nu te astepta sa ma intorc la tine.Te poti duce linistit la iubita ta,sa-ti traiesti viata in continuare dart e rog un singur lucru.Nu uita ca ai totusi o fiica,o minunatie de copil,soarele de pe cer care nu merita o asemenea drama.

Ma intorc cu spatele si fac pasi spre palat dar ma opresc cand ii aud vocea:
-Nu vreau sa se termine asa,Andrea.Gandeste-te mai bine.
-M-am gandit deja si stiu ce fac.Pot trai si fara tine.[imi continui drumul]

Pentru prima data,gandurile incepeau sa-l macine pe Sesshomaru iar in capul lui se auzea intruna rasetele lui Rin.Inchide ochii concentrandu-se apoi ii deschide totul parca intrand in ceata.Se mai uita o singura data la mine si pleaca.

In fata palatului era imparateasa cu bratele bagate in mencile lungi ale kimonoului:
-M-a dezamagit…
-Si pe mine,imparateasa,sip e mine…
-Nu e deloc ca tatal lui.Nu stiu ce e cu acest copil.Nu era asa inainte,imi pare rau Andrea[se apropie de mine punandu-si o mana pe spatele meu]
-Am trecut deja peste asta desi inima imi plange.Nu m-am gandit o clipa ca se poate intampla una ca asta.
-E ciudat pentru ca e bruneta…si e de vita nobila.
-Iar eu sunt doar un om de rand,o muritoare ce serveste la palat.O muritoare ca mine nu are ce cauta cu-n demon lord ca el.Atentia nu i-o pot atrage asupra mea,sunt un nimic.


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Wow :|
Nu m-am gandit nici o clipa ca situatia si relatia dintre cei doi poate sa ia o asemenea intorsatura :|
Deci am ramas... :|
De ce a facut Sesshomaru asta?:|
Adica Andrea dupa ce ca munceste acolo de rupe,si o mai are si pe Rin,si mai este si superba el nu da doi bani :-w
Poate astea sunt explicatiile pentru care pleca atata de des de la palat si intarzia atat
A dezamagit-o pe Andrea intr-un stil
Si ea s-a descarcat si mama cate i-a spus      
El nu putea sa mai zica nimic    
L-a pus pe ganduri si sper sa se intoarca la Andrea pentru ca merita toata atentia


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Sesshomaru o sa regerete tare mult pentru ce a facut,mai ales ca tipa cu care este e o scorpie si cand o sa-l vada mai abatut o sa-i interzica anumite lucruri

Andrea nu merita comportamentul asta a lui,dar lasa,daca nu e InuPapa,exista InuMama :>


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
InuMama rezolva:>
Valeu,Sesshomaru nici nu are habar in ce s-a bagat    
Mi-e teama pentru el,dar o sa fie invatatura de minte  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


-Draga mea[ma imbratiseaza] nu esti o muritoare,nu esti o servitoare,tu esti fiica pe care n-am avut-o niciodata.Mereu mi-am dorit sa am o fata pentru ca fetele sunt delicate ca niste flori si frumoase ca apusul unui soare.Dar si puternice in acelasi timp,mai puternice decat un barbat.
-Nu stiu ce sa spun…chiar mi-ati fost o mama inca de cand am fost adusa la palat.
-Te iubesc lafel de mlt ca pe propriul meu copil de aceea nu vreau sa te vad suferind.Nu am comentat atunci cand Sesshomaru umbla cu tine pentru ca stiam ca esti un inger de copil si am stiut de la bun inceput ca tu si cu el sunteti ca doua scantei insa acum sunt dezamaita profund.
-Si eu lafel…
-Andrea,uita-te la mine,vreau sa-ti vad ochii verzi ca iarba proaspata dimineata zambind.Nu vreau ca Rin sa te vada trista.Copii isi dau seama mai repede decat adultii.Deci zambeste si [ma plesneste usor peste obraji cu palmele] fii o adevarata domnisoara. Esti asa de imbujorata acum [ma imbratiseaza mai strans] fetita mea mica si cuminte.Iar daca e sa fac ce ma duce mintea inseamna ca Sesshomaru se va ace negru de ciuda si invidie.Tu draga mea vei fi cea mai frumoasa fata din toata Japonia Feudala.
-Ce aveti de gand?
-Sa-l facem amandoua sa regrete faptul ca ti-a intors spatele.Dar acum hai sa ne jucam cu Rin.
-Bine[o urmez linistita incercand sa zambesc]

