|
|
SueRi - 17 ani,o fire energica si gata sa sara in ajutor pentru oricine.
SueJi - 17,o fata foarte frumoasa,dar si sensibila.
SeungHyun - 18 ani,fratele mai mare al lui SueRi,este un baiat frumos si grijuliu,ii place sa cante si sa danseze,
LeeTeuk - 18 ani,un baiat mai totdeauna zambitor.Desi nu pare,este o fire mai sensibila cand e vorba de dragoste,
EunHyuk - 17 ani,este un baiat plin de energie si foarte glumet.Si lui,deasemenea,ii place sa cnate si sa danseze.
Hyori - 18 ani,este genul de fata dura,cu o aura misterioasa,careia nu ii pasa de nimeni.Este iubita lui SeungHyun si tine mult la SueRi,desi nu arata,
HeeChul - 17,este un baiat "ciudatel" caruia ii place sa vrajeasca toate fetele si care este indragostit de imaginea lui,insa,tine mult la SueJi,careia nu ii arata asta.
- SueRi!SueRi,nu!
Prima mea poveste de dragoste... S-a intamplat in urma cu un an,cand alergam spre trenul ce urma sa porneasca spre Seul iar eu urmam sa-l pierd.
- Nu!Opriti acel tren!
Puteam sa jur ca il voi pierde.Norocul meu a fost ca o femeie mai in varsta ce statea langa cabina pilotului m-a vazut si i-a atras acestuia atentia,care a incetinit trenul incat sa pot intra.
- Multumesc mult! - Nu ai pentru ce,frumoaso! - Acum,sa vedem unde am eu loc... Am scos dintr-o geanta de piele alba cu tot felul de modele un biletel de tren
- Asa,deci,vagonul trei,ultimul loc la fereastra...off!Asa imi trebuie daca fac totul tarziu!
Am bagat biletul bine inapoi in geanta si am inaintat spre locul meu.Abia cand am ajuns in fundul vagonului mi-am dat seama ca nu trebuia sa bag biletul inapoi in geanta.Si asa a trebuit eu sa caut iar dupa acel bilet,pe care acum nu il mai gaseam.Atunci,o fata cu parul saten,destul de draguta,poate chiar foarte,s-a ridicat de pe locul ei si s-a apropiat de mine. - Hei,pot sa te ajut cu ceva? m-a intrebat cu un zambet urias pe fata. - Pai,eu imi caut locul si...numai gasesc biletul. - Haha,poti sta langa mine,la fereastra,locul ala e liber si cred ca este al tau. - Multumesc,dar daca vine cineva si este locul sau? - Aseaza-te odata,locul asta e mai liber ca un camp uscat! spuse o fata cu parul lung,saten,putin rastita catre mine.
M-am plecat putin in semn de multumire si m-am asezat pe locul de la fereastra.Inca cautam acel bilet si,intr-un sfarsit,l-am gasit.Am respirat usurata,lasandu-ma pe spate pe scaun,dar oricum nu aveam cum sa il pierd.
Modificat de мαﻮ∂αℓєηα. (acum 15 ani)
|
|