Ne ducem in camera de joaca unde ne asezam langa Rin.Incepem sa povestim,jucam,coloram si multe multe altele pana cand InuKimi pleaca lasandu-ma singura cu fetita mea:
-Mami uite ce am desenat.
-Ce e?
-Tu,eu si tati.
-A…ha,frumos Rin
-S-a intamplat ceva?Pari trista[isi pune manuta mica pe fata mea]
-Sunt bine[ii zambesc] totul e bine[o iau in brate si-o legan ca pe un bebelus]

Aproape de seara InuKimi apare in pragul incaperii:
-Andrea,vin-o cu mine,te rog.
-Ramai aici,cand ma intorc mergem sa facem baie.
-Bine.
-S-a intamplat ceva?
-Urmeaza-ma si-ai sa vezi.

Mergem in dormitorul ei care vreau sa spun ca era de-a dreptul imens aproape totul fiind din aur,argint,batut cu perle sau diamante,rubine sau safire:
-Am sa te rog sa-ti dai jos hainele,pune-le unde vrei,mi-e indiferent.

Ma dezbrac asezand hainele pe marginea patului inalt in fata fiindu-mi pune mai multe kimonouri:
-Cel alb simplu pe urma te vei imbraca cu cel albastru.Mia,ajut-o.
-Imediat imparateasa.

Ma imbrac cu cele doua kimonouri lungi InuKimi aratandu-mil si pe ulrimul,cel care va fi peste cel albastru:
-Imprimeul e cu fluturasi[afisand o expresie copilaroasa] e unul din materialele mele preferate
-E asa de frumos[il pun pe umeri in jurul taliei fiindu-mi legata o panglica lata la spate facuta funda]
-Esti ca scoasa din povesti insa parul…ma voi ocupa eu de el[facandu-mi cu ochiul]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
InuKimi e asa de :X:X:X
Stiam eu ca o iubeste mult pe Andrea si este de acord cu ea inca de la inceput  
Micuta Rin e bine ca nu stie ce se petrece
Ea acum are alte preocupari: sa se joace,sa se faca mare si frumoasa :X

Si ce mi-au placut kimonourile cu care s-a imbracat Andrea :X
O sa o faca InuKimi cea mai frumoasa printesa din Japonia Feudala :>
Sunt tare curioasa sa vad ce reactie va avea Sesshomaru    


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Stii ca el mereu tace si nu prea arata pe fata ce si cum = ))))))

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
O sa isi dea el drumul    
El defapt o iubeste pe Andrea,dar cred ca nu vrea sa recunoasca  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Daca o iubeste pe Andrea atunci ce mai cauta cu rapandula aia?-_-'

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Nu stiu :|
Chiar nu imi explic ce a fost in capul lui :|


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


Ia o perie din argint trecand-o prin parul meu de cateva ori aranjndu-l in asa fel incat sa-l poate prinda cu doua bete lungi albe pictate cu rosu.Imi aranjeaza bretonul si cateva suvite lasandu-le sa cada in voie:
-Esti superba.Exact ca o printesa.[se uita pe fereastra] i-a uite cine a venit.Sesshomaru…
-Sa-si vada de treaba lui.[ma ridic luand-o de brat pe InuKimi] imparateasa,putem sa mergem jos?
-Desigur.Mia du tu hainele Andreei in camera ei.

Cobor impreuna cu InuKimi si ajung in holul palatului.In fata mea apare Sesshomaru.Nu-I mai fac nici o plecaciune,ba din contra,il privesc ca pe un subaltern:
-Sesshomaru.
-Mama.
-Stiu cei ai facut si vreau sa stii ca sunt foarte dezamagita de tine.
-M…dar Andrea ce a patit?
-Nu te intereseaza. [ii replic]
-Ba ma intereseaza,Andrea.Niciodata n-ai fost imbracata si aranjata asa de….frumos.
-Vrei sa spui ca pana acum am fost urata si delasatoare?[ma apropii de el] Sesshomaru,in locul tau n-as mai vorbi pentru ca iti alegi prost cuvintele.
-Mereu sari cu gura,nu ma lasi sa termin.
-Nici nu am nevoie sa te aud.

Trec pe langa el dar ma urmareste cu privirea:
-Ia-ti ochii de pe mine,m-ai pierdut deja.

Ofteaza si se duce in camera lui.Langa mine vine imparateasa care ridica palma:
-Bate palma,fetito.
-Sa ma pupe undeva.
-Hai du-te la Rin sa te admire.
-Oricum asta aveam de gand,ne vedem maine dimineata imparateasa[fac o plecaciune si plec]
-Desigur ca ne vom vedea.

Dar dimineata isi face aparitia foarte repede fiind nerabdatoare sa-si etaleze razele soarelui si roua proaspata de pe firisoarele subtiri de iarba.

Ma trezesc si vad la marginea patului haine noi.Nu ezit si ma imbrac imediat cu ele.Pot spune ca aratam exact ca InuKimi.Parul mi-l fac asa cum m-a invatat si pun putin machiaj pe tenul meu.Ma mai uitan in oglinda in spatele meu verificand-o pe Rin daca mai doarme.Termin,ma ridic si ii pun o man ape umar miscand-o usor:
-Hai frumusete,trezestete.
-Ma…mi[face ochii mari cand ma vede] esti asa de frumoasa[exclama imbratisandu-ma] esti mai frumoasa ca inainte
-Haide sa te schimb sis a mergem jos sa mancam si sa-I dam “buna dimineata” imparatesei
-Bine

Dar cum ajung jos dau nas in nas cu Sesshomaru care nu parea prea fericit de noua mea infatisare.Mereu aceeasi privire cu spranceana ridicata,fruntea putin incruntata si linia buzelor perfect dreapta:
-Rin,du-te si mananca singura,am ceva de discutata cu el
-Bine,neata tati[ii face din manuta si pleaca]
-Cum explicit asta?
-Asta ce?
-Noua ta infatisare.Inainte nu erai asa de aranjata
-Acum ma mai faci si delasatoare,javra ordinara.
-Ai grija cum imi vorbesti,Andrea
-Nu ti-e rusine ma sa vii si sa-mi spui cum sa vorbesc?Dupa cate mi-ai facut!Nu pot sa cred ca o mint pe Rin si nu-I spun cine este tatal ei de fapt.
-Nu-mi plac hainele si sigur mama si-a baga coada.
-Sincer,Sesshomaru,o apreciez si-I multumesc ca mi-a deschis ochii.Acum pot sa-mi continui viata dar cu alte haine si-o noua atitudine.
-Esti asa o curva![ma plesneste pentru prima data,atat de tare incat intorsesem capul privind in jos]
-Te urasc![il imping destul de tare si trec de el mergand apasat cu lacrimi in ochi cu palma pe obrazul care mi-a fost lovit]


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
InuKimi a facut-o pe Andrea cea mai frumoasa :X:X:X
Si mai frumoasa ca inainte :X
Superba si perfecta  chiar :X
Deci i-a dat maxim lui Sesshomaru    
Felul cum i-a vorbit  
Fara plecaciune  
Nici ca se astepta la una ca asta  

Dar..a plesnit-o :|
De ce a facut asta ?:o3
El o iubeste,dar acuma o dezamageste din ce in ce mai tare  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
A plesnit-o ca s-a enervat probabil
Cuvintele care i le-a adresat Andrea probabil l-au deranjat
Nu stiu daca o mai iubeste sau nu :-??

S-ar putea sa nu :-??


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Ar face o mare greseala  
Si cred ca reactia lui este asa din cauza ca InuKimi a imbracat-o cu hainele cele mai frumoase si poate deveni gelos  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
De c sa devina gelos pe haine?:|

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Nu neaparat pe haine,mai mult pe ea,cine stie,se gandeste ca poate o sa isi refaca viata  
Daca acum a luat alta atitudine  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
I-a sa punem in alta ordine :-?
Andrea nu este interesata de soldati :-?
Are puterea de a patrunde in mintea demonilor dar numai la Sesshomaru n-a reusit:-?
E independenta
A crescut-o pe Rin singura
Nu o prea intereseaza relatiile :-?
Este o fata muncitoare :-?
Si puternica :|
Fata de alte fete
Iar hainele pentru ea nu sunt prea importante


pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Deci din toate astea rezulta ca poate sa traiasca asa in continuare ca pana acum si sa isi vada de comoara ei cea mai de pret: Rin :X:X:X
Rin oricum mai trage si la Sesshomaru  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Dar pentru ca a fost absent din viata ei,Rin nu prea...tinde sa tina la el prea mult    

pus acum 15 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Tot Andrea este si mama si tata si sora si prietena,tot ce vrea ea    
Pe mami o iubeste cel mai mult  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611


De atunci nu l-am mai vazut pe Sesshomaru la palat.Cert este ca palma aia a pus capac.Am refuzat sa-I spun imparatesei cu gandul ca situatia putea lua o intorsatura groaznica,asa ca am inghitit.Rin nici de atat n-a aflat,nici nu i-am mai spus de tatal ei unde este desi m-a intrebat in repetate randuri ce face si unde este.Pur si simplu numai pot,gandul ca este cu alta femeie nu-mi da pace,adica…ce are ea si eu nu?I-am facut un copil prea repede?Dar nu i-am cerut nimic,nu m-am plans,am crescut-o singura,tot ce i-am cerut vreodata lui Sesshomaru a fost sa se deschida in fata singurului sau copil.Acum vad cat de mult am gresit,mai bine nu-I spuneam nimic si Rin numai afla.


1 iulie

Era trecut de miezul noptii,toata lumea dormea,numai eu avea insomnii.De cateva seri chiar,ma chinuiam sa adorm dar nimic asa ca,de data asta am hotarat sa ma plimb prin palat pana in zorii zilei.Nu-mi faceam probleme,tortele mereu aprinse imi luminau coridoarele asa ca-mi puteam vedea de drum.
In timp ce mergeam trec pe langa o camera goala intunecata dar exact in momentul in care am pasit pe langa ea ceva a inceput sa luceasca,exact ca sticla.Asta m-a facut sa ma opresc sis a stau un moment.Am intors capul cu teama de ce urma sa vad si m-am inspaimantat.Doi ochi rosii si mari ma fixau,ma priveau cu-n fel de ura dar mai mult de acei ochi n-am vazut.Dar stiam sigur ca e el,amintindu-mi ce mi-a facut il privesc cu dispret dand din cap incet in semn ca nu si-mi vad in continuare de drum.
Enervat probabil,iese si ma apuca brusc de mana,intorc capul speriata dar el,lafel ca intotdeauna,nu schita absolute nimic,avea o privire rece si mana cu care ma tinea era exact ca gheata:
-Ce vrei,Sesshomaru?
-Stii prea bine ce vreau.
-Nu am de unde sa stiu,mintea ta e cel mai greu de citit.
-Mai incearca.
-Numai are rost,totul intre noi doi s-a terminat.Du-te inapoi la “misteriosa” ta sip e mine lasa-ma sa-mi traiesc viata.

In acel moment imi da drumu la mana lasat capul in jos:
-Mi-a ajuns,Sesshomaru,numai pot si…stiu ca e si ea aici.Am dreptate,de-aia lasi capul in jos si nu ma poti privi in ochi dar iti spun,ca mine nu va fii niciodata.
-Andrea,imi pare rau !
-Daca-ti parea rau te desparte-ai de ea imediat dar vad ca-ti place sa umbli cu mai multe femei…ma doare sufletul,crede-ma.
-Stiu ca te doare [replica raspicat] inima ta e in mainile mele…

La auzul acelor cuvinte impietresc.Simteam cum tot sangele din corp devine rece exact ca mana lui:
-Si nu numai inima,ci si mintea,trupul si sufletul.


pus acum 14 ani
   
Ińů_YąśħąLōvė
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 8645
Next :X

Sesshomaru chiar s-a purtat ciudat :|
Poate ca acea palma a Andreei l-a pus pe ganduri :|
Si uite ca s-a intors si statea chiar foarte bine ascuns  
Se pare ca Sesshomaru stia ce avea Andrea de gand,stia ca nu va putea sa doarma si asa o sa o gaseasca pe hol si o sa ii atraga atentia cumva

Dar sigur mai simte ceva pentru ea


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
٠Āяιstσсяαtιс Aѕѕαѕѕίη٠
٠Sexymaru™٠

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 10611
Ii apartine lui in totalitate : ))

pus acum 14 ani
   
Pagini:  1 2  

Mergi la